Nasila się konflikt o Morze Południowochińskie

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Kilka dni temu, amerykańskie i japońskie siły lotnicze przeprowadziły wspólne ćwiczenia nad Morzem Japońskim i Morzem Wschodniochińskim, gdzie toczy się spór terytorialny. Chiny potraktowały to jako prowokację i postanowiły w sobotę zorganizować własne manewry wojskowe.

 

Amerykańskie bombowce strategiczne B-52 wspólnie ćwiczyły z japońskimi samolotami nad Morzem Wschodniochińskim. W ten sposób Stany Zjednoczone wysłały jasny sygnał, że stoją po stronie Japonii w jej sporze terytorialnym przeciwko Chinom. Podobny konflikt toczy się na Morzu Południowochińskim – Chiny zbudowały tam sztuczne wyspy, zmilitaryzowały je i roszczą sobie prawo do 90% terytoriów w tym regionie.

 

Chiny odpowiedziały na ostatnie manewry, organizując własne ćwiczenia nad Morzem Wschodniochińskim. Władze w Pekinie twierdzą, że Japonia i USA tworzą prowokacje pod przykrywką prawa do swobodnej żeglugi. Jedno jest pewne – kolejne tego typu zdarzenia z pewnością będą jedynie dolewać oliwy do ognia.

Konfliktom w tej części świata towarzyszy wojna handlowa, która toczy się między Chinami a USA. Tak się również składa, że Morze Południowochińskie to kluczowy szlak handlowy, a Stany Zjednoczone wielokrotnie groziły konfrontacją zbrojną o sporne wyspy.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ftahn88

Chcąc uratować swoją

Chcąc uratować swoją dominującą pozycje USA musi wystąpić w roli agresora.Będą działać coraz bardziej stanowczo,agresywnie,ale i nerwowo.Czas gra na ich niekorzyść.Już dziś nie mają dość sił aby samodzielnie ztłamsić,zablokować Chiny.Co będzie za kilka lat?

Portret użytkownika Jestem, który jest

Dobrze wiadomo, że usa i

Dobrze wiadomo, że usa i izrael znikną z powierzchni ziemi. Tak czy inaczej. To tylko kwestia czasu, a na wszystko jest odpowiedni czas, jest czas na rodzenie i czas na umieranie. Bez względu na to kto i jak czego chce! Musimy jeszcze troszę pocierpieć, ale kiedy BESTIA zostanie strącona w otchłań nastanie Wielki Czas POKOJU jakiego jeszcze nie było. To tylko kwestia czasu !!!

Portret użytkownika Dlojzy

"ale kiedy BESTIA zostanie

"ale kiedy BESTIA zostanie strącona w otchłań nastanie Wielki Czas POKOJU jakiego jeszcze nie było. To tylko kwestia czasu"

O tak. Trupy są bardzo pokojowo nastawione. Hasek zauważył, że pokojowo nastawione są nawet odchody i różne, wrogie armie mogą korzystać z tych samych latryn i nie widziano, żeby jedno g#wno zaatakowało wrogie g#wno.
Myślę, że to właśnie taki rodzaj pokoju miał bogu na myśli. Trzeba by go o to dopytać.

Portret użytkownika g@rRi%

Japonia czyni prowokację Chin

Japonia czyni prowokację Chin na polecenie USA, żeby sprawdzić granice cierpliwości i możliwości ingerencji pośredniej. Działa to jak w życiu, dwóch harpaganów rzadzących na dzielni, żyje w pokoju, co zrobi druga strona, w niestałym czasie "pokojowego napięcia". Pierwszy myśli, jak pójdę i mu pierdolnę, to wszyscy na dzielni powiedzą, że to moja wina i to ja zacząłem. I nikt za mną nie stanie i nie zalegitymizuje mojego aktu przemocy, uznają mnie za głupca albo buraka. Ale jak wyślę tego chłystka co ze mną chodzi, żeby powkurwiał drugą stronę, to może wywołam konflikt i nie będzie na mnie, bo będę bronił swoich gdyby co... a jeśli się nic nie stanie, będę widział na ile sobie mogę pozwolić. Bo ten drugi to spokojny człowiek, co prawda jak się wkurwi, to jest nieciekawie, ale myślę że będzie rozsądny. Może będzie można usiąść z nim potem przy wódce i porozmawiać o tym... bo jest jeszcze trzeci na dzielni już nie harpagan ale już nie chłystek, może warto ogarnąć jak on się do tego odniesie...

Portret użytkownika SurvivorMan

Japonia popełnia ten sam błąd

Japonia popełnia ten sam błąd, który popełnia Polska... Dziwi mnie to, bo o ile w naszym państwie teoretycznym to można zrozumieć z racji tego że my nie mamy polskiego rządu, tylko polskojęzyczny służalczy organ pilnujący czyichś a nie naszych interesów, o tyle rząd Japonii jest japoński i dotąd był znany z dbania o własny interes narodowy...
Japonia nie dość że daje się wciągnąć w konfrontację z Chinami, to zaczęła w dodatku liczyć na to, że USA ją w razie czego obroni... A fakty są takie, że USA nie ma w militarnej konfrontacji z Chinami żadnych szans i fakty te są poparte wieloma argumentami geogragicznymi, geopolitycznymi i militarnymi.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Po pierwsze:

Po pierwsze:
Jeśli masz dom na kredyt, to niestety nie jest on Twój, tylko banku! Czyli masz jedno wielkie "G" a nie dom!
Po drugie:
Nie trzeba być bogatym żeby wziąć kredyt w banku... Kto Ci to nagadał??? Ludzie mający umowę o pracę na czas nieokreslony i otrzymujący wypłaty na poziomie średniej krajowej spokojnie dostają kredyty, a pensja średnia krajowa nie jest pensją pozwalającą na nazywanie kogoś BOGATYM!
Reasumując:
Jeśli masz wszystko na kredyt, to nie masz nic!!!
Tak samo jest z krajami takimi jak USA czy Japonia... Oba te kraje są czołówką światową w zadłużeniu! Czyli... Nie są bogate... Są ZAPOŻYCZONE W BANKU! Ich długi z roku na rok są coraz większe! USA już ze 2 lata temu przekroczyło magiczną i nigdy wczesniej nie spotykaną barierę 20 000 000 000 000 USD zadłużenia!
A wiesz co jest w stanie zresetować tak kosmiczne zadłużenie???
TYLKO WOJNA!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Jinkai

Chociaz sa przepowiednie o 3

Chociaz sa przepowiednie o 3-ciej Swiatowej, w Polsce ma nie byc strat od atakow bombowych i rakietowych. Za to Europe zachodnia ma zalac morze lub ocean (Klimuszko, Siostra Lucja, Nostradamus, Dżamjang Kjence Czokji Lodro). W tzw. Scenariuszu Sacharowa ZSRR mogl dokonac wybuchu jadrowego o sile 200 megaton nad polnocnym Atlantykiem po to by wywolac potop w europejskich krajach NATO. ZSRR nie ma ale plan Sacharowa pozostal. Mistyk lama przewidzial ten potop na 2026 r. lecz powiedzial, ze bedzie spowodowany przez upadek meteoru w Atlantyk. Franciszkanin O. Klimuszko widzial jednak potop spowodowany przez wojne. O. Klimuszko: "...Wojna wybuchnie na Południu wtedy, kiedy zawarte będą wszystkie traktaty i będzie otrąbiony trwały pokój (…) Potem rakiety pomkną nad oceanem, skrzyżują się z innymi, spadną w wody morza, obudzą bestie. Ona się dźwignie z dna. Piersią napędzi ogromne fale. Widziałem transatlantyki wznoszone jak łupinki... Ta góra wodna stanie ku Europie. Nowy potop! Zadławi się w Gibraltarze ! Wychlupnie do środka Hiszpanii! Wleje się na Saharę, zatopi włoski but, aż po rzekę Pad. Zniknie pod wodą Rzym ze wszystkimi muzeami, z całą cudowną architekturą..." Wedlug lamy Dżamjanga, dwa lata pozniej wybuchnie wielka epidemia. Mozna sie domyslac, ze gdy wody potopu opadna, epidemia wybuchnie w Europie wskutek rozkladu milionow trupow ludzi i zwierzat. Starcia o Morze Poludniowo-Chinskie bylyby daleko od nas. Ewentualnie dostalibysmy opad radioaktywny. Starajcie sie sami o wlasne wizje.

www.se.pl/wiadomosci/swiat/przepowiednie-ojca-klimuszki-spelniaja-sie-na-naszych-oczach-czeka-nas-iii-wojna-swiatowa-aa-hfLa-3mTH-ZfvB.html

czasprzebudzenia.wordpress.com/przepowiednie/

www.tedmontgomery.com/bblovrvw/endtimes/Nostradamus/03.htm

www.koniecswiata.org/2909/przepowiednie-teresy-neumann-dla-polski/

tibetanaltar.blogspot.com/2015/07/tibetan-prophecy-one-decade-left.html

Portret użytkownika SurvivorMan

Wojna trwa od 2003 roku... A

Wojna trwa od 2003 roku... A z tego że się krew póki co nie leje pod Twoim domem, to tylko powinieneś się cieszyć... Tym bardziej że nie ma gwarancji że tak będzie zawsze...
Miej z tyłu głowy fakt, że położeine geograficzne Polski jest jednocześnie bardzo dobre i niezwykle fatalne...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika U_P_Adlina

To skąd tylu niewypłacalnych

To skąd tylu niewypłacalnych kredytowo ludzi na świecie? Hę?

Zasada pejsów mówi, że DŁUZNIK JEST SŁUGĄ SWOJEGO WIERZYCIELA, a więc bedąc zadłużonym po uszy jesteś nędzarzem. Wielu "bogaczy" z dnia na dzień poszło z torbami, gdy wierzyciel zażądał zwrotu długu.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Mojeimię44

Po części błąd Japoni polegał

Po części błąd Japoni polegał na tym, że przegrała wojnę z USA. Niestety czasu się nie da cofnąć i naprawić. W każdym razie od tamtej pory jej suwerenność wobec USA jest taka sama jak Białorusi wobec Moskwy. Owszem tak jak napisałeś Japonia to kraj patriotyczny jednak co z tego jeśli gospodarkę narodową budują na amerykańskich kredytach? Dodatkowo cała energetyka Japoni jest oparta o Amerykański przemysł i infrastrukturę. Nawet elektrownie atomowe są wybudowane przez syjonistyczną rodzinkę Rockefeller i są jej własnością z tą co się rozwaliła w Fukushimie włącznie. Czy mogą liczyć na pomoc USA w czasie wojny z Chinami? Wszystko zależy od lobby syjonistycznego w USA. Jeśli uznają żydzi , że faktycznie Japonia jest cennym "towarem" do ratowania to USA będzie jej bronić. Ja osobiście myślę, że będzie gdyż korporacje i syjoniści wpompowali tam mnóstwo pieniędzy a długi Japonia musi spłacać Myślę nawet, że SZA jest w stanie wykożystać Japonię do wojny z Chinami by samemu brać w niej udział pośrednio. 

Strony

Skomentuj