NASA udostępnia kolejną część swoich archiwów na YouTube

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Nagrania wideo przedstawiające przeszłość inżynierii lotu potrafią należeć do tych, które nazywamy nieskończenie fascynującymi. Aż do teraz materiały stworzone przez NASA Armstrong Flight Research Center w Kalifornii spoczywały zagubione i pogrzebane w odmętach internetu.

 

AFRC jest w trakcie przesyłania swojego dziedzictwa na YouTube. Do tej pory mowa o 300 filmach z bazy „zasługujących na przeniesienie”, a ich ostateczna liczba ma wynieść ponoć nawet około 500.

Archiwum AFRC uwiecznił rozwój lotnictwa na przestrzeni dziesięcioleci – znajdują się tam nagrania kluczowych momentów w historii tej dziedziny. Do najważniejszych należą pewniakiem testy samolotu X1 (pierwszego w historii, który był zdolny do lotów ponaddźwiękowych), X-43A (na nagraniach możemy zobaczyć jak porusza się najpierw z prędkością 5 000 mph, a potem powyżej 7 000 mph), sposób testowania pojazdu księżycowego oraz badań nad sposobami lądowania na stacji kosmicznej.

 

Przed podjęciem decyzji o przeniesieniu archiwum na YouTube było o wiele ciężej o znalezienie jakichkolwiek materiałów związanych z rozwojem lotnictwa. Najpierw należało przebrnąć przez dokument zwany „Dryden Aircraft Movie Collection", a następnie rozpocząć poszukiwania źródeł, które były rozrzucone w niejasny sposób po całej sieci. Decyzję o ułatwieniu internautom, jak i naukowcom, dostępu do materiałów archiwalnych przekazano do wykonania zespołowi do spraw social media, który zajmuje się teraz udostępnieniem ich na stronie AFRC oraz YouTube.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika U_P_Adlina

hehehehe! Prawda cię boli

hehehehe! Prawda cię boli bandero-trollu od tymy, co? Teoria spiskowa? Już ci mówiłem "cieciu niesprawiedliwy" że teksty typu: "antysemityzm", "mowa nienawisci" czy "teoria spiskowa" nie robią już na ludziach wrażenia. Zawsze, gdy jest niewygodny temat to takie trolle jak ty używają podobnych tekstów. Gdy Lepper mówił o uSSmańskich katowaniach w Polsce, to takie dezinformacyjne trolliny jak ty też krzyczały o "teoriach spiskowych". Daruj więc sobie bandero-trollu te swoje bzdety o "teoriach spiskowych". A niby czym jest ten filmik, który wyciekł do netu? Czyż nie nagrywaniem przez uSSmańskich baranów swojego "pobytu na księżycu"? PRAWDA WYCHODZI NA JAW i nic z tym trollino nie zrobisz.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj