NASA ogłasza plany zniszczenia Międzynarodowej Stacji Kosmicznej - ISS

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

NASA zdecydowała, w jaki sposób chce wycofać z użytku Międzynarodową Stację Kosmiczną. Według nowego oświadczenia amerykańska agencja kosmiczna ma nadzieję utrzymać starzejącą się placówkę do końca 2030 roku lub w styczniu 2031 roku. Kosmiczne centrum badawcze, zostanie następnie zrzucone do odległego obszaru Oceanu Spokojnego, znanego jako punkt Nemo.

 

NASA szczegółowo przedstawiła swoje plany dotyczące ostatecznej deorbitacji ISS. Najpierw kontrola misji włączy silniki, aby powoli obniżyć wysokość stacji. Gdy tylko stacja zbliży się do ziemskiej atmosfery, około stycznia 2031 roku, wykona ostatni manewr, aby wylądować w „Niezamieszkanej Strefie Południowego Pacyfiku (SPOUA)”. Obszar tak zwanego punktu Nemo jest popularnym miejscem, do którego od 1971 roku zrzucane są kosmiczne śmieci.

Chociaż ISS przejdzie wkrótce na emeryturę, NASA stopniowo patrzy w przyszłość. USA planuje wysłać astronautów na Księżyc na długo przed zamknięciem stacji. Zgodnie z planem przejściowym, agencja ma nadzieję wykorzystać ISS do „testowej misji tranzytowej na Marsa”.

Będzie to smutny koniec jednej z największych międzynarodowych projektów naukowych, jakie kiedykolwiek podjęto i może oznaczać upadek wielonarodowego podejścia do badań i eksploracji kosmosu. Chiny i Rosja mają nadzieję, że w nadchodzących latach zbudują własne stacje kosmiczne. Państwo Środka wystrzeliło już pierwsze moduły na orbitę i planuje pełne uruchomienie stacji do końca tego roku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Tak topi się miliardy dolarów

Tak topi się miliardy dolarów.

Wiem, że są różne opinie, ale załóżmy, że toto naprawdę istnieje. Co powinien zrobić Polski rząd? Odkupić to cudo za 1 USD, 1 kopiejkę i 1 euro. Potem zrobić kosmiczny hotel i brać kasę za wynajem od bogatych Amerykanów, Ruskich i Niemców.

Portret użytkownika Oświecony

Ja to bym wyposażył stacje w

Ja to bym wyposażył stacje w silniki i spróbował wysłać w kierunku słońca. Tam wszystkie śmiecie kosmiczne powinny kończyć swoją kadencję, a nie być zrzucane na ziemię i niszczyć jej dobrostan. Ocena łysego 1/10

Portret użytkownika demodemo

Tyle miliardów z kasy

Tyle miliardów z kasy podatników na to poszło i proszę - tak to jest jak nie za swoje się coś robi.

Ruscy wycofali się z ISS i postanowili swoją sami zbudować bo z Jankesami ciężko ujechać - Jankesi chcą wszystko za friko i do tego całkowicie rządzić.

Portret użytkownika Darek Blekota

Zobaczymy co nasa ogłosi, ja

Zobaczymy co nasa ogłosi, ja nie wiem jakie oni mają plany ale wiadomo że zostaną ogłoszone, też chciał bym zobaczyć nagranie z tego całego spuszczenia stacji kosmicznej na ziemię. Skoro nasa tak mówi to widocznie tak zrobią no bo czy ta kupa złomu , dziurawego jak sito baby jagi będzie w stanie dalej utrzymać się w okrutnym kosmosie, przetrwać w próżni kosmicznej gdzie gigantyczne ciśnienie naciska na szkielet z dykty i blachy. Ponoć tam na orbicie kupa śmiercionośnego złomu lata, z prędkością około 24 km/s to nie jest byle jaka prędkość. I taki mały kawałek złomku mógłby przebić korpus stacji niczym kałach arbuza. Cała ta historia ze stacją oraz latającymi złomkami w swietle teori spiskowych wydaje się być moco kontrowersyjna. Także biorąc pod uwagę te wszystkie wpadki filmowe nasa , to już nawet płaskoziemcy mają wątpliwości. Ja wiem że naukowcom i pelikanom nic nie przeszkadza , dla nich wszystko jest takie jak podaje nasa oraz naukowcy.

Skomentuj