NASA odkryła 7 nowych planet, podobnych do Ziemi

Kategorie: 

Źródło: NASA

Kilka dni temu, agencja NASA zapowiedziała konferencję prasową, na której chciała ogłosić coś wielkiego. Szczegóły zostały nam przedstawione w środę po godzinie 19:00 czasu polskiego. Wielu spodziewało się odkrycia "drugiej Ziemi" i częściowo mieli rację - NASA odkryła aż 7 planet skalistych, które mogą przypominać Ziemię i znajdują się w jednym systemie gwiezdnym.

 

Gwiazda TRAPPIST-1, tzw. ultrazimny czerwony karzeł, został odkryty w 2015 roku a wyniki badań pojawiły się w maju 2016 roku na łamach czasopisma Nature. Zespół astronomów z Instytutu Astrofizyki i Geofizyki na Uniwersytecie w Liege powiadomił wtedy również o odkryciu trzech egzoplanet, które posiadają wielkość zbliżoną do Ziemi i znajdują się w tzw. strefie zamieszkania. System gwiezdny położony jest w odległości około 40 lat świetlnych od nas w gwiazdozbiorze Wodnika.

 

TRAPPIST pochodzi od nazwy zrobotyzowanego teleskopu TRAnsiting Planets and PlanetesImals Small Telescope–South, który znajduje się w Obserwatorium La Silla w Chile. Kolejne obserwacje, tym razem prowadzone z pomocą Kosmicznego Obserwatorium Spitzera pozwoliły ustalić, że ten system gwiezdny posiada jeszcze więcej planet, niż początkowo sądziliśmy. Agencja NASA ogłosiła, że TRAPPIST-1 to pierwszy znany system gwiezdny, w którym znajduje się aż 7 planet skalistych.

Źródło: NASA/JPL-Caltech

Trzy egzoplanety znajdują się w odpowiedniej odległości od swojej gwiazdy, co sprawia, że warunki na ich powierzchni mogą być podobne do tych obserwowanych na naszej Ziemi. Dwie kolejne planety są zbyt blisko, zaś dwie ostatnie - zbyt daleko. Jednak według NASA, wszystkie 7 planet, orbitujących wokół gwiazdy, mogą zawierać wodę w stanie ciekłym. Każda z nich posiada również rozmiary, zbliżone do Ziemi.

Źródło: NASA/JPL-Caltech

TRAPPIST-1 jest ultrazimnym czerownym karłem. Posiada tylko 8% masy naszego Słońca i jest prawie 10 razy mniejszy. Temperatura na powierzchni tej odległej gwiazdy może wynosić około 2250 stopni Celsjusza. Tamtejsze egzoplanety znajdują się znacznie bliżej czerwonego karła niż Merkury względem Słońca ale mogą być wystarczająco nagrzane, dlatego mówi się o nich jak o potencjalnych "drugich Ziemiach".

Źródło: ESO

Naukowcy z NASA już zapowiadają, że będą prowadzić kolejne obserwacje. Pod koniec 2018 roku, Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba zostanie wyniesiony na orbitę. Przy pomocy tego potężnego urządzenia będzie można sprawdzić skład chemiczny w atmosferach egzoplanet a także temperatury i warunki ciśnieniowe na ich powierzchni.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika mariusx78

Być może Ci z NASA celowo

Być może Ci z NASA celowo ogłosili "kosmiczną nowinę" o której tak naprawdę wiedzieli już od lat jako temat zastępczy, by odwrócić uwagę świata od czegoś zupełnie innego. Na bank kombinują coś "grubszego" na boku Wink

Portret użytkownika supermen

No dobra, równie dobrze może

No dobra, równie dobrze może być to odsłoniete jądro planety, to takie świecące.

najgorsze w tym wszystkim jest to, że czytając po necie ich naukowe odkrycia ilości

gwiazd we wszechświecie od havla do dziś skrywa się jakaś zmowa typu- wykrywamy dużo

gwiazd i planet, ale wszytkie są albo zielonymi, białymi, czarnymi, purpurowymi

słońcami w dodatku zimnymi nadolbrzymami, musi być planeta oddalona od gwiazdy tyle ile ziemia od słońca itd. Wierzycie w  tą naukę, astro-fizykę. Ja nie wierzę. Czy wierzycie.

Dobra jadę dalej. 40-stu naukowców projektowało bombę jądrową (30-stu było żydami) w

tym 300-stu było obserwatorami, a w wśród tych obserwatorów byli einstein (ojciec bomby

jądrowej, nie openhaimer), bohr, born. No i co myślicie, że żydzi robiąc tą bombę nie przewidzieli promieiowania i nie zrobili dla siebie odtrutki na choroby popromienne, lub też zapobiegać promieniowaniu. Ja myślę, że jedak mają dlasiebie i nie umiarają na raka jak goje w szopach nafaszerowne opium i do tego

syntetycznym opium. Będzie jakaś kiedyś prawda oznajmiona, pytam się was ludzie, będzie

? W jakiś latach z próbami nuklearnymi (oficjalnie było ich 2000 tys, nieoficjalnie

mogło być ich i 100000 tys ) ruscy detonowali nad polską na bardzo dużych wysokościach

bomby jądrowe, które powodowały większe promieniowanie niż opad chmury po czarnobylu.

Oczywiście to samo robił ten wielki mesjasz tego świata, który obwieścił się wszystkim władcą, czyli ta wasza cyfrowa obecnie ukochana ameryka.

No ,a tak poza tym, (już nie dbam o pisowię polską, polski już nie ma), to zauważyłem, że ukraińcy w polsce mają lepiej niż amerykanie w usa. Robotę mają za 2 tys, 5 tys, przyjeżdża po nich samochód, nie robią od 4-tej rano do 16, jak polskie goje gdzie jedyną nawigacją i motywacją jest budzik i mocne tyranie w zachodnio-żydowskich fabrykach za 1400 złotych. Co za kraj ludzie.

Wojna, jaka wojna ? wojny nie będzie, będzie pełzająca śmierć dla goja w tym systemie.

No weźmy tą ukrainę. Ruscy i usa zrobili tam kolejną wojnę domową, jak robią już to od

prawie stu lat na bliskim wschodzie dając broń i dowódców gojom , żeby się zabijali.
Kto tu przyjdzie na ten świat i objawi prawdę o egstencji ludzkiej, kto ?
Znowu jakiś żyd ? Kogo oczekujecie, lub czego ? Wolności ? Energii. O właśnie energia- w tym systemie jedna kwadrylionowa mm2 jest zapisana w księgach matematydła tego świata,

zapisana jest w języku hebrajskim, lub idysz, każdy goj ma wydzieloną tą jedną

kwadrylionową mm2, jako energię, za którą musi bez przerwy żydowi płacić, czyli za

wodę, słońcę i powietrze-przestrzeń. Wmawia się dzieciom gojskim na fizyce, że jest jakaś zasada zachowania masy i energii we wszechświecie, jaka zasada zachowania masy, no przeciesz(ż) ziemia jest wolną energią i wszystko wokół nas, czego tu szukać i wtłaczać gojowi, że jest upadkiem i jest nikim ?. Słowo musi umrzeć, pismo musi umrzeć, nauka-matematydło musi umrzeć, żeby goj w końcu odpoczął w tym świecie.

Portret użytkownika Klamer

Wszyscy kłamią.. złe USA, zła

Wszyscy kłamią.. złe USA, zła NASA, złe reptiliany ( urodzone jedynie w głowie Icke'a i kilka montaży na youtoube, ale co tam) płaska ziemia, pusty księżyc, żydomasoński spisek w celu eliminacji większości populacji i wprowadzenia NWO (taa.. mają atomówki i inne super bronie, ale będą truć ludzi chemtrailsami, żeby umierali dziesiątki lat  chorując, w międzyczasie spiskowcy pozdychają), szczepionki nie pomagają bo nie ma już polio i innych chorób ( pewnie nie dlatego, że populacja nie choruje dzieki wlasnie szczpionkom), znachorzy zamiast lekarzy a medycyna to ZŁO ( ludzie żyją coraz dłużej, pewnie nie dzieki lekom).. Taa.. tyle sie można naczytac w roznych komentarzach , gdzie jeden madrzejszy od drugiego a żaden nie wie jak pralka działa i jak boli to biega do lekarza.. 

Portret użytkownika pilippek

hahaha, tak myslalem ze znowu

hahaha, tak myslalem ze znowu mądre komentarze mądrzejszych od NASA.

a co wg was jest prawdą z tych informacji podawanych przez NASA? bo widzę ze eksperci zmian na ziemii to jednak światowa śmietanka w temacie kosmologii i ogólnie każdego tematu Biggrin

Strony

Skomentuj