NASA przyznał, że Amerykanie nie będą mogli wylądować na biegunie Księżyca

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dyrektor NASA, Jim Bridenstine wydał nieoczekiwane oświadczenie, mówiące o planach pierwszego lądowania amerykańskich astronautów na Księżycu od 50 lat. Zakładano lądowanie w pobliżu bieguna południowego Księżyca, ale 

Jak wiadomo na Księżyc wybiera się misja Artemis 3, którą zapowiedział prezydent Donald Trump. Stany Zjednoczone planują załogowy powrót na srebrny glob w 2024 roku. Ma to być pierwszy załogowy lot na Księżyc od 1972 roku, kiedy NASA dokonała tego po raz ostatni. Podczas tej misji planowane jest tygodniowe lądowanie pierwszej kobiety na powierzchni satelity Ziemi.

 

Do niedawna nie kwestionowano faktu, że lądowanie planowane było właśnie w rejonie polarnym - jest to najbardziej niezbadany rejon Księżyca. Naukowcy zakładają, że istnieją tam złoża zamrożonej wody. To właśnie tam ma lądować rosyjska automatyczna stacja Luna-25, która zostanie uruchomiona w 2021 roku.


Jednak szef NASA, przemawiając na internetowej konferencji Lunar Exploration Analysis Group, przyznał, że lot na Biegun Południowy nie odbędzie się. Odpowiadając na pytanie, czy w przyszłości astronauci będą mogli latać na miejsca poprzednich misji Apollo, urzędnik nie tylko odpowiedział twierdząco, ale także wyjaśnił, że rozważa się tę opcję na 2024 roku. Oznacza to, że zmieniono plany.

„W przypadku pierwszej misji Artemis 3 naszym celem jest dotarcie do bieguna południowego i oczywiście jest to obecnie najciekawsze miejsce, ponieważ jest tam lód wodny, musimy go zbadać, zrozumieć, jak go zdobyć i wykorzystać” - powiedział Bridenstine. „Ale mogę sobie wyobrazić, że te miejsca (lądowania Apollo) też mogą być interesujące. Jeśli uznamy, że Biegun Południowy jest poza zasięgiem Artemis-3, to być może dowiemy się więcej, udając się tam, gdzie w przeszłości zostawiliśmy nasze instrumenty ... Mogą to być odkrycia naukowe i oczywiście sama inspiracja w postaci powrotu do lądowisk Apollo będzie niesamowita. Jednak decyzje te nie zostały jeszcze podjęte ”.

Jednocześnie, jak dodał Bridenstine, USA muszą opracować kodeksy postępowania, aby ochronić te historyczne miejsca przed kolejnymi wyprawami.

 

Biegun południowy Księżyca został wyznaczony jako cel pierwszego od wielu lat amerykańskiego lądowania w 2019 roku. Wynikało to z przemówienia wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a wygłoszonego w National Space Council. 

„Aby dotrzeć do księżyca w ciągu najbliższych pięciu lat, musimy teraz wybrać nasze cele. NASA już wie, że biegun południowy ma wielką wartość naukową, gospodarczą i strategiczną, a teraz jest czas, aby zdecydować się tam pojechać ”- powiedział Mike Pence

Teraz oświadczenie Bridensteina sugeruje, że NASA może porzucić swoje poprzednie plany. Lądowanie w pobliżu biegunów Księżyca jest technicznie trudniejsze niż na równikowych lub średnich szerokościach geograficznych i ani automatyczne, ani załogowe misje nie lądowały wcześniej w pobliżu biegunów.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kosmos_ad

Nie będą mogli wylądować bo

Nie będą mogli wylądować bo skończył się deal z obcymi którzy ich tam poprzednio podwozili. W ramach Dealu obcy urządzili Amerykanom   pare wycieczek na Księzyć połączonych ze skakaniem w skafanfdrach oraz przejażdzką land roverem.  Nawet zawieźli im tam ich kartonowy lądownik bez zbiorników na paliwo i tlen.

W zamian Amerykanie zobowiązali sie do bezwzględnego posłuszeństwa i wykonywania ich poleceń.  Rząd amerykański to jest właściwie ambasada obcych z prezydentem pajacem, wariatem albo prz  głupem. Innej roli i tak nie musi wykonywać byle był posłuszny. Ale to nie koniec Dealu ponieważ w dalsdym ciągu otrzymują pomoc technologiczną.  Super procesory komputery myśliwce F37 niewidzialne dla radarów samoloty GPS pociski manewrujące - to wszystko od nich.

W zamian ma być światowe NWO zmiany klimatu prawa dla zwierząt LGBT i kanibalizm. Bo oni w gruncie rzeczy mają więcej cech zwierząt niż ludzi.

Portret użytkownika kosmos_ad

Myszy to zjadły kilka ton

Myszy to zjadły kilka ton dokumentacji Nasa dot misji Apollo oraz zjadły prototypy rakiet, silników i wyniki wszystkich badań nt lotów na księzyć,  Zjadły też 'przywiezione' materiały filmowe ew. klisze Kodaka sie prześwietliły.  Żarłoczne są te myszy w Usa.

Portret użytkownika pax

Widzicie, jak to trudno

Widzicie, jak to trudno zorganizować wyprawę na Księżyc. Dopiero w 2024 (rozważa się). A poprzednio - parę razy latali na drzwiach od stodoły i wracali. Ach ten ówczesny geniusz. Dlaczego obecne narody nie potrafią tego, co ich dziadkowie. Ewidentnie zgłupieli.

Skomentuj