NASA opublikowała symulację propagacji dwutlenku węgla w atmosferze

Kategorie: 

Źródło: NASA /Goddard SPace Center

Amerykańska agencja kosmiczna NASA nie ustaje w próbach wspierania przemysłu zwanego "Globalnym Ociepleniem". Naukowcy pracujący dla agencji opublikowali model matematyczny przedstawiający propagację CO2 w atmosferze.

 

Wysokiej rozdzielczości symulacja wykonana za pomocą oprogramowania CFD (Computer Fluid Dynamics) przedstawia skąd, zdaniem uczonych, do atmosfery dostaje się najwięcej tego gazu cieplarnianego oraz co się z nim dzieje, gdy zostanie już wyemitowany.

 

Wizualizacja CO2 powstała dzięki przetworzeniu zebranych danych w ramach modelu matematycznego GEOS-5, stworzonego przez naukowców z NASA Goddard Space Flight Center. Silnik oprogramowania, który wykorzystano do symulacji nazywa się Nature Run.

 

Pomaga on w odzwierciedleniu wiatru, chmur, pary wodnej i cząstek atmosferycznych takich jak emisje przemysłowe, wulkaniczne czy spowodowane klęskami żywiołowymi takimi jak pożary.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika racja

wybuch wylkanu Katla jest w

wybuch wylkanu Katla jest w stanie wyrzucić w atmosferę tyle CO2 ile 10 letnia produkcja człowieka na Ziemi, model pokazuje wpływ wszystkich gazów cieplarnianych w tym metanu wydostającego się z wiecznej zmarzliny i zmorza arktycznego. Kto za tym stoi oczywiście ruskie firmy gazowe i amerykańsko brytyjskie

Portret użytkownika Trisagion

NASA to niech się lepiej

NASA to niech się lepiej zajmie eksploracją kosmosu...bo ściema z CO2 to największy kit tego wieku.A Księżyc wydaje się być po za zasięgiem współczesnej techniki...jak były możliwe wyprawy Apollo???? A pierdołki typu gazy cieplarniane zostawcie ściemniaczom od globalnego łocieplania...tych baranó naprawdę nie brakuje.

Strony

Skomentuj