NASA opublikowała dziwne dźwięki zarejestrowane na Marsie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Urządzenie badawcze Mars Insight, znajdujące się na powierzchni Czerwonej Planety, przesłało na Ziemię nagrania odgłosów występujących na tym globie. Jest to bardzo cenne dla naukowców, którzy dzięki temu, poprzez analizę różnych wibracji hałasów, są w stanie określić parametry struktury skorupy marsjańskiej.

Amerykańska Agencja Kosmiczna NASA, opublikowała dwa nagrania z powierzchni Marsa. Jedno wykonano 22 maja a drugie 25 lipca 2019 roku, czyli posługując się marsjańskim czasem, pierwsze audio zarejestrowano w 173, a drugiego w 235 marsjańskim dniu SOL.

Rzeczywistości wiele tych wibracji z Czerwonej Planety byłoby niesłyszalne dla człowieka. Eksperci musieli wzmocnić te przekazy i nieco je przekonwertować tak, aby można było to usłyszeć. Dźwięki zostały zarejestrowane przez instrument zwany SEIS. 

Jest to też przy okazji pierwszy sejsmograf, który z powodzeniem działa na powierzchni Marsa. Naukowcy mają nadzieję nagrać za jego pomocą fale sejsmiczne. Gdyby się to udało, uda się uzyskać dokładne dane o strukturze wewnętrznej tej planety. 

Do tej pory zespół naukowców nagrał ponad 100 sygnałów dźwiękowych. Spośród nich około 20 może zawierać zapis wstrząsów powierzchni Marsa. Warto przy okazji przypomnieć, że pierwsze marsjańskie trzęsienie udało się zarejestrować dopiero 6 kwietnia 2019 roku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika docent

Łazik ma jaja, a komentujący

Łazik ma jaja, a komentujący niektórzy nawet tego nie mają i mózgu trudno u nich też szukać.

Używają komputerów i telefonów komórkowych a zacofanie u nich na poziomie 5000 lat wstecz.

Szkoda komentować tego głupie wpisy i tak tego nie zrozumieją. Mają "klapki" na oczach i poziom wiedzy dziecka 2-letniego

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Natomiast ja mam ochotę

Natomiast ja mam ochotę skomentować twój wpis Doc.Głąbie i być dla ciebie przysłowiowymi nożycami. Co z tego że pretendujesz do bycia "inteligentem" skoro brak ci właśnie inteligencji a lata tresury dokończyły to "dzieło" ? Nie potrafisz wyjść poza schematy myślowe, poszukiwać i wyciągać wniosków. Umiesz nawet używać komórki, ale chyba nie swoje. Internet pełen jest fałszywek, ale wystarczy wejść na oficjalne strony agencji ko(s)micznych i pościągać mnóstwo materiałów do analizy, spróbuj a może prawda cię znajdzie bo jak widać ty jej nawet nie próbowałeś szukać , tylko na takie komentarze stać takich jak ty tresowanych humanoidów.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Alien1974

.............................

........................................ Dziwne dzwięki to efekt zbliżającego się Obiektu X, którego Chińczycy zaobserwowali w 1050 roku nad północnym widnokręgiem. Obecnie Chińczycy mają tajne obserwatorium w Argentynie, bo obiekt X będzie podchodził od południowego widnokręgu i liczą, że uda się im go namierzyć. 

Strony

Skomentuj