NASA odkryła wodę na powierzchni asteroidy Bennu

Kategorie: 

Źródło: NASA/Goddard/University of Arizona, YouTube/Wochit News

Sonda OSIRIS-REx, która dotarła do asteroidy Bennu, potwierdziła, że w przeszłości ciało niebieskie zawierało wodę. Bennu to skała o szerokości koło 100 kilometrów, znajdująca się  w głównym pasie asteroid między Marsem a Jowiszem.

Misja OSIRIS-REx została uruchomiona we wrześniu 2016 roku i rozpoczęła fazę podejścia do Bennu w połowie sierpnia tego roku. Pomiary dokonane w ciągu ostatnich czterech miesięcy przez dwa pokładowe spektrometry kosmiczne ujawniły obecność cząsteczek zawierających grupę hydroksylową, czyli połączone atomy tlenu i wodoru.

Ponadto, NASA opublikowała najnowsze zdjęcia asteroidy, które dokładnie pokazują strukturę jej powierzchni. Wokół Bennu znajduje się wiele pojedynczych, niewielkich głazów, które stanowiły poważną przeszkodę dla pracy sondy NASA.

 

Materiał pobrany przez OSIRIS-REx zostanie wysłany na Ziemię w specjalnej kapsule powrotnej we wrześniu 2023 roku. Naukowcy na całym świecie będą mogli zbadać próbkę za pomocą różnorodnego sprzętu laboratoryjnego, co przyniesie wiele odpowiedzi na najważniejsze pytania.

 

Pomiary OSIRIS-REx ujawnią również kluczowe szczegóły dotyczące sił, które wpływają na drogi asteroid w przestrzeni kosmicznej. Pomoże to określić prognozy trajektorii potencjalnie niebezpiecznych skał kosmicznych.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika apoco

a na którymś z księżyców

a na którymś z księżyców Saturna też sonda,chyba Cassini odkryła gejzery wody wydobywające się na zewnątrz-dziś oglądałem chyba na jakimś Viasat.Sonda przesłała oczywiście masę zdjęć,ale w programie zapakowano masę symulacji komputerowych,no ja pierdu!TAk samo to zdjątko powyżej,z czarnym oczywiście tłem kosmosu.Oni wtym SrAsa chyba żrą baraninę i myślą,że do dawców tego mięska odkrywają..ujawniają..itp

Portret użytkownika Px

Nie tak dawno ta sama grupa z

Nie tak dawno ta sama grupa z powodzeniem publikowała prace,mówiace o wyjątkowości ziemi i występowaniu tylko na jej powierzchni wody.Sugerując tym samym suchy kosmos.Ale jakość tego nikt nie widzie.A skrapacze mamony działają pełną parą choć w tym wypadku nie wodną;-)

Portret użytkownika hehe

Takie herezję tutaj wyczytuję

Takie herezję tutaj wyczytuję, że czsami łapanie się za głowę nie pomaga. Wystarczy jeden przykład satelita Jowisza Europa mówi to panu coś Tam też wg. Ciebie na ma wody ? A nie no tak przecież to tylko hologram zapomniałem xDDDDDDDDDDDDDDDD Pokaż ten artykuł cwańiaczku NASA na temat suchości wszechświata.

Skomentuj