NASA wzywa do działań na rzecz ograniczenia emisji metanu jako element walki z globalnym ociepleniem

Kategorie: 

Producenci metanu - earthtimes.org

Według naukowców z NASA w celu redukcji gazów cieplarnianych najwięksi emitenci powinni zainteresować się redukcjami emisji nie tylko dwutlenku węgla, ale i metanu oraz sadzy.

 

W publikacji na łamach magazynu Science specjaliści stwierdzają, że CO2 pozostaje w atmosferze bardzo długo, więc nawet jego redukcja nie da zadawalających rezultatów w krótkim okresie czasu. Za to redukcje emisji metanu i sadzy mogą dać zauważalne efekty już w niedługim horyzoncie czasowym.

 

Według obliczeń zespołu pod kierownictwem Drew Shindell z Instytutu Goddarda, koncentrując się na redukcji sadzy i metanu możemy spowolnić ocieplenie o 1 stopień Celsjusza do roku 2050.

 

Jednym z większych producentów metanu jest rolnictwo, ale jego redukcja nie wróżyłaby dobrze zdolności do wyżywienia rosnącej ilości ludzi. 

 

Komentarz ZnZ:

Zwolennicy antropogenicznej teorii globalnego ocieplenia zrozumieli chyba absurdalność ich prób redukcji dwutlenku węgla. Od jakiegoś już czasu w oficjalnej propagandzie zaczyna się formułować przekazy raczej o zmianach klimatycznych niż globalnym ociepleniu. Zawsze jednak, gdy trafia się lżejsza zima lobby pracujące nad urabianiem opinii publicznej zaczyna kuć przysłowiowe żelazo, póki gorące. Teraz może jeszcze dojść do poszerzenia liczby substancji, których ludzkość powinna produkowac mniej. Szczytny cel ratowania planety nie wygląda już tak dobrze gdy zada się pytania w stylu - kto będzie dysponentem pieniedzy zabranych ludziom w ramach podatków węglowych i co ważniejsze, jakim prawem?

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika DRZEJLOWSKI

...Następne histerycznie

...Następne histerycznie kłamliwe bzdury przedstawicieli NWO!!! ... metan to gaz powstający z gnijących roślin na lądzie, i w wszelkich wodach!!! Żadna cywilizacja nie jest w stanie wydzielić do atmosfery więcej metanu niż Morze Śródziemne!!

Portret użytkownika ananasxxx

Heh śmieszne rzeczy z tym

Heh śmieszne rzeczy z tym bydłem i metanem...............cholera.....Niektórym trzeba zacząć wpajać że to zaczęło się od krów bo gdyby nagle się dowiedzieli z mediów że CO2 i inne, trujące środowisko fabryki najbardziej stwarzają problem mogłaby wdłg NASA wybuchnąć ogólnoświatowa panika.Podobnie z istotami pozaziemskimi Ludzie są mądrzy ale kurcze szkoda że osobiście nie dadzą sobie uzmysłowić że są spójnością świadomości Boga.Pytaniem jest kiedy stanie się faktem że staniemy się w końcu zdolni do odbudowy całego systemu holograficznego pozwalającego na istnienie w nowej strukturze boga.pzdr

 
Wybralliśmy drogę życia dla sposobu w jaki poznamy Boga.

Pozdrawiam serdecznie

Portret użytkownika Sahara

A może niech każdy człowiek

A może niech każdy człowiek na planecie sobie w 4 litery drzewko wsadzi??Od razu limity na emisję CO2 się skończą i żadna Etna nam wtedy nie będzie straszna :DA tak na poważnie to niech USA najpierw za siebie się weźmie, bo z tego co mi wiadomo to właśnie oni są największym emitentem CO2 na świecie. Najlepiej jest zawsze sąsiadowi mówić co ma robić żeby było dobrze, ale żeby świecić przykładem to już nie ma komu...

Aby korzystać z Internetu potrzebne jest IP. IQ niestety już nie...

Portret użytkownika asuan

Bo Ci "naukowcy" od takich

Bo Ci "naukowcy" od takich bzdurnych teorii chyba za dużo siedzą i pierdzą w swoje stołki  ! z tego powdu zaczęli się dusić , mieć omamy i wymyślać  co tu zrobić by  mniej śmierdziało ! , może niech się podniosą i wezmą za prawdziwą robotę ? to im własny metan przestanie mózgi zatruwać ! 

...spróbuj zrozumieć świat samemu, zanim ktoś narzuci Ci swoją wizję i chwyci w macki narzuconych wzorców....

Portret użytkownika ixi

NASA jest agencją

NASA jest agencją amerykańską, nakręca resztę świata do zawarcia porozumienia i umów na limity emisji, których USA nie podpisze - jak to miało miejsce w przypadku emisji CO2 i porozumień z Kioto.I o to im chodzi - niszczyć konkurencję, uzalenić świat, zniewolić gospodarczo inne narody.

Portret użytkownika suzej wen

Co by nie nawymyślali z

Co by nie nawymyślali z emisją z CO2 lub metenem to i tak już jest za późno na jakiekolwiek działania. ...to co obserwujemy w świecie nauki jest jak w tym przysłowiu:                   "tonący naukowiec brzytwy się chwyta" Kilka wybuchów wulkanów emituje tyle gazów ile my ludzie przez dekady......po co to wszystko, planeta sama sobie poradzi tak jak wcześniej wiele razy

co ma być to będzie

Portret użytkownika Ender

  Bardzo trafny komentarz

 Bardzo trafny komentarz ZnZ, zwłaszcza ostatnie zdanie.Dodałbym jeszcze: W jaki sposób kary (pieniądze) za emisję gazów cieplarnianych mają zrekompensować szkody wyrządzone planecie?Nie wiem czy da to się przeliczyć od tak na kasę. Zastanawia mnie też czy ta zmiana (ocieplenie) klimatu faktycznie będzie taka zła? Myślę tutaj o dłuższym okresie czasu, bo okres przejściowy z pewnością będzie się charakteryzować eskalacją różnych zjawisk. Jak też czy klimat ziemi w takiej postaci jaki znamy do tej pory jest tym stanem prawidłowym? A może planeta dzięki nieświadomej i niezamierzonej pomocy człowieka powraca do swojego prawidłowego stanu? - mam na myśli tylko emisję gazów cieplarnianych (CO2, metan itp.)  powodowanych przez człowieka a nie innego rodzaju świństwa. Niedawno gdzieś wyczytałem iż "naukowcy" stwierdzili że bieguny były kiedyś zielone a to że są taraz białe to ewenement.- w b.dużym skrócie.  To taka moja osobista "wizja" rzeczywistości. Ale każdy ma swoją.... jak d..:-)    

Portret użytkownika gregluc

nie ma stałego stanu ziemi,

nie ma stałego stanu ziemi, nasza planeta żyje i cykliczność jest normą. Etapy zlodowacenia/oziębienia i ocieplenia są jak najbardziej naturalne. Środowisko jest tak skonstruowane iż żadna działalnośc człowieka nie jest w stanie naruszyć struktury i cykliczności, można jedynie domniemać o skutkach uzycia bomb atomowych na globalną skalę. Ale jesli chodzi o ocieplenie to napewno przyorda poradzi sobie z tym faktem jak wielokrotime wczesniej bez uzytku człowieka. Jak trzeba byc wielkimignorantem by uwazac siebie za pempek świata, a to nam podają własnie Ci naukowcy, iz człowiek niemalze jest Bogiem i może zniszczyc wszechswiat. Proponuję wiecej pokory i zająć się ograniczeniem wycinki drzew w szczegolnosci lasow tropikalnych a nie szukaniem dziury tam gdzie jej nie ma albo gdzie nie lezy głowny problem. Gdy zrekompensujemy ilość CO2 ilością lasów to przyroda sama za nas załatwi sprawę emisji tego gazu poprzez fotosynteze.

"Nie czyń innym, czego dla siebie nie pragniesz" ( 孔夫子)

Portret użytkownika gregluc

a ja właśnie ogladałem sobie

a ja właśnie ogladałem sobie na discovery program o przyszłej kolonizacji marsa i aby tego dokonać potrzebne na gwałt tam są gazy cieplarniane aby podnieśc tempere tej planety . Moze niech te gazy zaczną kopresowac i wysyłac ale najlepiej jakby ci pseudonaukowcy sami się spakowali  i własnie tam wyjechali:)

"Nie czyń innym, czego dla siebie nie pragniesz" ( 孔夫子)

Portret użytkownika StS

W związku z tym iż każdy ssak

W związku z tym iż każdy ssak wydziela znaczne ilości metanu "pierdząc" proponuję każdmu obywatelowi ziemi założyć na otwór wydalniczy licznik mierzący ilość wydalanego metanu. W oparciu o ilość wydzielanych gazów należy opłacić odpowiedni POdatek. Tym samym będzie to sprawiedliwe i dokładne.

Strony

Skomentuj