NASA pokazała ewolucję utraty lodu na Ziemi w ciągu ostatnich 16 lat

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Naukowcy od dawna ostrzegają, że pokrywa lodowa na Ziemi poważnie zmniejsza się z powodu zmian klimatu. NASA wykorzystała nowoczesnego satelitę ICESat-2 do laserowego skanowania planety, aby pokazać, jak zmieniła się wysokość pokrywy lodowej na Grenlandii i na Antarktydzie w ciągu ostatnich 16 lat.

Podczas pomiarów ICESat-2 używał wysokościomierza laserowego, który wysyła 10 000 impulsów na sekundę, w kierunku powierzchnię Ziemi i mierzy czas potrzebny na powrót sygnału. Dzięki temu można odwzorowac wysokość pokrywy lodowej i jej zmianę w czasie.

 

Wyniki pokazują, że pomimo wzrostu lodowców we wschodniej części Antarktydy, lód na zachodzie tego kontynentu nadal szybko topnieje. Zdaniem NASA utrata lodu doprowadziła do ​​wzrostu poziomu morza o 14 milimetrów w latach 2003-2019. Rocznie w sumie aż 200 gigaton lodu znikało na Grenlandii, a 118 gigaton na Antarktydzie. Gigatona to tyle lodu ile wystarczyłoby do wypełnienia 400 000 basenów olimpijskich!

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Djktos

Nie ma globalnego ocieplenia

Nie ma globalnego ocieplenia czy ochłodzenia, lodowce się topią na skutek promieniowania z zewnątrz kosmosu i tam gdzie naturalnie pole magnetyczne się schodzi i nie tworzy skutecznej ochrony. Zmiany pogodowe niestabilne słońce i przyszły reset to wpływ promieniowania galaktycznego na układ słoneczny. 

Portret użytkownika ArturK

Mi to wyglądą na kolejną

Mi to wyglądą na kolejną ściemę tj. kluczem do wszystkiego są modele symulacyjne, te niby oparte na jakiś pomiarach. Niemniej pokrywa jest, jest nawet większa - i ludzie to widzą gołym okiem, no zatem to co się dzieje, to staje się ona coraz cieńsza od spodu, tego nie widać ale naukowcy nam to uświadomili i teraz możemy spać spokojnie, ocieplenie klimatu następuje zgodnie z oczekiwaniami Grety Tunberg.

Portret użytkownika Tańczący z WILKAMI

STRASZNE STRASZNOŚCI !!!

STRASZNE STRASZNOŚCI !!!

Noooo… jak oszukańcza pieprznięta zwyrodniała prchata oberyzana nasa pofiedziała… no to obowiązkiem podjudzaczy i wszelkich sprzedajnych kopiarek jest powielać te pierdoły i straszyć nieszczęsne baranki jaka to straszna i nieodwołalna straszność nas dopadnie… no bo nazi-asa jest do oszukiwania i zastraszania baranków… łoj co to będzie co będzie jak nic nie będzie!!! Ale żadna bezrozumna kopiarka produkująca i powielająca góNWO nie potrafi się jepnąć w pustą łepetynę… i raz chociaż zadać MĄDRE pytanie… [email protected]... a nawet jak lodziarnia zmniejszyła produkcję lodu – to czy to dla nas jest źle… czy może DOBRZE…?!! Bo jeśli PRCHY straszą że dla nas jest straszne topnienie i ocieplenie, CO2 i słoneczko nasze i promyczki jego życiodajne… to już dziecko wie nawet że te mendy łżą jak pustynne hieny… one straszą nas tym co jest dla nas DOBROCZYNNE!!! Bo np. SŁONECZKO to nie dla nas jest szkodliwe tylko dla nich >> https://www.youtube.com/watch?v=qXpL1C5cF98  >> Czyli wszystko abarotno… więc jeśli na siłę nam wciskają chemię, trucizny, gmo, opryski itd., itp… to znaczy że z premedytacją działają na szkodę naszą… !!! … I już dawno pisałem że prchy nawet jak nie kłamią to i prawdy nigdy nie powiedzą… bo ich jedynym życiowym celem jest podłe zwyrodniałe oszustwo i podjudzanie… i pragnienie krywii niewinnej naszej!!! I zapłata za to wszystko ich nie minie!!!

https://m.cda.pl/video/8843126d   - Szokujący wywiad z Rabi........... /PL /

Portret użytkownika angelus

Biedny Alienie... " W

Biedny Alienie... " W momencie gdy Słońce wybuchło jako super nowa i rozpoczął się proces powstawania jego planet i ich księżyców. To na planetach Nibru powstawało już życie."

 Uśmiałem się do rozpuku... Wybuch supernowej to przecież śmierć gwiazdy a nie jej powstanie głupku!!!

Skomentuj