NASA wypowiedziała się na temat rzekomej kolizji z gigantyczną asteroidą do której miałoby dojść we wrześniu 2015

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Od niedawna w Internecie rozprzestrzenia się plotka jakoby wkrótce miało dojść do ekstremalnie niebezpiecznego zdarzenia - kolizji z dużą asteroidą. Podobno ma do tego dojść między 22 a 28 września. Wrzawa w sieci zrobiła się już na tyle duża, że głos w sprawie zabrała nawet agencja kosmiczna NASA.

 

Prawdopodobnie twórcą plotki jest wielebny Efrain Rodriguez. Stwierdził on, że Bóg powiedział mu, że asteroida uderzy w okolicy Puerto Rico. Ma to wywołać potężne trzęsienia ziemi i wielkie tsunami. Takich przepowiedni jest oczywiście w Internecie na pęczki, ale ta różniła się od innych skalą zainteresowania jakie wzbudziła. To właśnie z tego powodu NASA postanowiła wypowiedzieć się w tej kwestii.

"NASA nie zna żadnej asteroidy ani komety, która byłaby na kursie kolizyjnym z Ziemią, a zatem prawdopodobieństwo dużej kolizji jest dosyć niewielkie" - powiedział w oficjalnym oświadczeniu rzecznik NASA

To jednak nie przekonuje wszystkich. Jako argument podaje się logiczny fakt, że gdyby groziło nam zagrożenie z kosmosu to dowiedzielibyśmy się o nim dopiero w ostatnich dniach, aby nie wzbudzać niepotrzebnej paniki i nie tworzyć chaosu, który utrudniłby ewakuacje elit.

 

 

Zobacz również:

http://innemedium.pl/wiadomosc/we-wrzesniu-2015-nasza-cywilizacja-moze-zostac-zniszczona-przez-gigantyczna-asteroide

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Strony

Skomentuj