NASA przewiduje nowy potop na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: Internet

Naukowcy z Washington University, University of California i NASA, stwierdzili na podstawie czterdziestu latach obserwacji, że topnienia lodu na Antarktydzie może wywołać globalny potop.

 

Według ich teorii najpierw stopnieje pokrywa akwenu zwanego Morzem Amundsena, co wiązałoby się z uruchomieniem reakcji łańcuchowej prowadzącej do stopnienia innych lodowców na Antarktydzie i nie tylko.

 

Z wyliczeń wynika, że w ciągu kilku wieków doprowadzi to do tego, że poziom morza wzrośnie o około 3-4 m. Oznacza to, że znaczna część gruntów zostanie zalana. Naukowcy wskazują dodatkowo na fakt, że lodowce Antarktydy nie topią się z powodu gazów cieplarnianych jak chcieliby automatycznie uznać zwolennicy teorii globalnego ocieplenia, ale ze względu na inne czynniki naturalne.

Przede wszystkim mówimy o wzroście temperatury wody w głębi oceanu. Zdaniem uczonych, osławione globalne ocieplenie, które rzekomo jest spowodowane przez działalność człowieka, odgrywa pewną rolę, gdy akurat występuje, ale nie jest to rola decydująca, w ogólnym topnieniu lodowców.

 

Naukowcy rosyjscy twierdzą z kolei, że nie widać żadnych oznak dla rozwoju katastrofalnego scenariusza na Antarktydzie. Zwracają oni uwagę na fakt, że powierzchnia lodu morskiego wokół bieguna południowego, w ostatnich latach nie tylko ustabilizowała się, ale wręcz zwiększyła się, a masa lądolodu Antarktydy pozostaje właściwie na niezmienionym poziomie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika r.abin

Ubytek lodów Antarktydy

Ubytek lodów Antarktydy (Nature) zaczął się w roku 2000 i przebiega z przyspieszeniem ok 15Gt/rok^2. Spowoduje to (hipotetyczne) stopienie całej Antarktydy w ciągu 1800 lat i podniesienia poziomu oceanów o ok 60m. Poziom będzie się podnosił parabolicznie, tzn za 900 lat z prędkością 1m/30 lat, za 450 lat 1m/60 lat, a za 225 lat 1m/120 lat. Ten model Nasa jest grubo na wyrost, gdyż (dodatkowo) przyspieszenie ubytku lodu (fotka w portalu naukaoklimacie) ma tendencję malejącą

Portret użytkownika ard

Ciekawe ze słowianie zawsze

Ciekawe ze słowianie zawsze byli czysci i zdrowi moralnie, czesc lesnych indian ameryk (nie te od piramid i wyrywania serc bo te ścierwa musiały dopłynąć z zniszczonej jerozolimy po powstaniu w I wieku)jest zdrowa a przez syfiate mamy zginac placic i w dodatku pomylony najwieksze moralne po**by pewnie uratuje bo reszta nie jest wybranym narodem mimo że moralnie i czysto żyje. Druga rzecz taki bóg szybko sie by musiał zdemaskować bo podobno obiecał że nie bedzie unicestwiac niewinnych istot planety z powodu zboczencow jednego narodu...
Tylko gdzie są nasi rodzicobogowie bo obecna yahwozaborcy wmawiaja swojego przyklejonego? Gdzie nasi prawdziwa bogowie przodkowie co obecna ezopopowa pomylona k ultura chce nam wnówić ze jestesmy genetycznie zmodyfikowanymi niewolnikami jakiś annunakow? jak można być dumnym ze jest sie niewolnikiem i ze rzejomo nasi przodkowie byli niewolnikami? Ja nigdy nie bylam dumna i nigdy nue czułam dumy zeby byc dumnym z bycia niewolnikiem!!! Mogę czuć dume z bycia potomkiem wolnych słowianin ale nie bycia niewolnikiem mozopotamskim zmodyfikowanych genetycznie małp jak głoszą chire legendy z jałowych ziem pustyni

Portret użytkownika Io600

Jeszcze trochę i uwierzę :D A

Jeszcze trochę i uwierzę Biggrin A wy wierzcie amerykanom, bo oni są przecież naszymi najlepszymi przyjaciółmi. Ju es end ej jest zawsze przygotowane żeby uratować świat Biggrin i to w ostatnim momencie.
Przypomina mi się jak informacje sprzedaje kanał Discovery. Leci to mniej więcej tak: Słońce może wybuchnąć! Będzie to katastrofa na olbżymią skalę. Kiedy przestanie produkować hel, napompuje się i wybuchnie zmiatając cały układ słoneczny. Będzie to już niebawem, za jedyne 4 miliony lat!"

Portret użytkownika CRUSADERS

Księga apokalipsy się powoli

Księga apokalipsy się powoli wypełnia rozwiązłość rozpusta cyrk,rewie mody z wprowadzaniem szatana do kościoła przez samych wielebnych czym się tu dziwić ze Pan karze swój lud to dopiero ostrzeżenie .Świątynie miast do modlitwy wykorzystuje się do niecnych celów .Mamona przysłoniła już wzrok ludzkości a tak na prawdę to nic na tym świecie nie jest nasze bo wszystko włącznie z naszym ciałem podlega destrukcji i rozpadowi ,nagromadzone dobra ,bogactwa i tak rozkradną złodzieje ,metal zardzewieje ,szaty mole zjedzą ,burze i grad zniszczą wszystko co tylko stanie na ich drodze, a człowiek mieni się panem własnej sytuacji i myśli że ma kontrolę nad wszystkim.Niestety to tylko fikcja i ułuda jesteśmy tylko bąblem na wodzie nie odporni na prawa fizyki i przyrody...

Portret użytkownika aron jasnowidz-diagnosta

witaj ,jak pisałem o tym 3

witaj ,jak pisałem o tym 3 miesiace temu to oczywiście mnie wysmiali ,teraz juz sie nie smieją tylko chowają autka przed gradem ,ale dobrze ze jest nas więcej ,że wreszcie tacy jak my mogą pisac bez ogródek to co widzą i to co nas czeka ,a potpo będzie jezeli ludzie nie zrozumieją czasu nauczki i odkupinia ,smieszy mnie tylko to ze oni dalej wierza że naukowcy maja cos do powiedizenia ,albo ze rozum ludzki ogarnia to co teraz sie dzieje ,niestety mamy upadek usa na początek i niszczenie wszelkiej wałsności aby uwolnic ludzi od pieniądza i tego chorego sysytemu ,pisałem o tym miesiąc temu i na inne medium co czeka polske ,i w naszej grupie nasz nowy swait na faceboku ,dobrze że jest tam coraz więcej ludzi którzy wieddza o oc chodzi i jak przejśc do nowego ,oraz ludzi którzy dzieki swoim możliwością pomagaja innym .

Strony

Skomentuj