NASA przedłużyła misję kosmiczną Juno po wykryciu dziwnego sygnału radiowego na Ganimedesie

Kategorie: 

Źródło: NASA

Kanał Youtube The Cosmos News, zwrócił niedawno uwagę internautów na zagadkowy sygnał FM, który zdaje się pochodzić z jednego z księżyców Jowisza, Ganimedesa. Jest to największy satelita Jowisza, który od dawna interesował sobą światowe agencje kosmiczne.


NASA, przedłużyła niedawno żywotność dwóch misji kosmicznych, w tym misji Juno skierowanej na Jowisza. To właśnie sonda Juno, natrafiła na sygnał FM pochodzący z Ganimedesa. Agencja kosmiczna NASA, mimo iż potwierdziła jego odkrycie, zapewnia że nowa rejestracja nie stanowi dowodu na istnienie inteligentnego życia pozaziemskiego.

 

Zdaniem specjalistów z agencji, jest to "zaledwie" fascynujące odkrycie. Należy pamiętać, że naukowcy, już od wielu lat sugerują, aby zwrócić szczególną uwage na pięć lodowych księżyców Jowisza i Saturna. Dane telemetryczne sugerują, że pokrywy lodowe Ganimedesa, Europy, Kallisto (Jowisz) oraz Enceladusa i Tytana (Saturn) mogą skrywać pod sobą ogromne oceany. 

 

 

W ciągu ostatnich lat poczyniliśmy również wiele odkryć w dziedzinie poszukiwań pozaziemskiego życia we wszechświecie. Dzięki odkryciu mikroorganizmów, które mogą przetrwać w niewiarygodnie "nieprzyjaznych" dla życia warunkach, odnalezieniu bakterii na planetach i księżycach gdzie warunki są kompletnie inne niż na Ziemi, badacze wreszcie traktują istoty pozaziemskie jako coś co ma prawo istnieć w świecie nowoczesnej nauki. W dalszym ciągu, podchodzą oni do tego zagadnienia z rezerwą. Być może nowy sygnał z Ganimedesa nie jest niczym nadzwyczajnym. O tym, dowiemy się jednak dopiero wówczas, gdy zostanie odpowiednio przeanalizowany.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika JaZjsj

Przeważnie zaglądam tutaj by

Przeważnie zaglądam tutaj by czytać komentarze i tyle, tutaj ciężko znaleźć jakieś konkrety a komentarze są w większości przypadków ciekawsze niż te artykuły Pozdrawiam wszystkich prawdziwych Polaków tylko i wyłącznie.

Portret użytkownika Screwdriver

Hm, sygnał FM to bardzo

Hm, sygnał FM to bardzo lakoniczne wyjaśnienie... Zatem czy jest to sygnał o modulacji AM (modulacji amplitudy) w paśmie radiowym FM czy jednak sygnał FM (modulacji częstotliwości)?
Bo jeśli byłby to sygnał o modulacji AM, to bardziej można byłoby uwierzyć w jego naturalne pochodzenie...

Portret użytkownika Quark

 Hm , sygnał FM to bardzo

 Hm , sygnał FM to bardzo lakoniczne wyjaśnienie ... 

 Skoro wiesz co to oznacza to czego tu nie rozumiesz ..?  Być może przechwycili jakiś resztkowy sygnał czyjejś pradawnej sondy - nie jesteśmy tu wszak pierwsi na tej planecie . I co niby Twoim zdaniem miałoby wytworzyć "naturalnego pochodzenia" sygnał AM ? Bakteryjne radio na fale długie ? 

Skomentuj