NASA publikuje pierwsze kompletne zdjęcie z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba

Kategorie: 

Źródło: NASA/JWST

Amerykańska Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) opublikowała pierwsze zdjęcie wykonane przez Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba. Departament ogłosił to 12 lipca na swojej oficjalnej stronie internetowej. Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba NASA uchwycił najgłębsze i najostrzejsze jak dotąd zdjęcie w podczerwieni odległego wszechświata.

Ten obraz gromady galaktyk SMACS 0723, znany jako Pierwsze Głębokie Pole Webba, jest pełen szczegółów. Zauważono, że dzięki teleskopowi po raz pierwszy udało się uchwycić tysiące galaktyk, w tym najsłabsze obiekty, jakie kiedykolwiek zaobserwowano w zakresie podczerwieni. Niesamowite jest, że ten kawałek ogromnego wszechświata obejmuje obszar nieba wielkości ziarenka piasku, który ktoś na ziemi trzyma na wyciągnięcie ręki.

 

Dzięki nowemu teleskopowi amerykańscy astronomowie będą mogli dowiedzieć się więcej o masach, wiekach, historii i składzie galaktyk. Jest to możliwe, ponieważ "James Webb" jest w stanie znaleźć najwcześniejsze galaktyki we wszechświecie. 8 lipca NASA ogłosiła, że ​​Teleskop Kosmiczny Jamesa Webba wykonał najbardziej szczegółowe jak dotąd zdjęcie Wszechświata w podczerwieni. Składające się z 72 ekspozycji zdjęcie zostało nazwane jedną z „najgłębszych” fotografii Wszechświata. 

Nie można określić wieku galaktyk przedstawionych na obrazie, ale można na nim zobaczyć imponujące kosmiczne krajobrazy. Instrumenty, które istniały przed pojawieniem się teleskopu Jamesa Webba, mogą uchwycić obszary przestrzeni znajdujące się w odległości nie większej niż 330 milionów lat świetlnych od naszej planety. Ponadto światło bardziej odległego Wszechświata przechodzi z ultrafioletu do podczerwieni, więc inne teleskopy nie są w stanie go uchwycić. 11 lutego NASA opublikowała pierwsze zdjęcie wykonane przez Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba, który w tym czasie stworzył ich 1560 do detektorów pomocniczych i NIRcam.

 

Teleskop Jamesa Webba to wspólny projekt NASA, Europejskiej Agencji Kosmicznej i Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej. Został wystrzelony 25 grudnia 2021 r. z kosmodromu Kourou w Gujanie Francuskiej za pomocą pojazdu startowego Ariane 5. Następnego dnia specjaliści skorygowali tor lotu teleskopu. Urządzenie będzie badać najstarsze gwiazdy i galaktyki, które powstały po Wielkim Wybuchu i ma szukać planet potencjalnie nadających się do zamieszkania. Szacowany okres użytkowania urządzenia to 10 lat.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Lucek Wąchozlewski

Jak obraz zarejestrowany w

Jak obraz zarejestrowany w podczerwieni może być kolorowy? To proste: odpowiednio opłacony artysta siada i maluje a gawiedź telewizyjnych mózgojebów potem przyklaskuje! Więkoszość ludzi robią w balona jak chcą! Nawet tutaj w miejscu mniej wymóżdżonych ludzików, większość daje się nabić w butelkę!

Lucek Wąchozlewski

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika spokoluz

Dwóch kumpli siedzi przy

Dwóch kumpli siedzi przy piwku jeden do drugiego:
- Sorry ale muszę już lecieć bo jak za późno wrócę, a jeszcze na bani to żona mi straszną awanturę zrobi.
- A bo Ty źle to robisz, mi żona nigdy awantur nie robi jak wracam po pijaku..
- No ale jak to źle. Wracam po cichutku, buty już na klatce schodowej zdejmuję, drzwi nasmarowałem żeby nie skrzypiały, kładę się po ciemku. A i tak zawsze się zbudzi i awantura gotowa.
- No właśnie o tym mówię, źle to robisz.
- No to jak Ty to robisz.
- Normalnie. Wracam do domu z okrzykiem na ustach ? KOCHANIE !!! WRÓCIŁEM!!!? Tłukę się ile wlezie, rzucam buty w jeden kąt ciuchy w drugi, idę pod prysznic śpiewam na całe gardło, po czym wkraczam triumfalnie do sypialni z okrzykiem ?A teraz będzie ...KOSMICZNY SEX!? i wiesz co.

- No co?

- Jeszcze nigdy się nie obudziła.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika oswiecony77

kolega bzyka mu zone Dlatego

kolega bzyka mu zone Dlatego jej sie nie chce dupczyc proste Wiekszosci z was puszczaja sie wam kobiety Bo jestescie glabami Kobieta szuka silnego faceta i fizycznie i umyslowo Tzw oparcia  A co wy osly mozecie dac swoim kobietom impotenci intelektualni

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Skomentuj