NASA ostrzega przed asteroidą, która w nadchodzącym tygodniu znajdzie się blisko Ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

NASA wydała ostrzeżenie mówiące o potencjalnie niebezpiecznej asteroidzie, która może znaleźć się w bliskiej odległości od Ziemi. Szacowana odległość to niecałe 5 milionów kilometrów. Ogromna asteroida o nazwie 2016 NF23 ma szacowaną średnicę od 70 do 160 metrów i będzie przelatywać w pobliży Ziemi 29 sierpnia z prędkością 9,04 km na sekundę.

Ta duża asteroida jest trzecim co do wielkości obiektem w pobliżu Ziemi. Pozostałe dwie asteroidy, które będą przelatywać niedaleko Ziemi na początku września noszą nazwy 2001 RQ17 i 2015 FP118.

Potencjalnie niebezpieczne obiekty, to te, które są oddalone o mniej niż 0,05 au (jednostki astronomicznej) od planety, co daje niecałe 7,5 miliona kilometrów.

Jak podaje NASA, każda asteroida, która znajduje się w odległości równej lub mniejszej niż4,6 miliona kilometrów od Ziemi i posiada średnicę większą niż 500 stóp, jest określana jako potencjalnie niebezpieczna. Asteroida 2016 NF23 spełnia te warunki i została sklasyfikowana jako potencjalnie niebezpieczny obiekt.

 

W czerwcu NASA przedstawiła zaktualizowany plan ochrony Ziemi, określając pięć celów, w tym ulepszone wykrywanie asteroid. Oprócz tego, plan ma na celu śledzenie i lepsze prognozowanie drogi danego obiektu, zwiększenie współpracy międzynarodowej i ustanowienie nowych procedur awaryjnego oddziaływania.

W kwietniu asteroida wielkości boiska piłkarskiego – 2018 GE3 – przeleciała zaledwie 200 tys. kilometrów od ziemskiej atmosfery. NASA odnotowała ponad 18 tys. asteroid, a nieco ponad 8 tys. z nich miało 100 metrów średnicy lub więcej.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj