NASA ostrzega, że ​​„chwianie się” Księżyca spowoduje poważne powodzie w latach trzydziestych XXI wieku

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Wahania Księżyca będą napędzać poważniejsze powodzie w połowie lat trzydziestych XXI wieku. Jak ostrzega NASA, orbita Księżyca, która wpływa na przypływy i odpływy Ziemi, ulega naturalnemu „chwianiu się” co 18,6 lat, powodując ekstremalnie przypływy i odpływy. Nadchodzi właśnie taki czas.

W nowym badaniu opublikowanym w czasopiśmie Nature Climate Change zespół naukowy z NASA zajmujący się badaniami poziomu morza, obliczył, że kolejne chybotanie Księżyca nastąpi w trzeciej dekadzie obecnego wieku co wzmocni wzrost poziomu morza spowodowany rzekomo zmianami klimatu. Ich zdaniem prawie wszystkie wybrzeża kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych, a także Hawaje i Guam, prawdopodobnie doświadczą gwałtownego wzrostu poziomu morza i w konsekwencji powodzi z powodu fal pływowych.

 

Jednak zdaniem ekspertów północne wybrzeża USA, w tym Alaska, zostaną przed tym uratowane jeszcze przez kolejną dekadę lub dłużej, ponieważ te obszary lądowe będą podnoszone w górę przez długotrwałe procesy geologiczne. Badanie to jest pierwszym, które uwzględnia wszystkie znane oceaniczne i astronomiczne przyczyny powodzi pływowych.

Autorzy badania przedstawili wyniki do 2080 roku, prezentując szeroko stosowane scenariusze dotyczące możliwego wzrostu poziomu morza, co jest istotne dla określenia progów powodziowych, a także liczbę przekroczeń tych progów w ciągu roku. Do tego bierze się pod uwagę cykle astronomiczne i statystyczne reprezentacje innych procesów, takich jak zdarzenia El Niño, o których wiadomo, że wpływają na klimat.

 

Księżyc znajduje się już obecnie w fazie odpływu swojego 18,6-letniego chybotania, ale większość wybrzeża USA nie odnotowuje jeszcze wystarczającego wzrostu poziomu morza, aby zauważyć skutki takich powodzi. W połowie lat trzydziestych, kiedy wahania wejdą w fazę pływu, globalny poziom oceanów wzrośnie lokalnie, co może być dodatkowo spotęgowane przepowiadanymi zmianami klimatu mającymi kontrybuować w podnoszeniu poziomu wszechoceanu.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika AWF

Stworzyciel pokrzepia każdego

Stworzyciel pokrzepia każdego kto tego pragnie. Pod pojęciem prowadzenie ścieżką sprawiedliwości rozumieć możemy okazywanie ogromniej miłości, uczenie nas miłości do Boga i bliźnich, okazywania uczuć jak również napomnienia i kary które mają otworzyć nam oczy i ruszyć nasze sumienie gdy postępujemy źle. Tak jak rodzic miłuje i upomina swoje dzieci gdy źle czynią, tak samo robi Pan dla naszego dobra.

Portret użytkownika Quark

Co to za bzdury ?? Księżyc ma

Co to za bzdury ?? Księżyc ma odpowiadać za wzrost poziomu moża ? Jedyne na co księżyc wpływa to poziom przypływów morskich a te napewno nie zależą od przechyłów księżyca lecz od jego masy czyli grawitacji , która jest niezmienna.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Znowu yebłem, naza przed

Znowu yebłem, naza przed czymś ostrzega, ci łgarze wiecznie ostrzegają przed czymś urojonym a prawdziwego ostrzeżenia przed uderzeniem huraganu czy trąby powietrznej nie są w stanie wygenerować w czasie rzeczywistym, wszystkie dane i ostrzenia są tworzone na podstawie danych ze stacji naziemnych...szukajcie po internetach a znajdziecie...naza to wielkie oszustwo!

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Slawianin93

Wołają, a Pan wysłuchuje ich

Wołają, a Pan wysłuchuje ich I ocala ich ze wszystkich udręk.

Bliski jest Pan tym, których serce jest złamane, A wybawia utrapionych na duchu.

 Wiele nieszczęść spotyka sprawiedliwego, Ale Pan wyzwala go ze wszystkich.

Strzeże wszystkich kości jego, Żadna z nich się nie złamie.

Niegodziwego zabija złość, A ci, którzy nienawidzą sprawiedliwego, poniosą karę.

 Pan wyzwala duszę sług swoich I nie będą ukarani ci, którzy mu ufają.

Strony

Skomentuj