NASA zawiesiła współpracę z rosyjską agencją kosmiczną Roskosmos

Kategorie: 

Logo agencji kosmicznej NASA
Amerykańska agencja kosmiczna NASA poinformowała w środę o zawieszeniu współpracy z rosyjskim Roskosmosem. Decyzja ta została podjęta ze względu na "pogwałcenie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy".

 

NASA zakomunikowała, że zawieszenie to obejmuje zakaz podróżowania pracowników agencji na teren Rosji oraz składanie wizyt przez przedstawicieli rosyjskiego rządu w obiektach NASA. Ponadto, zakazano również prowadzić wideokonferencje i telekonferencje z Rosjanami. Zaznaczono jednak, że współpraca na rzecz programu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) nie została zerwana.

 

Warto wspomnieć, że agencja NASA jeszcze wcześniej zapewniała iż polityka nie powinna mieć jakiegokolwiek wpływu na stosunki w przestrzeni kosmicznej. Astronauci odbywają obecnie loty na stację ISS dzięki rosyjskiej rakiecie Sojuz. Jednak teraz amerykańska agencja chce jak najszybciej zakończyć budowę własnego załogowego statku kosmicznego, aby zlikwidować zależność od Rosji.

 

 

Na podstawie: The Guardian

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Wlodi

Proruskie kołki chwytaja sie

Proruskie kołki chwytaja sie wszystkoego by wywyzszyc ruskich i pokazac slabosc usa. Jad az Wam kapie i widac nie miescicie sie w sobie. Tyle ze wasz zasieg to tylko to forum, dalej te teorie sa warte funta klakow.

Zapomnieli o jednym - to NASA podziekowala CCCP - nie odwrotnie.

Angelus pisze "brawo rosja" - haha - jemu by ruscy napluli to by opowiadal ze "z cala pewnoscia" pada deszcz i ze "to pewne" haha

Portret użytkownika pleban

to ja na miejscu rosjan

to ja na miejscu rosjan wykopal bym amerykancow z ISIS na kopach i niech na spadachronach jak redbulowy skoczek londuja w oceanie i po ptakach ,debile i nic wiecej sami nic nie umia zbudowac i wymyslec bez zagranicznych naukowcow itp

Portret użytkownika Pershing

taa kolejny ciołek bez

taa kolejny ciołek bez cienbia wiedzy ISS jest w ponad 77% własnością USA ponad 10% maja ESA i Japonia ruscy mają ok 10% dosłownie jeden moduł którego budowe na dodatek sfinansowali w części sponsorzy z USA wiec nie cwaniakuj to amerykanie mogliby ruskich spuścic w kanał zreszta gdyby nie zaprosili ruskich do prac przy ISS to ruscy juz od połowy lat 90 nigdzie nigdy by nie latali.

Portret użytkownika achiles38

Zapamiętajcie i powielajcie,

Zapamiętajcie i powielajcie, sami niczego, nie zmienimy w pojedynkę, ale w kupie jest siła, nie rewolucje, bo one zjadają swoje zawsze dzieci, tego nas historia uczy, ale świadomy wybór podczas wyborów, może nas wyzwolić spod tyrani narzuconej nam po 89 roku, podczas wyborów. Świadomy to taki by głosować na wszystkich kogo popierasz jako ugrupowanie, ale nie tych z miejsc początkowych, lub końcowych, bo to są ci którzy są podstawieni w celu statusu kwo utrzymania, jeśli zagłosujesz na ich tak zwane słupy z miejsc innych, jak eksponowane, zmienisz ten syf, jaki nasz kraj otacza, już od lat tylu. pomyślcie co by było gdyby do sejmu, lub senatu, nie dostał się ani Tusk, ani Sikorski, ani nawet Kaczyński, lub Miler, Palikot, Pawlak, Bury, Zych, Borusewicz, Komorowski, Rosati, Niesiołowski, Czarniecki, Hofman, Kwaśniewski, Siwiec i wielu wielu innych z czołówek przewijających się nazwisk, od lat i kadencji wielu, Wtedy ci nowi na bank by sami znaleźli swego nowego lidera i coś nowego by zaczęli tworzyć, i czy by to dobre czy złe, choć gorsze co obecnie jest być, nie może, to by stworzyli coś zupełnie coś nowego, coś co by mogło być zawsze weryfikowane w praniu, bo to co mamy obecnie weryfikowane być, nie może. jeszcze należy uczulić społeczeństwo, na obecny medialny przekaz i wyczulić ludzi, by rzygali na obecnych medialnych celebrytów, jak z ekranu jakiś nowy kit dla społeczeństwa wciskają. BIORĄC TO ZA PEWNIK I TAK POSTĘPUJĄC JESTEŚCIE W STANIE COŚ WRESZCIE ZMIENIĆ DLA SIEBIE, WASZYCH DZIECI I WNUKÓW, PISZĄC TU SWOJE DYRDYMAŁY, NARZEKAJĄC I WDAJĄC SIĘ W PYSKÓWY, TYLKO UMACNIACIE TO, CO TERAZ MAMY, A MAMY SYF, KIŁĘ I OBY NIE MOGIŁĘ, JAK TAK DALEJ SZŁO, BĘDZIE . narka kochani, bo mimo, ze macie tu sporo zadymiarzy i dezinformatorów, to widać, że w większości tubylcy myśleć umieją po swojemu.

Portret użytkownika Dorota

No to teraz należy poczekać

No to teraz należy poczekać co USA ma w zanadrzu.
Przecież mają technologię o kilkanaście lat do przodu. Czy myslicie, że rząd amerykański byłby spokojny nie mając czegoś innego w zamian ostatniego promu kosmicznego Atlantis. A korzystanie z technologii Rosjan to zwykłe ściemnianie, ze nic nie mają w zanadrzu.  
 

Strony

Skomentuj