Nasila się promocja produktów z aspartamem

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W ostatnim czasie pojawiły się nowe kampanie reklamowe mające za zadanie przekonanie ludzi do spożywania produktów z aspartamem. Jest to substancja stanowiąca substytut cukru i gdy cokolwiek zachwalane jest jako niskokaloryczne z dużym prawdopodobieństwem zawiera ten specyfik. Można zapytać, no dobrze, co z tego? Okazuje się jednak, że różne badania wskazują, że aspartam może być rakotwórczy.

 

Ostrożność procesowa wymaga, aby dodać pewne zastrzeżenie. Tak jak w przypadku GMO tak i w przypadku aspartamu środowisko naukowe nie jest zgodne czy środek składający się z fenyloalaniny i kwasu asparginowego rzeczywiście może powodować nowotwory. Najważniejsze badania potwierdzające związek między spożywaniem aspartamu i występowaniem problemów onkologicznych zostały wykonane przez naukowców z Włoch, z European Ramazzini Foundation (ERF). Grupa badaczy z Bolonii odpowiedzialna za nie otwarcie określa aspartam, jako substancję rakotwórczą.

 

Oczywiście zarówno amerykańska FDA jak i Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności nie zgodziły się co do tego, że aspartam może być szkodliwy i podobnie do opinii na temat szkodliwości GMO uznano, że to błędy metodologii. Wskazano zwłaszcza na to, że zwierzęta laboratoryjne dostawały za duże dawki tego specyfiku.

 

Bez względu na to, kto ma rację w tym naukowym sporze warto o takim ewentualnym negatywnym wpływie na zdrowie wiedzieć i świadomie decydować, co się spożywa i czym się ryzykuje. Praktycznie wszystkie napoje "Light" zawierają aspartam. Jest on również w składzie wielu tanich soków dostępnych na polskim rynku. Aspartam wchodzi też w skład popularnych gum do żucia reklamowanych jako konieczny element higieny jamy ustnej.

 

Kontrowersje jakie budzi aspartam powodują, że reklamy przedstawiające napoje z jego zawartością jako swoisty "fun" a rzekomo wkręceni ludzie, którzy wypili napój z aspartamem uśmiechają się wesoło są conajmniej kontrowersyjne.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika v

Prawda jest taka, że do

Prawda jest taka, że do wszystkiego dodają truciznę. Rok temu pracowałam w bardzo dobrze znanej w Polsce firmie produkującej herbatę. Do zakładu konfekcjonującego przyjeżdżały wielkie banie aromatów z oznaczeniem, ze są trujące w środowisku wodnym. A odpady czyli opakowanie nalezy traktować jak odpad niebezpieczny. Raz coś takiego wylalo sie w magazynie - zarządzono ewakuację, sprzątanie i wietrzenie. Najgorsze jest to, ze wszyscy o tym wiemy i nic nie robimy. Nawet ja, jestem winna tak samo jak wszyscy. To się nazywa BIERNOŚĆ. Może to przez fluor w wodzie...

Portret użytkownika Lofek44

Mamy swój rozum? Czytać

Mamy swój rozum? Czytać ulotki, zapoznawać się ze składem i kupować albo nie. Mamy (póki co) swobodę wyboru więc trzeba z niej korzystać. Nikt nam nie karze żreć na siłę tego świństwa. A bez podejrzanych napojów i soczków można się spokojnie obejść. Polecam sok z marchwi i jabłek. Z własnej sokowirówki bądz wyciskiwarki owoców!

Portret użytkownika zzz

Jak coś jest chemicznie

Jak coś jest chemicznie przetwarzane to raczej nie może być zdrowe. To dotyczy również przetwarzanej Stevi, Ksylitolu i innych "naturalnych" produktów. Obecnie najlepsza słodkość to dobrej jakości miód, melasa, syrop klonowy oraz słód jęczmienny. Jednak wszystko należy stosować z umiarem. Aspartam jest tańszy od cukru dlatego go wszędzie dają.

Portret użytkownika Kalina

Ja juz od dwoch lat slodze

Ja juz od dwoch lat slodze stewia. Choduje ja sama zalewam susz(napar) i slodze nim moje i napoje rodziny. Juz od paru ladnych lat jest wiadomo ze te sztuczne swinstwa moga powodowac raka, alergie, otylosc itd. Dziwie sie, ze dopiero teraz jest to wyciagane w tej witrynie. Dla ludzi, ktorzy chca zdrowo zyc internet jest fantastycznym medium dlatego czytajcie dowiadujcie sie i wracajcie do natury. PS takze mam nadzieje, ze juz niedlugo ta coca cola pojawi sie na rynku europejskim (a moze calkiem niech wroca do pierwotnej produkcji?).
 

Matka Polka

Portret użytkownika Juszka1980OGL

W Japoni  ludzie są bardziej

W Japoni  ludzie są bardziej rozwinięci niz na reszcie globu i od 2004 lub 2005 aspartam jest zakazany jako dodatek w produktach krajowych oraz wprowadzono listę które artykuły spożywcze nigdy nie będa mogły wjechać do kraju jeżeli beda słodzone aspartamem. A co racja to racja i nieraz tu pisałem że prawdziwą trucizną jest właśnie ten produkt który po cichu w coraz większej ilości spożywki się znajduje. nie jakies chemtrailsy ale tym powinniście się zajmować, beczki z tą trucizną jak przyjeżdzają do zakładów coca cola mają oznakowanie biohazard - nic dodać nic ująć samo za siebie mówi.

Portret użytkownika pako1205

To,co rozpylają nad planetą w

To,co rozpylają nad planetą w postaci SMUG CHEMICZNYCH jest takim samym procederem zmierzającym w swym celu do wzrostu zachorowań,zapewnienie zbytu koncernom farmaceutycznym,a w rezultacie depopulację rozciągniętą w czasie.Ty dobrze wiesz,jak przypajacować Juszka,za to jedni ciebie cenią,inni tobą gardzą.

Strony

Skomentuj