NASA odwołuje koniec świata w 2046 roku z powodu asteroidy 2023 DW

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

NASA odwołała koniec świata w Walentynki 2046 roku. Ogromna asteroida 2023 DW wielkości dziesięciopiętrowego wieżowca przeleci jednak obok Ziemi. Wcześniej astronomowie nie wykluczali, że obiekt kosmiczny DW2023 może zderzyć się z Ziemią za 23 lata, 14 lutego 2046 roku. 

 

Teraz prawdopodobieństwo, że 50-metrowa asteroida przeleci obok, wynosi 99,97%. Kiedy NASA ostrzegała przed niebezpieczeństwem, prawdopodobieństwo kolizji z naszą planetą szacowano na 1 do 560, ale teraz po uzupełnieniu danych na temat jej obecnej trajektorii jest to 1 do 3300.

 

Szef dyrekcji obrony planetarnej Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), Richard Moissle, uważa, że ​​w najbliższym czasie szanse spadną do zera. Oficer obrony planetarnej NASA, Lindley Johnson, poparł kolegę dodając, że prawdopodobieństwo katastrofy zdecydowanie ma teraz tendencję spadkową. Lindley Johnson wyjaśnił, że groźba katastrofy wydaje się coraz mniej realna, w miarę jak naukowcy dowiadują się coraz więcej o asteroidzie, jej trajektorii i o tym, jak bardzo zbliży się do Ziemi.

 

Obiekt 2023 DW został po raz pierwszy zauważony dzięki programowi wyszukiwania asteroid i potężnemu teleskopowi na pustyni Atacama w Chile. Stało się to 26 lutego br. Do 1 marca NASA oszacowała prawdopodobieństwo kolizji na 1 do 1200, a następnego dnia wzrosła do 1 na 710. Do 7 marca NASA twierdziła, że ​​prawdopodobieństwo kolizji wynosi 1 do 560, zauważając, że zbieranie danych zajmuje kilka tygodni aby dokonać odpowiedniej prognozy. 

 

Teraz asteroida została zdegradowana do ósmego miejsca na liście niebezpiecznych obiektów kosmicznych NASA, co oznacza, że ​​​​prawie nie ma szans na kolizję. Agencja kosmiczna twierdzi, że 2023 DW zbliży się do Ziemi na odległość 3,21 mln km.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Dowód osobisty

Wogóle patrząc z innej

Wogóle patrząc z innej perspektywy na ich logike za tamtych czasów kiedy powstała ta cała ich instytucja, skupiła się mocno na księżyc xD
A wmawia się jak to od xxx lat to spada na Ziemie kamyczek, który ani razu nie trafił w ich projekt tam w kosmosie.
Później wszystko stopniowo, kiedy zauważyli jak działa nasz umysł, zaczęli dodawać więcej wymyślonych narracji, aby tylko zarabiać na naszej NIEWIEDZY. To mówi jedno, są kłamcami.

"Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli" (z domu niewoli, o której sami tak dbacie, by się nie nawrócić) Jezus Chrystus

Portret użytkownika Wiktor Wektor

Jak można przewidzieć kolizję

Jak można przewidzieć kolizję kosmicznych obiektów z wyprzedzeniem 23 lat ? Przez te prawie ćwierć wieku wszystko się może zdarzyć. Nie wiem kto rozpowszechnia podobne pierdoły ale napewno nie poważni astronomowie/naukowcy. Obniżano poziom nauczania wyższego (ostatnio też nawet maturę ułatwiono) by "podnieść poziom wykształcenia społeczeństw" no i jaki tego skutek ? Ano taki że matoły, które dawniej skończyły by edukację na podstawówce lub gimnazjum, teraz mają dyplomy wyższych uczelni. Masa zawsze ciągnie w dół jak mawiał prof. Wolniewicz.

A o asteroidy nie ma się co martwić.. od 65 mln. lat nic poważnego w ziemię nie uderzyło - może dlatego że co miało walnąć to już dawno walnęło. Ziemianie powinni się martwić o to co sami wyprawiają a nie o kosmiczne zrządzenie losu.

Portret użytkownika mw

Tymczasem jeszcze większe

Tymczasem jeszcze większe matoły, które pewnie nawet nie ukończyły szkoły podstawowej, wypisują w Internecie brednie o tym, że w Ziemię już nie uderzy żadna groźna asteroida i nie ma co sobie nimi zawracać głowy. 

Portret użytkownika ba19

Koniec świata każdy ma jak

Koniec świata każdy ma jak umiera , w Biblii nie ma takiego zwrotu jak koniec świata , jest zakończenie systemu rzeczy , a zwrot koniec świta wprowadzili do Biblii katolicy , bo nie widzą przyszłości dla planety Ziemi i życia ludzkiego na niej , bo jednych ludzi wysyłają do nieba , innych do czyśćca a innych do piekła , a Planeta ma być zniszczona , to kłamstwa Diabelskie ! a co Mówi Biblia :

Biblia Katolicka

Mat 24:3A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do Niego uczniowie i pytali na osobności: Powiedz nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata?

Biblia PNS

Mat 24:  A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do niego na osobności uczniowie, mówiąc: „Powiedz nam: Kiedy to nastąpi i co będzie znakiem twojej obecności+ oraz zakończenia systemu rzeczy?”+

 

Psalm 115: 16  Co się tyczy niebios — niebiosa należą do Jehowy,+lecz ziemię dał synom ludzkim.+

Izajasza 45:18 Bo tak powiedział Jehowa, Stwórca niebios,a On, prawdziwy Bóg,b Ten, który ukształtował ziemię i który ją uczynił,c który ją mocno ugruntował,d który nie stworzył jej po prostu na nic, który ukształtował ją po to, żeby była zamieszkana:e „Jam jest Jehowa i nie ma nikogo innego.f

Psalm 37:   Złoczyńcy bowiem zostaną wytraceni,+lecz pokładający nadzieję w Jehowie — ci posiądą ziemię.+ ו [Waw] 10  I jeszcze tylko chwilka, a już nie będzie niegodziwca;+i zwrócisz uwagę na jego miejsce, a już go nie będzie.+ 11  Lecz potulni posiądą ziemię+i naprawdę będą się wielce rozkoszować obfitością pokoju.+

29  Prawi posiądą ziemię+i będą na niej przebywać na zawsze.+

Objawienia 21:  Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot+ Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać+ z nimi, a oni będą jego ludami.+ I będzie z nimi sam Bóg.+  I otrze z ich oczu wszelką łzę,+ i śmierci już nie będzie+ ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie.+ To, co poprzednie, przeminęło”.+  I Zasiadający na tronie+ rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”.+ Mówi też: „Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe”.

Izajasza 33: 24  I żaden mieszkaniec nie powie: „Jestem chory”.+

1 Jana 2; 25  A to jest obietnica, którą on nam obiecał: życie wieczne.+

Portret użytkownika ba19

Dopisze :

Dopisze :

Ludzkość czeka wspaniała przyszłość,  życie wieczne w raju na planecie Ziemi :

1 Jana 2: 25  A to jest obietnica, którą on nam obiecał: życie wieczne.+

1 Koryntian 2:  Ale jak jest napisane: „Oko nie widziało i ucho nie słyszało ani się w sercu człowieka nie zrodziło, co Bóg przygotował dla tych, którzy go miłują”.+

Objawienia 21:  Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot+ Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać+ z nimi, a oni będą jego ludami.+ I będzie z nimi sam Bóg.+  I otrze z ich oczu wszelką łzę,+ i śmierci już nie będzie+ ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie.+ To, co poprzednie, przeminęło”.+  I Zasiadający na tronie+ rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”.+ Mówi też: „Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe”.

Mateusza 24: 35  Niebo i ziemia przeminą,+ lecz moje słowa na pewno nie przeminą.+

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika dziadek

SEN MARZENIE CZY SPEŁNIENIE

SEN MARZENIE CZY SPEŁNIENIE

Kiedy wiosenne porządki w ogrodzie

Sen mocny a jednak nie taki jak co dzień

Widok miałem, jak leci do ziemi kometa

I blaskiem swoim noc ciemną rozświeca.

 

I przeleciała między ziemią a księżycem

A gości zostawiła na stożkowej, ziemskiej, satelicie

Czy zauważył właściciel zmiany na tej stacji

Może tak, może nie chce, i to nie bez racji.

 

W obserwatora świat się zmienił cały

Od tej satelity czyszczą do ziemi kanały

W zepsutej przez ludzi ziemskiej atmosferze

Patrzę na strumienie i oczom nie wierzę.

 

Przepiękny błękit powietrznych strumieni

Czyli można jeszcze coś zmienić na ziemi

Chyba o to chodzi, że coś jest zepsute

Kiedy zejdą goście, przyniosą pokutę.

 

Kto winien tej ekologicznej dziczy

Czyżby najbardziej ten co o tym krzyczy

I powoli schodzi na ziemię zniszczoną

By porządki zrobić prosto z gwiazd ekonom.

 

I tu sen się przerwał, za oknem padało

Pośmiałem się trochę, ot co mnie spotkało

Kiedy rano wyszedłem zaczerpnąć oddechu

To niestety, przestało mi być już do śmiechu.

 

Portret użytkownika maracash

Gdy przyjdzie właściwy czas,

Gdy przyjdzie właściwy czas, to żadna międzynarodowa instytucja, nie będzie wstanie niczego odwołać a zwykli śmiertelnicy, uważający się za bogów, poczują dobitnie zapach własnego strachu...będzie to woń ich kloca w majtach Dirol .

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika Endymion

Powiem na to AMEN!

Powiem na to AMEN!

Znam nieutrzciwego przedsiębiorcę, który okrada Klientów, US, ZUS, Pracowników, UC, jest na bakier z BHP i PIP, wyłudza VAT. Przekręciaż po całości. Idę na policję, zgłosić wielorakie przestępstwo, a tam nabierają wody w usta, bo uny nie są od tego!!! Proszę o polecenie instytucji, czy biegłego prokuratora w temacie, mam dowody na wiele przestępstw, a tam patrzą na mnie jak na debila!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jednakże, co mam się dziwić, jeśli Płaszczak i Kamiń.ki dowodzą takimi służbami, to przecież mądrzejszych od siebie nie zatrudnią, bo by jeszcze wszczął bun i ministami latarnie przyozdabiał. Rządzą nami debile, którzy dobierają za powładnych jeszcze głupszych, stąd buntu w mundurowace nie będzie.. za płacę wyższą od robotnika będzie strzelać do robotnika na rozkaz.. tego doczekaliśmy się!! Ogromne bezrobocie (bezpłacie), idzie chłopaczek do policji, zarobi 2x więcej niż w KFC i będzie strzelał do każdego, kto chce mu to zabrać!!! Widzicie ten motyw?!?!?!?!

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj