NASA zapowiada wiekszą ilość obiektów wpadających w naszą atmosferę

Kategorie: 

images.google.com

NASA poinformowała, że wraz z nastaniem wiosny nalezy się spodziewać wzmożonej ilości obserwacji kul ognia na nocnym niebie.


Z jakichś nieznanych powodów ilość meteorytów spalających się w spektakularny sposób w atmosferze rośnie o tej porze roku. Obserwacje tego typu incydentów jest barzo spektakularne gdyż spadające bolidy rozświetlają niebo znacznie jaśniej niż jakakolwiek planeta.

Bill Cooke z Centrum badań meteorytów w NASA powiedział portalowi space.com

"Wiosna jest czasem kul ognistych. Z powodów, których nie rozumiemy do końca stopień obserwacji jasnych meteorów rośnie w okresie przesilenia wiosennego."

Przez większość roku, jak twierdzą amatorzy obserwacji nieba,  można oczekiwać około 10 zjawisk tego typu ale na wiosnę prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk jest większe nawet o 30 procent.

"Wiemy o tym fenomenie od przynajmniej 30 lat" - powiedział Cooke "Nie tylko obserwacje kul ognia są częstsze, na wiosne częściej zdarza się też, że meteoryt dociera do ziemi"

Przyczyny wzmożenia ilości obserwacji tego tytpu pozostają tajemnicą zwłaszcza, że zwykle okresem aktywności meteorytów jest jesień. Ziemska atmosfera zwykle wtedy przyjmuje dużą ilość kosmicznego gruzu.

"Jesień jest zwykle sezonem obserwacji meteorytów" - powiedział Cooke "Więc dlaczego dochodzi do szczytu pojawiania się obiektów tego typu wiosną? Pozostaje to tajemnicą"

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Skomentuj