NASA przedstawiła 10 lat z życia Słońca

Kategorie: 

Źródło: NASA

W tym tygodniu agencja kosmiczna NASA opublikowała fascynujące wideo, które kompiluje 10-letnie obserwacje Słońca. Każda sekunda tego filmu to jeden dzień, a wszystko rozpoczyna się 2 czerwca 2010 roku i trwa aż dziesięć lat, do 1 czerwca 2020 roku.<--break->

Zmontowanie takiego wideo było możliwe dzięki codziennym obserwacjom gwiazdy przez kosmiczne obserwatorium solarne SDO - Solar Dynamics Observatory. Zostało ono uruchomione w 2010 roku i jest częścią programu Living With a Star, którego celem jest rozwój wiedzy naukowej na temat związku Słońca z Ziemią, który wpływa na nasze życie.

 

Obserwując Słońce, SDO jest świadkiem jego aktywności, rozbłysków i okresów względnego spokoju. Stworzono z tego nagranie dokumentujące dekadę obserwacji SDO. Przez cały czas pracy na orbicie SDO zgromadziło 425 milionów zdjęć Słońca w wysokiej rozdzielczości, zbierając 20 milionów gigabajtów danych w ciągu tego czasu.

 

Oprócz samego Słońca na filmie widać pewne zaciemnienia. Oznacza to, że Ziemia lub Księżyc zablokowały widok gwiazdy dla SDO. Ponadto NASA poinformowała, że ​​w 2016 r. Wystąpiła awaria techniczna, która doprowadziła do krótkotrwałego wyłączenia utządzenia.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Asia21

 Tu nie chodzi o kłótnie to

 Tu nie chodzi o kłótnie to ma rację, raczej chodzi o prawdę. Jezus jest prawdą drogą i zyciem. Ci co rzadzą ( na razie) tym światem, wraz z Upadłymi Aniołami wykonują "dobrą" pracę, że ludzie dalej są nieświadomi gdzie zyją i kim są. Jeśli chodzi o Słońce ono jest nad nami koło 5 tys kilometrów. a nie gdzieś miliony km stąd .... Litości. 

Portret użytkownika emel

Asia21 wrote: Słońce ono jest

Asia21 wrote:
Słońce ono jest nad nami koło 5 tys kilometrów
Jak to policzyłaś? Mnie wychodzi inna liczba i się zastanawiam, gdzie jest błąd. Swoją drogą 5 tys. kilometrów to nie tak bardzo daleko, może by tam się dało samolotem polecieć - porobić zdjęcia i przywieźć jakieś fragmenty. Masz jakieś zdjęcia powierzchni Słońca z bliska? Albo jakiś odłamek Słońca sprowadzony na Ziemię? 

Skomentuj