NASA ogłasza, że ​​do 12 września do Ziemi zbliży się aż pięć asteroid

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Kiedy mówimy o przestrzeni kosmicznej, zwykle myślimy o pięknie migoczących gwiazdach czy majestatycznych galaktykach. Jednak Kosmos przynosi też zjawiska, które budzą w nas obawy, a jednym z nich są asteroidy zbliżające się do Ziemi. Ostatnie ogłoszenie NASA na ten temat przyniosło sporo zamieszania wśród ekspertów.

 

Pierwszy z tych nieproszonych gości, wielkości domu, zdecyduje się odwiedzić naszą okolicę już 6 września, przelatując w odległości 5,11 miliona kilometrów od Ziemi. Można by pomyśleć, że to bezpieczny dystans, ale to tylko początek kosmicznego spektaklu.

 

8 września do naszej planetarnego sąsiedztwa wpadną dwa kolejne obiekty - jeden wielkości samolotu, drugi autobusu. Będą one przelatywać w odległości 4,08 i 5,72 mln kilometrów od Ziemi. W porównaniu z poprzednim obiektem, te odległości wydają się znacznie bardziej niepokojące.

10 września sytuacja staje się jeszcze bardziej napięta. Dwie asteroidy, obie wielkości samolotu, zbliżą się do nas na odległość 1,52 i 2,66 mln kilometrów. Taka bliskość jest rzadko spotykana i wywołuje uzasadnione obawy wśród ekspertów.

 

Nie były to jedyne asteroidy, które wywołały poruszenie w tym roku. 9 sierpnia NASA ostrzegało przed inną asteroidą, która przeleciała obok Ziemi 23 sierpnia, w odległości około 6 milionów kilometrów.

 

Oczywiście astronomowie i eksperci z całego świata pracują nad monitorowaniem przestrzeni w poszukiwaniu potencjalnych zagrożeń. Ważne jest jednak, aby społeczność globalna była świadoma tych zagrożeń i dostrzegała potrzebę inwestowania w badania i technologie, które pozwolą nam unikać potencjalnych kolizji w przyszłości.

 

Mimo że przestrzeń kosmiczna jest pełna piękna i tajemnic, musimy pamiętać, że niesie ze sobą także realne zagrożenia. Współczesna nauka daje nam narzędzia do monitorowania i reagowania na te zagrożenia, ale kluczem jest ciągła czujność i współpraca międzynarodowa.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika wiktor wektor

Wszystko tu jest względne, bo

Wszystko tu jest względne, bo księżyc mimo swej bliskości jest obiektem o stabilnej,niezmiennej orbicie okołoziemskiej więc ryzyka kolizji z ziemią nie ma. Natomiast poruszające się w różnych kierunkach i z dużą (wzlędem ziemi) prędkością asteroidy czy meteory nawet jak są kilkukrotnie dalej to mogą się znaleźć na kursie kolidującym z ziemią a znaczna od nich odległość daje nam tylko czas na reakcję.. usiąść i czekać albo uciekać. Wtedy taka pozornie duża odległość szybko maleje.. 

Przykładowo obiekt znajdujący się w odległości 1.000.000 km od ziemi, lecąc z szybkością względną (bo to zależy czy ziemia od niego "ucieka" czy się doń zbliża) np. 100.000 km/h - pokona ten dystans w 10 godzin.. czyli niespełna jeden dzień.. I teraz powiedz czy to blisko czy daleko gdy masz tylko jeden dzień na ucieczkę od kosmicznej katastrofy ? No i weź pod uwagę że ziemia kraży wokół słońca z szybkością 108.000 km/h i sama ów dystans może szybko zmniejszyć nawet jak obiekt leci w kierunku przeciwnym.

Ps. Ale co my stu się przejmujemy głupotami jak "ziemia jest płaska, przykryta kopułą/firmamentem a ksieżyc to plasma"..  :-)) zaś słońce jest "elektryczne i jarzy się łukiem kosmicznych prądów elektrycznych.." Lol

Portret użytkownika wiktor wektor

A ile asteroid zbliżyło się

A ile asteroid zbliżyło się do ziemi na podobną odległość w czasach gdy nie było komu i czym zaobserwować podobnych "zagrożeń" ? Gdy widzę jak marnuje się publiczne pieniądze na zbędne inwestycje, które nie służą ogółowi społeczeństwa a jedynie wąskiej grupce beneficjentów których firmy owe zlecenia realizują, to szlag mnie trafia że muszę żyć w tym pieprzonym ludzkim świecie. I aż "ręce świerzbią", żeby tych pasożytów zebrać na jakiejś pustyni a potem skierować na nich jedną z tych asteroid by rozwiązać problem tanio i za jednym zamachem. Wielka szkoda że tak się nie da.. 

Portret użytkownika Medium

Gdy widzę jak marnuje się

Gdy widzę jak marnuje się publiczne pieniądze na zbędne inwestycje, które nie służą ogółowi społeczeństwa a jedynie wąskiej grupce beneficjentów których firmy owe zlecenia realizują, to szlag mnie trafia że muszę żyć w tym pieprzonym ludzkim świecie.

Są też inwestycje, które absolutnie nikomu nie służą, np. ta:

Podejrzewam, że z racji holowania tego projektu przez MON mogą służyć jedynie inwigilacji narodu.

Jest jeszcze podobny idiotyzm:

Te ławki powinny nazywać się inaczej: ŁAWKI ZŁODZIEI.

P.S. Ta druga ławka może jeszcze przydać się bezdomnym, którymi "niepodległość" owocnie sypnęła zgodnie z PiS-owskim hasłem "spieprzaj dziadu!".

Portret użytkownika syriues

Jest taki film o tym właśnie

Jest taki film o tym właśnie epizodzie.Leci kometa i co robią bogaci z politykami gdy 8ch plan dla ludzkosci nie wychodzi-spierd...ą.Film nosi tytuł "Nie patrz w górę "

Właściwie to dodam,ze zauważyłem, ze ludzie hałasują niemiłosiernie na tej ziemi.wcale sie nie zdziwcie jak ktos będzie miał tego po uszy-ja juz mam.Juz raz była taka historia. Niektórzy pomyślą, że Bóg ma inme plany, ale skoro wszystko wie i planują miliony lat wstecz ,to przeciez juz nic nie musi z tym robić, a jedynie obserwować i słuchać. Ludzie są naiwni sądząc, ze Bog im da mieszać i będzie robił według ich woli.

Portret użytkownika ba19

Kim jest Bóg Biblii ,

Kim jest Bóg Biblii , wystarczy przeczytać "jeden" werset :
 

Wyjścia 9: 15  Bo już mogłem wyciągnąć rękę, żeby uderzyć ciebie i twój lud zarazą i żebyś został usunięty z ziemi.+ 16  Ale właśnie w tym celu zostawiłem cię przy życiu,+ by ci pokazać swoją moc i by moje imię oznajmiano po całej ziemi.+

1 Kronik 16:24  Opowiadajcie wśród narodów jego chwałę,wśród wszystkich ludów jego zdumiewające czyny.

Malachiasza 1:11 „Albowiem od wschodu słońca aż do jego zachodu moje imię będzie wielkie między narodamia i w każdym miejscu będzie się wznosił dym ofiarny,b memu imieniu będzie składany dar, czysty dar,c bo moje imię będzie wielkie między narodami”d — rzekł Jehowa Zastępów.

Rzymian 9:17 Gdyż Pismo mówi do faraona: „Właśnie dlatego pozwoliłem ci pozostać, aby w związku z tobą pokazać swoją moc i aby moje imię było oznajmiane po całej ziemi”.a

Jeremiasza 10; 10  Lecz Jehowa naprawdę jest Bogiem.+ Jest Bogiem żywym+ i Królem po czas niezmierzony.+ Z powodu jego oburzenia zakołysze się ziemia,+ a żaden z narodów nie ostoi się wobec jego potępienia.+ 11  Oto, co im powiecie: „Bogowie,+ którzy nie uczynili niebios i ziemi, znikną z ziemi+ i spod tych niebios”.

Portret użytkownika wiktor wektor

Nic się nie kryje poza

Nic się nie kryje poza urojeniami pomyleńców, którzy tworzą i podtrzymują wszelkie religie dla własnych tylko korzyści. Wszystko da się naukowo wyjaśnić, trzeba tylko znać prawa i reguły rządzące wszechświatem. Nie ma niczego nadprzyrodzonego, cudownego ani świętego - wszystkie te rzeczy są całkowicie naturalne, jedynie my ludzie nie rozumiemy ich przyczyn a tym samym nie umiemy owych zjawisk na rządanie sprowokować, czyli świadomie zastosować dla własnych potrzeb. Bo wszystko co kiedykolwiek zaistniało MUSI być zgodne z zasadami i prawami natury - nie ma innej możliwości..

Portret użytkownika syriues

I tak większość z nas nie

I tak większość z nas nie jest na to przygotowana,a rzady nic z tym nie robią. Takze pierd..... po szopenie. Jak zmieni się czas to zmienia się ludzie.Teraz to jest jedynie pierd....,bo żadna kraina ludu na ziemi nie jest przygotowana oprócz rdzennych plemion i bogaczy ktorzy za nasza prace zbudowali sobie imperia.takze szkoda słów. 

Portret użytkownika pabloS

Właśnie takiego typka,

Właśnie takiego typka, trzabybyło zaprosić do piwnicy na sprawozdanie i żeby przekazał następnym, żeby w końcu może nie używali kamer z efektem rybiego oka, bo jak debile jeszcze nie zauważyli, na ich obecność płaskoziemcy ciągle narzekają...

Portret użytkownika Endymion

Asteroidy dopełniają narrację

Asteroidy dopełniają narrację strachu, mamy bać się wszystkiego, wyzbyć się wszyskiego odać majątki i wolność rzUndom, które nas obronią od zła wszelkiego.. Interesuje mnie to niczym zeszłoroczny śnieg.

Wolę patrzeć na to co dzieje się tu i teraz, a mianowicie, Petro Poroszenko w 2022 roku mówił, że ukraińskie samoloty bojowe będą stacjonować na lotniskach Polski. Było rządowe dementi, ale na zasadzie, że Polskie samoloty nie będą poagać Ukrainie, po czym przekazano MIGi-29, a co do lotnisk nabrali wody w usta i skwitowali to, że jest to tajenica wojskowa, więc obawiam się, że jednak jest coś na rzeczy. Obecnie Ukraina ma otrzymać samoloty F16 z Danii i Holandii. Jak wiadomo, samolot ten ma wlot powietrza u dołu i przez to potrzebuje idealnie czystego pasa, bo zwykły kaień może go uszkodzić przy starcie. Ponoć Ukraina modernizuje lotniska, jednak Rosja zamiast walczyć z F16 będzie wolała uszkadzać pasy startowe, łatwiej i taniej wychodzi, a samoloty uziemione będą. W takim wypadku sprawa lotnisk po za granicami Ukrainy stanie się ponownym tematem dyskusji (chociaż myślę, że to postanowione).

Jeżeli Polska udostępni Ukrainie lotniska do ataków na Rosję przystąpi czynnie do wojny. Rosjanie już zapowiadają, że będą zmuszeni atakować te cele w Polsce, a że lotniska są często w centrum aglomeracji, to ofiary cywilne będa nieuniknione. Sprzejajne ku.wy u władzy w Polsce dążą do wojny, a raczej zastraszeni filmami z Podkarpacia, gdzie SBU podsuwało im nieletnie Ukrainki.

W USA powstała koncepcja, aby Ukraina nie została bez wsparcia NATO i dostała wsparcie małego NATO, czyli Polski, Pribałtyki, Finlandii oraz Szwecji i te kraje miały by objąć Ukrainę art.5 NATO i za nią walczyć z Rosją, ale równocześnie wyrzec się art.5 NATO w stosunku do siebie, aby duże NATO nie musiało interweniować!

Tu o tym mowa:  https://www.youtube.com/watch?v=0HkAXXSZVbI&t=420s

To na razie jakaś teoria jakiegoś profesurka. Z punktu widzenia USA bardzo racjonalna, z punktu widzenia Polski wręcz odwrotnie. Jak już wcześniej ustliliśy, rządzą nami sprzedajne zastraszone ku.wy i obawiam się, że nie mają hamulcy w wykonywaniu nawet najgłubszych poleceń zza oceanu, które mogą zaszkodzić Polsce i Polakom.

Nie mam telewizora,nie oglądam, ale staram się śledzić kampanię wyborczą i nie zauważyłem z rzadnej strony chęci niedopuszczenia do wojny na terenie Polski, czyli koniec wspierania Ukrainy i przeproszenie Rosji za politykę Balbiny.

Podsumowując polecam ciekawy artykół w temacie wojny: 

https://spiritolibero.neon24.org/post/173296,wojna-nato-z-rosja

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj