NASA śledzi gigantyczną anomalię w ziemskim polu magnetycznym

Kategorie: 

Źródło: NASA

NASA aktywnie monitoruje dziwną anomalię, która pojawiła się w ziemskim polu magnetycznym. Między Ameryką Południową a południowo-zachodnią Afryką naukowcy zarejestrowali gigantyczny obszar o niższym natężeniu magnetycznym. 

 

Anomalia magnetyczna SAA (South Atlantic Anomaly) to obszar nad południowym Atlantykiem, gdzie ziemskie pole magnetyczne jest znacznie osłabione w porównaniu do innych obszarów na Ziemi. Powstaje ona w wyniku wpływu różnych czynników, w tym przepływu prądów elektrycznych w płaszczu Ziemi oraz oddziaływania pola magnetycznego Ziemi z polem magnetycznym Słońca.

 

Zjawisko to niepokoi naukowców od wielu lat. Porównywano to do „wgniecenia” w ziemskim polu magnetycznym lub do tzw. „kieszeni w kosmosie”. SAA w żaden sposób nie wpływa na życie na Ziemi, czego nie można powiedzieć o anomalii orbitalnej. Kiedy statek kosmiczny przelatuje przez nią, ich pokładowe systemy technologiczne mogą zawieść, jeśli zderzą się z wysokoenergetycznymi protonami emanującymi ze Słońca.

 

Tym samym globalne awarie niosą ze sobą ryzyko utraty danych, dlatego operatorzy satelitarni wyłączają systemy statku, zanim wejdzie on w strefę anomalii. Aby zmniejszyć te zagrożenia, NASA monitoruje anomalię.

 

Przypomnijmy, że w 2016 roku heliofizyk NASA Ashley Greeley odkrył, że anomalia powoli dryfuje w kierunku północno-zachodnim. W 2020 roku naukowcy ustalili, że SAA jest w trakcie podziału na dwie połowy, z których każda reprezentuje oddzielne centrum o minimalnym natężeniu magnetycznym w ramach większej anomalii. 

Jednym z czynników wpływających na powstanie anomalii SAA jest przepływ płynów w płaszczu Ziemi. Gęste prądy płynów przepływające w głąb Ziemi generują pole magnetyczne, które może wpływać na ziemskie pole magnetyczne. W obszarze SAA przepływ płynów jest mniej intensywny niż w innych częściach Ziemi, co prowadzi do osłabienia pola magnetycznego.

 

Innym czynnikiem jest oddziaływanie pola magnetycznego Słońca z polem magnetycznym Ziemi. Podczas burz słonecznych i innych zjawisk kosmicznych cząstki naładowane mogą uderzać w pole magnetyczne Ziemi, powodując zmiany w jego strukturze. W obszarze SAA te zmiany są szczególnie intensywne, co prowadzi do osłabienia pola magnetycznego.

Anomalia magnetyczna SAA jest zjawiskiem naturalnym i jest obecna na Ziemi od dawna. Jednak wraz ze wzrostem wykorzystania sztucznych satelitów i innych urządzeń elektronicznych, które są wrażliwe na zmiany w polu magnetycznym, staje się coraz bardziej istotna dla działań naukowych i technologicznych.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Grzegorz

Spiący Prorok przepowiedział

Spiący Prorok przepowiedział przebiegunowanie i mówił że to się zacznie w latach 80-tych ale nikt tego nie dostrzeże na początku. Dzisaj bieguny magnetyczne opędzą z coraz większą prędkością przyspieszając z roku na rok i to jest już oczywiste dla nas. Ale to wałaśnie zjawisko zmienia klimat na ziemi co kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy lat a nie co 700 tysięcy jak teraz twierdzą niektórzy! 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika piotrek

Ziemia też powoli gaśnie,

Ziemia też powoli gaśnie, Eter ciemna materia cały czas dopala materiał nuklerany w jej wnętrzu kiedyś skończymy jako Biały Karzeł ! W tym miejscu anomalii z oromną predkością ciemna materia, która wpływa strumieniem z Kosmosu do Ziemi wpływa wolniej i jest mniejszy docisk atomów w kierunku do środka Ziemi bo od tej strony nukelarne jądro Ziemi uległo dopaleniu, czynnikiem dopalającym jest tylko strumień ciemnej materii , tak jak powietrzem dopala się np. ogarek płonącego drewna tak materiał nukelarny dopala się eterem ciemną materią. Wilchelm Reich prowadził takie doświadczenia doplając po wybuchu nuklearnym w USA pozostałosci po próbnych wybuchach bomb atomowych. Tak ZOL e dopalają wszystkie miejsca gdzie ludzkość robi sobie krzywdę ! Życie w obrębie anomalii jest mniej wartościwe dla człowieka poniewaź nasze DNA od bierając strumień ciemnej energii łąduje się najlepiej (wartość wyładowania; mostki pomiędzy spiralami)! Przy mniejszym strumieniu eteru w miejscu anomalii mamy niższą wartość doładowania i słabszą impulsację prążków DNA które każdy jest odpowiedzialny za regenerację i utrzymanie przy życiu innego rejonu ciała. Mało eteru , mała impulsacja, słaba siła tworzenia i odtwarzania np. wtedy rodzą się dzieci z krótkimi rączkami albo bez, obniża się jakość materiału rozrodczego , jakość emocjonalna ludzi. Tak dzieje się w rejonie elektrowni atamowych , nuklerane pręty paliwowe , kradną z przestrzeni około 80 km wokół ogromną ilość Eteru, który skupia się jak woda w lejku nad prętami paliwowymi i wtedy ludzie w tym rejonie mieszkają w jałowym eterze, skutki egzystencji te same j/w, dodatkowo katują się telefonią komórkową, która stworzyła izolację poprzez anteny bazowe i eter nie dociera w pełnej jakości do Ziemi od tego się robi ZADUCH ETERYCZNY, podnosi się ciepłota Ziemi (brak wymiany świeżego eteru z kosmosu przez izolację anten GSM) ukrywana jakoby CO2 , metan itd to robiło pomysł bih tech i banksterów kierujących światem po to żeby płacić i poprzez zekonomię regulować kogo się lubi a kogo NIE ! Tyle o anomalii . Trzeba wyłączyć na 3 dni wszystkie sieci GSM (otowrzyć okono na kosmos) przewietrzyć i bądzie dobrze na kilka miesięcy ludzkość odetchnie ! i Jak najdalej od dużych elektrowni atomowych, małe znakomicie zmieniają ten pogląd, tyle co od wiatraka wystarczy aby dobrze żyć. Ktoś kto wymyslił elektrownie atomowe wiedział jak funckjonuje kosmos ! Brawa dla tych inżynierów !              

Portret użytkownika Pan Emela

A może pokazali byście w

A może pokazali byście w końcu zdjęcie latającego w kółko satelyty, naukowcy zamknijcie gęby foliarzom i pokaszcie prawdziwe zdjęcia latających satelit na niskiej orbicie.

Czy to do huja jest dla was nie możliwe ? Gdzie te kurfa kamery, aparaty gdzie do huja pana som te satelity te pierdolone tysiące ton latającego gówna ?.?.?

 

Portret użytkownika Endymion

Z innej beczki: Testy

Z innej beczki: Testy sprawnościowe w policji, do szkoły oficerkiej w Szczytnie powinny być bardziej wyśrubowane..

https://praca.policja.pl/pwp/rekrutacja/38731,Test-sprawnosci-fizycznej.html

A ta pani zdała test na bieganie po hamburgery dla kolegów? Jak to zdało test sprawnościowy, nawet takiej jakości?

Ja gdy się urodziłem, ojciec nie dostał przepustki z Dęblina (nie pilot), ponieważ nie potrafił zrobić wymyku na drążku, siedział na sali gimnastycznej tyle, aż nauczył się, musiał to zdać aby zostać podchorchążym, a potem oficerem. Czy wyobrażacie sobię tą panią na drążku? Drążek by się złamał, brzucha i cyca nie podciagnie nawet raz na drążku, a co dopiero zrobić wymyk, odmyk, a wejście siłowe na drążek jest abstrakcją dla większości kandydatów do policji. Spójrzcie na resztę, to mają być policjanci? Za nią dwa rzędy stoi koleś z większym brzuchem niż jej cycki, też na drążku go nie widzę!  Założy bojowy czarny mundur, kask na głowę, ochraniacze na łokcie i kolana, tarcza w rękę i w drugą pałka i takie mądrale będą nas pałować.

Za czasów emerytury po 15 latach "służby", do Szczytana nie dostałeś się bez pleców, do SGSP musiałeś mieć tylko i wyłącznie poparcie rodzinne w straży pożarnej, do wojska było łatwiej, ponieważ więcej szkół oficerskich, ale bez pleców lądowałeś gdzieś po szkole  na jakimś poligonie. Mój ojciec uważa, że sam sobie to ogarnął, ale ja wiem, że mój dzidek miał takie poważanie w środowisku, że koledzy sami o jego syna zadbali i wylądował w kompanii reprezentacyjnej WP, jako prowadzący z szablą kompanię na defiladzie (wysoki i przystojny), tylko po to, aby został w Poznaniu, NA UKŁADY NIE MA RADY Sad jednakowoż inne są układy takie, że robię coś bezinteresownie dla kogoś, mając znajomości, a co innego robić za pieniądze i korumpować "znajomych". Jeśli u mnie w firmie jest wakat, to polecam kolegę chętnego, tylko tyle zrobię, a on musi się później sprawdzić i wykazać. 

Zanajomy, pułkownik, w wieku 60 lat, uczciwy człowiek, był odpowiedzialny za przetargi infrastrukturalne, agencja wewnętrzna próbowała znaleźć na niego haki, a on czysty, ale miał już tego dosyć, więc przeszedł na emeryturę. Po roku w związku z wojną na wschodzie, jego były zastępca został szefem (logistyki-chyba?) w Bydgoszczy i nie miał specjalistów, więc były pisma do ministerstwa, aby emeryta przywrócić do służby, udało się, ale konkluzja jest taka, że 40 lat doświadczenia nie zastąpi rzadna uczelnia.. 

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

Rozumiem, że 15 "-" w weekend

Rozumiem, że 15 "-" w weekend dały grube policjantki. Niestety nikt nie odpisał merytorycznie na mój wpis Sad

Muszę zacząć robić zdjęcia policjantkom i strażniczkom miejskim, te baby łatwiej przeszkoczyć niż obejść! Takie niskie grube kulki..

Ja rozumiem, że komendant policji po 20 latach służby przed komputerem może mieć wielki brzuch, ale kadeci powinni wyglądać inaczej..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Wiktor Wektor

Skąd taki troll może wiedzieć

Skąd taki troll może wiedzieć co ona potrafi ? Dostałbyś od niej cycem w papę to byś zamknął japę. Za dużo masz wolnego czasu to zajmij się czymś konstruktywnym - podwórko pozamiataj, zamiast szkalować, obrażać i zaśmiecać ten portal swoimi wątpliwej wartości wspomnieniami.

Portret użytkownika Chazarska logika

Osho powiedzial.jesli chcesz

Osho powiedzial.jesli chcesz by kobieta przrstala istniec zacznij ja ignorowac. Przestancie odpistwac tym chazarkom bo omi was w maliny wprowadzaja pokazujac ze jestescie frajerami masochistami od nich uzaleznionymi i ich sie bojacych .maja nad wami wladze jak nad dzuecmi w tym necie.  Ile dacie sie jeszxze ponizac atorom jackowskim i innym oszustom co was traktuja jak przedmiot. Tu to samo. Wusmiewanie na poziomie dziecka zarty wulgarne prowokacje i odwracanie kota ogonem.wymyslanie kanciatych jaj wmawianie dziecka w brzuch ...teorie wyssane z palca ..wszystko w celu wprowadzenia w stan bezbronnosci. 

Strony

Skomentuj