NASA pomoże stworzyć Uberowi latającą taksówkę

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Uber pracuje nad ambitnym projektem stworzenia latającej taksówki. Operacja będzie realizowana w kooperacji z agencja kosmiczną NASA. Fakt, że Uber planuje stworzenie pojazdu lotniczego do transportowania ludzi jest znany nie od dziś. Zakłada się, że będzie to maszyna z możliwością pionowego startu i lądowania, co jest istotne w warunkach ograniczonej przestrzeni w obszarach metropolitalnych. Ze względu na wykorzystanie energii odnawialnej  wyeliminowany zostanie problem emisji szkodliwych gazów do atmosfery.

 

Firmy Embraer i Bell Helicopter uczestniczą w rozwoju latającego pojazdu elektrycznego. Testy urządzenia powinny rozpocząć się około 2020 roku. Jak informuje Reuters, Uber przyciągnął do projektu specjalistów NASA. Pomogą oni w opracowaniu specjalistycznego oprogramowania do kontrolowania ruchu latających taksówek i mapowania optymalnych tras.

 

Należy zauważyć, że umowa Ubera i NASA będzie pierwszą oficjalną umową związaną z organizacją lotów na niskich wysokościach, a nie w przestrzeni kosmicznej. Oczekuje się, że taksówki lotnicze będą miały cztery miejsca siedzące i osiągną prędkość nawet do 320 km / h. Uber spodziewa się, że w dłuższej perspektywie loty w takich samochodach będą kosztować mniej więcej tyle samo, co dzisiejsze przejażdżki na zwykłej taksówce.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Skomentuj