NASA ujawniła niewidzialne struktury kosmiczne

Kategorie: 

Źródło: NASA

Agencja kosmiczna NASA, udostępniła niedawno na Instagramie oszałamiającą fotografię galaktyki o nazwie M77. M77 to duża galaktyka położona 47 milionów lat świetlnych od Ziemi. W swoim nowym poście, agencja kosmiczna wyjaśniła, w jaki sposób pola magnetyczne, odegrały rolę w kształtowaniu tej i wielu innych galaktyk.


Kształtowanie się wszechświata oraz widzialnych przez nas galaktyk, intrygowało naukowców już od bardzo dawna. W 2019 roku naukowcy z Stratospheric Observatory of Infrared Astronomy udowodnili, że pola magnetyczne odgrywają wiodącą rolę w formowaniu galaktyk spiralnych, w tym naszej własnej Drogi Mlecznej.

W oparciu o ujęcia z instrumentu SOFIA w połączeniu z fotografiami z teleskopu Hubble'a, NASA ukazała sposób w jaki galaktyki spiralne, są kształtowane przez niewidoczne dla ludzkiego oka pola magnetyczne. W raporcie z grudnia 2020 roku, NASA twierdziła, że SOFIA „badała galaktykę za pomocą dalekiej podczerwieni (89 mikronów), aby odkryć aspekty jej pól magnetycznych, których nie zdołano wykryć podczas poprzednich obserwacji. Powyższa fotografia to pokłosie tych badań.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Skomentuj