NASA udostępniła sekwencję wideo z lotu komety ISON

Kategorie: 

Kometa ISON widziana za pomoca teleskopu Hubble'a

Agencja kosmiczna NASA opublikowała sekwencję wideo przedstawiającą przelot komety ISON w naszym systemie planetarnym. Poinformowano, że ciało niebieskie porusza się z prędkością 77 tysięcy km na godzinę. Zaprezentowane nagranie ma 5 sekund długości, ale powstało na podstawie zdjęć wykonywanych w ciągu 43 minut obserwacji.

 

Zdjęcia wykonano 8 maja 2013 roku, gdy kosmiczny wędrowiec znajdował się 648 milionów kilometrów od Ziemi. Kometa przekraczała wtedy orbity Jowisza i Marsa. W czasie dokonywania obserwacji obiekt przemieścił się o 57 tysięcy km, co odpowiada 7% odległości między Ziemia i Księżycem.

Według tego, co mówią specjaliści kometa ISON kontynuuje bieg po orbicie, dzięki której dosłownie muśnie koronę naszej pobliskiej gwiazdy. Już w listopadzie powinien ją zobaczyć każdy i to gołym okiem. Spodziewana jasność tego ciała niebieskiego właśnie na skutek zbliżenia do Słońca ma przewyższać nawet Księżyc w pełni.

 

 

 

Wiadomość pochodzi z serwisu poświęconego astronomii - tylkoastronomia.pl

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Selek

Wydaje mi się,że to nie żadna

Wydaje mi się,że to nie żadna wróżba tylko dobrze wyliczona historia,proszę sprawdzić to:
Przepowiednia dotycząca upadku Cesarstwa Niemieckiego: 

W 1849 r.cesarz Wilhelm wraz ze swą matką Luizą uciekał do Anglii przed powstaniem i następstwem Wiosny Ludów w Europie.Spotkał kobietę, która nazywano czarownicą.Gdy zapytał ją o swoją przyszłość wywróżyła mu tak:: 
do roku 1849 kazała mu dodać cyfry wchodzące w skład tegoż roku= 
1849+1+8+4+9=dało to rok 1871.Przepowiedziała mu,że w tym to roku wybuchnie wojna (chodziło o wojnę Prus z Francją) i król Wilhelm zostanie cesarzem.I tak też się stało. 
Na pytanie co dalej, wiedźma kazała mu do roku 1871 dodać cyfry tego roku= 
1871+1+8+7+1=dało to rok 1888.Pod tą datą powiedziała mu,że czeka go śmierć.Cesarz rzeczywiście w tym roku umarł. 
Na pytanie co będzie z Cesarstwem wróżka kazała mu do tego roku swej śmierci dodać cyfry tego roku:1888 +1+8+8+8=co dało rok 1913.Powiedziała mu ,że będzie to ostatni rok jego państwa,które w następnym roku 1914 popadnie w ogromne tarapaty i spadną na niego ciosy zbuntowanych narodów za barbarzyństwo jego potomków. 

Jak wiemy z historii w r. 1913 wybuchły 2 wojny bałkańskie,a w następnym r.1914 wybuchła jeszcze III wojna bałkańska oraz I.w.św.1914 r.W 4 lata potem ostatni król Prus abdykował i skończyło się ich cesarstwo na skutek efektów I.w.św..Tak cesarstwo Hohenzollernów wraz z innymi zapłaciło najwyższą cenę za rozbiory Polski.Przestało istnieć. 
Jest to druga udokumentowana historyczna przepowiednia oparta o liczby z matematyki i zgodna z faktami w historii. 

Danuta Ignatiuk

W 1812 r. Napoleon przed wyprawą na Rosję udał się do wróżki P.Lenormand.Powróżyła mu tak:aby dodał cyfry tegoż roku 
rok 1812=1+8+1+2=12=1+2=3
Do r.1812 kazała mu dodać te 3 lata=dało to rok 1815-słynną bitwę pod Waterloo oraz wywróżyła mu wielki upadek.Tak też się stało,Napoleon I upadł w tym roku.Na niebie stała wtedy kometa Olbers,którą właśnie odkryto.
Na pytanie co będzie potem powiedziała mu,aby dodał cyfry r.1815=
1+8+1+5=15=1+5=6
do r. 1815 kazała mu dodać te 6 lat
1815+6=1821-w tym roku Napoleon umarł .Na niebie stała wtedy kometa Encke.
 syn Napoleona I Napoleon Lwiątko zmarł bezpotomnie 2 lata
 później w 1823 r.

Danuta Ignatiuk
 
 

 

Portret użytkownika Selek

Niestety to jest kometa

Niestety to jest kometa Cezara. A do tego leci jeszcze kometa Encke oraz Wolf I. Kometa Cezara,która powróciła również po 1025-ciu latach przejdzie w peryhelium jesienią. Nazywają ją mylnie ISON.
 
 
 

Skomentuj