NASA próbuje ustalić, dlaczego teleskop Chandra przeszedł w tryb awaryjny

Kategorie: 

Źródło: NASA

NASA ma kolejny problem. W tym roku, agencja straciła kontakt z marsjańskim łazikiem Curiosity i przełączyła Kosmiczny Teleskop Hubble'a w stan uśpienia. Teraz dowiadujemy się o tajemniczym przejściu Teleskopu Kosmicznego Chandra w tryb awaryjny.

 

10 października, obserwatorium rentgenowskie Chandra napotkało nieznany problem i automatycznie weszło w tryb awaryjny. Agencja NASA ustaliła, że przejście do tego trybu zakończyło się powodzeniem, a wszystkie instrumenty naukowe są bezpieczne. Naukowcy nie wiedzą jednak, dlaczego Chandra w ogóle przełączył się w tryb awaryjny.

 

Warto dodać, że Teleskop Kosmiczny Chandra ma już 19 lat. Pierwotnie spodziewano się, iż jego misja potrwa tylko 5 lat, ale obserwatorium rentgenowskie spisuje się na tyle dobrze, że można było przedłużyć misję kosmiczną.

Agencja NASA ma na głowie kilka podobnych problemów. W zeszłym tygodniu trzeba było przełączyć Kosmiczny Teleskop Hubble'a w stan uśpienia, ponieważ jeden z trzech sprawnych dotychczas żyroskopów uległ awarii. W tym samym czasie, NASA próbuje przywrócić do życia łazik Curiosity, który został uszkodzony podczas silnej marsjańskiej burzy piaskowej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika hs100

Czy Nasa udostępnila za

Czy Nasa udostępnila za pomoca swoich wspaniałych teleskopów BANALNE zdjęcia z powierzchni Księżyca ? Tam powinny się znajdować o ile pamiętam: powiewająca flaga USA, podstawa lądownika księżycowego, parę innych gratów np kamera z anteną na ziemię, ślady butów astronautów, całe złomowisko łazików i parę innych rzeczy.  Gdzie zdjęcia ?

Portret użytkownika Creed1

"NASA ma kolejny problem", ba

"NASA ma kolejny problem", ba "kolejny"!

Tak, straszny problem... Nasz drogi Moll właśnie martwi się kłopotami NASA. Dlaczego? Bo misja Curiosity prawdopodobnie zostanie zakończona. Misja przewidziana pierwotnie na DWA lata, trwała trzykrotnie dłużej. Dramat!

Co tam dalej? Aaa... Chandra ma kłopoty, po także trzykrotnie dłuższej niż początkowo zakładano służbie.

Co się dzieje z tymi Amerykanami? Nic nie potrafią, wszystko im się sypie...

 

Na szczęście wtedy wchodzą Rosjanie.. cali na biało! A nie, czekaj...

Portret użytkownika hikus

Wiecznie jęczysz. Co ci nie

Wiecznie jęczysz. Co ci nie pasi? To, że mówi się dobrze o Rosji, gdy ta rzeczywiście działa na korzyść interesu Polski? A o tzw. "sojusznikach" z yankestanu wspierających banderyzm i żydowskie bandyckie "roszczenia" wobec Polski mówi się źle? To ci nie pasi? Czyli nie podoba ci się PRAWDA. Czy tak? Nie pasuje ci, że istnieją jeszcze portale, które mówią PRAWDĘ i nie ulegają waszym kłamliwym ściekom medialnym? To ci nie pasuje? Chciałbyś pewnie, żeby wszystkie portale gloryfikowały banderyzm i yankeski bandytyzm? Niedoczekanie wasze. Jak ci nie pasuje, to masz swoje żydowskie, yankeskie i banderowskie ścieki, na których możesz poczytać o niosących "pokój" bandytach z yankestanu, czy "przyjaciołach" Polaków z banderlandu. Po co więc tu siedzisz? Żeby jęczeć?

Skomentuj