NASA odkryła dziwną strukturę krzyża w centrum galaktyki

Kategorie: 

Źródło: NASA

W kosmosie można zaobserwować różne dziwaczne struktury. Od wieków ludzie kojarzyli je z kształtami dobrze im znanymi i łączyli kropki tworząc gwiazdozbiory widziane na naszym niebie. Co innego jednak rysować WIelki Wóz z rozstrzelonych w przestrzeni gwiazd a co innego zaobserwować strukturę przypominającą krzyż! Czy to znak naszych czasów?

W 1992 roku naukowcy z NASA pracujący z kosmicznym teleskopem Hubble'a, próbowali sfotografować centrum naszej galaktyki, ale po publicznym udostępnieniu zdjęcia okazało się, że znajduje się jakaś masywna struktura w kształcie krzyża. Niezwykłą strukturę znaleziono w centrum galaktyki Wir znanej też jako M51a. Niektórzy od razu stwierdzili, że to znak, podczas gdy inni spokojnie objaśniali, że to pareidolia, czyli przypisywanie przypadkowym kształtom znanych znaczeń, a niespotykana formacja po prostu składa się z wielu stosunkowo młodych gwiazd. 

Zdjęcie zostało zrobione przez Wide Angle Planetary Camera, który jest częścią kosmicznego teleskopu Hubble'a. Najdłuższy bok krzyża ma średnicę około 100 lat świetlnych. Według NASA krzyż jest wynikiem absorpcji wszystkich cząstek pyłu przez czarną dziurę.Uważa się również, że masa tej dziury to odpowiednik miliona gwiazd, wielkości naszego Słońca. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wodzu

kosmiczne artefakty :) kurde

kosmiczne artefakty :) kurde a co by było jak by Jezusa powiesili a wyznawcy jego Judasza Ukrzyżowali ? dylemat w zadawaniu pytań ?
nawet sam N.TESLA do końca nie wiedział czy był Teslą ? a Nauka stawia wam nowy drogowskaz wiedzy ? słabe to jak na sensację ???

Portret użytkownika Sio

Wiara w krzyż to najgłupsze

Wiara w krzyż to najgłupsze co może być. Podobno Jezus zmartwychwstał więc to jest rzeczywistość wyciągnięta z życia tego człowieka na zaledwie trzy godziny czy pół dnia. Jako niechrześcijanin gdybym nim był skupiłbym się na czymś pozytywnym. Krzyż to zapowiedź cierpienia ''wielkiego'' podkreślam dla tych, którzy w niego wierzą bo jest to archetyp, który wcześniej czy później się urzeczywistnia. Nie szukajcie takich znaków. Wybaweinie nie ma z tym nic wspólnego.

Strony

Skomentuj