NASA pokoloruje niebo, aby stworzyć sztuczną zorzę polarną

Kategorie: 

Źródło: NASA

Przed kiloma dniami, 13 czerwca, amerykańska agencja kosmiczna NASA po raz siódmy usiłowała dokonać eksperymentu rozpylając w wyższych wartswach atmosfery specjalne substancje. Planowano wystrzelić specjalną rakietę, której celem było dostarczenie określonych związków chemicznych, które na niebie stworzyłyby pokaz kolorowych chmur. 

Eksperyment, który przeprowadziła agencja NASA miał pokolorować niebo nad USA niebieskimi, zielonymi i czerwonymi obłokami. Planowano wysłać niewielką rakietę zawierającą 10 kanistrów baru i innych chemikaliów. Start miał się odbyć z wyspy Wallops w Wirginii, ale został odwołany z powodu chmury.

 

Celem eksperymentu pogłębienie wiedzy na temat wpływu naładowanych cząstek docierających ze Słońca i z kosmosu, na górne warstwy atmosfery ziemskiej. Zakłądano, że uwolnione do atmosfery substancje „pomalują niebo” od Nowego Jorku aż do Karoliny Północnej, co miało się objawiać kolorowymi chmurami.Po rozpyleniu eksperci zamierzają śledzić ruch cząstek na niebie analizując rodzaje oddziaływania związków baru, strontu oraz miedzi. Dotychczas NASA przeprowadziła już sześc takich eksperymentów. Następny odbędzie się gdy tylko pozwolą na to warunki pogodowe.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Taki

Znowu Ludzi ROBIA w H....ja 

Znowu Ludzi ROBIA w H....ja 

juz od dawna Opryskuja tym swinstwem a TERAZ ROBIA oficjalny Experyment.co za paranoja.

Ludzie w Ameryce to Sami Idioci daja sobie wmowic KAZDE Klamstwo a NASA to juz OSTATNIA Banda Klamcow.....???!!!??

Juz prawie 10 Lat temu bylo udowodnione ze to samo guwno znajduje sie w wodzie Deszczowej po Chmitreils .....ZNOWU nastepna Sciema 

Skomentuj