Nasiliły się starcia graniczne między Armenią a Azerbejdżanem

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Associated Press poinformowało, że starcia na granicy między Armenią a Azerbejdżanem nasiliły się wczoraj. Zginęło co najmniej 16 osób.

 

Azerbejdżan podaje, że zginęło siedem żołnierzy Azerbejdżanu, w tym generał i pułkownik. Armenia oświadczyła, że straciła czterech żołnierzy, donosi TASS, powołując się na armeńskie ministerstwo obrony.

 

Starcia na granicy rozpoczęły się w niedzielę. Z najnowszych danych wynika, że całkowita liczba zabitych żołnierzy Azerbejdżanu wzrosła do 11. Na pewno w Azerbejdżanie zginął cywil, raniony armeńskim odłamkiem. Tak więc łączna liczba zgonów w walce wynosi już 16.

 

Rzecznik prezydenta Rosji Władimir Putin Dmitrij Pieskow powiedział, że Rosja jest głęboko zaniepokojona potyczkami na granicy między Armenią a Azerbejdżanem. Pieskow wezwał obie strony do zachowania powściągliwości.

 

Dwa sąsiednie kraje Południowego Kaukazu są w konflikcie o Górny Karabach, region Azerbejdżanu kontrolowany przez armeńskie siły etniczne wspierane przez Armenię od czasu konfliktu zbrojnego w 1994 roku. AP twierdzi, że wysiłki społeczności międzynarodowej zmierzające do rozwiązania konfliktu jeszcze się nie powiodły.

 

Często dochodzi do starć między siłami armeńskimi i azerbejdżańskimi. AP zauważa, że obecne starcia są najkrwawsze i najcięższe od 2016 r. Azerbejdżan i Armenia oskarżają się nawzajem o wywołanie starć, które miały miejsce dwa dni temu.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Jeśli ktoś nawołuje do wojny

Jeśli ktoś nawołuje do wojny to trzeba go zabić ! Gdyby znalazł się choć jeden odważny i ukrecił łeb ,stalinowi ,hitlerowi ,polpotowi , czy innej mendzie to tamtych wojen by nie było. Podobnie jest i tam ,dlaczego Armenia i Azerbejdżan walczą ze sobą - bo co ,ludzie z tamtejszych wiosek i miast się nienawidzą ? Nie , to politykierzy i szaleni dowódcy wojskowi gnają swoich rodaków do bitew ! Ale niestety ludzie są wszędzie jednakowo głupi i zamiast walnąć takiego podrzegacza w łeb to się go słuchają .. 

Portret użytkownika axell69

-:w tym generał i pułkownik:-

-:w tym generał i pułkownik:-   i jeden  Cywil -  pies?? a może kot , którz to wie 

tallinn   ty masz jednak   12 lat  i  wprawiasz się w  " kopiuj - wklej"   jeśli to prawda  to za żadne skarby nie pij więcej wina które twoim postem podnosi IQ , lepiej napisz do muska  i on zainstaluje  ci chip-a , to taki infresjer  co poprawia  mózg  nawet w młodym  wieku, wtedy może przypominisz sobie jak  ten generał i ten pułkownik  nazywali się , po to by poprzeć swoje  kłamstwa   żródłem jakimś . Ograniczenia jakie ciebie   zobowiązują do pisania prawdy rzetelnym kałamarzem są takie by te źródło  nie pochodziło od jeruzalempost

Wielu niedouczonych chrześcijan wierzy w to, że tylko ich Zbawiciel poniósł męczeńską śmierć na krzyżu, nie mając pojęcia o tym, że co najmniej szesnastu innych zmarło w taki właśnie sposób.

Skomentuj