NASA planuje stworzyć tlen na Marsie podczas misji w 2020 roku

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Mimo, że faktyczne wysłanie ludzi na powierzchnię Marsa jest nadal odległe, NASA toruje już sobie drogę do kolonizacji planety. Amerykańska agencja kosmiczna musi jednak przezwyciężyć kilka poważnych przeszkód, aby bezpiecznie umieścić człowieka na Marsie.

„Kolejny lądownik, który znajdzie się na Marsie w 2020 roku, ma za zadanie przeprowadzić eksperyment, w którym zamierzamy spróbować wytworzyć tlen z marsjańskiej atmosfery” – twierdzi Robert Lightfoot z NASA. 

Do produkcji tlenu na Marsie NASA wykorzysta system MOXIE (Mars OXygen In situ resource utilization Experiment), który został wybrany przez zespoły badawcze z całego świata spośród 58 innych rozwiązań. Naukowcy chcą transportować mikroorganizmy z Ziemi na Marsa, takie jak bakterie i glony, które będą żywić się marsjańską glebą i wytwarzać tlen na planecie.

 

Jeśli proces zadziała, wyeliminuje on potrzebę wysyłania zapasów tlenu, a to umożliwiłoby transport innych ważnych surowców na powierzchnię Czerwonej Planety. NASA jest tak pewna swojego przedsięwzięcia, że już planuje, aby tlen był używany nie tylko przez przyszłych astronautów, ale został również wykorzystywany do produkcji paliwa rakietowego na rzecz podróży z powrotem na Ziemię.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

nasa co chwilę wypuszcza

nasa co chwilę wypuszcza takie balony, które odlatująw przestrzeń i wszyscy o nich zapominają, z tym będzie tak samo, to jakaś papka informacyjna dla dzieci ! najpierw w USA muszą odzyskać władzę z rąk globalistów, bo budżet NASA został drastycznie okrojony za rządów murzyna nieroba lewaka ! na razie walka trwa i fantasmagorie NASy są tylko bajkami bez pokrycia !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj