NASA odkryła 30 tysięcy niebezpiecznych asteroid zbliżających się do Ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Według NASA liczba asteroid w pobliżu Ziemi przekroczyła 30 000. Wszystkie asteroidy są śledzone przez Centrum Koordynacji Obiektów Bliskiego Ziemi (NEOCC) Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz Centrum Badań Obiektów Bliskich Ziemi (CNEOS) NASA.

 

Wszystkie te kosmiczne obiekty mogą zderzyć się z Ziemią, ich kolizja grozi planecie globalną katastrofą. Asteroidy te znajdują się w odległości około 45 milionów km od orbity Ziemi. Spośród 400 nowych obiektów 50 ma szerokość ponad 140 m.

 

Asteroida tej wielkości może zniszczyć miasto. Jedna asteroida ma również ponad 1 km szerokości, co w zderzeniu mogłoby zniszczyć znacznie większy obszar.

 

Należy zauważyć, że sieć stacji wykrywających niebezpieczne meteoryty została uruchomiona w 2004 roku po odkryciu planetoidy Apophis, która z dużym prawdopodobieństwem mogłaby zderzyć się z Ziemią. Obecnie to zagrożenie jest niewielkie, ale wciąż pojawiają się kolejne ciała niebieskie o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia dlatego nie można wykluczyć, że zostaniemy nagle zaskoczeni przez przybysza z kosmosu, któy zagrozi naszej cywilizacji tak jak kosmiczna skała, która zmiotła z planszy dinozaury.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika KittySlayer

Mała korekta - "nie wszystkie

Mała korekta - " wszystkie asteroidy są śledzone", jeżeli już to jedynie ODKRYTE.

Przez ostatnie 20 lat odkryto około 2 tysiące nowych, dużych    (1 km+) ciał, chyba nie muszę dodawać, że obserwujemy czy zbadaliśmy jedynie część przestrzeni kosmicznej.

I mówię tutaj o obiektach o minimum kilometrowej wielkości czyli takich, które po uderzeniu w Ziemię wywołałyby katastrofę o zasięgu lokalnym (Europa) z szansą na wpływ na klimat na całej Ziemi.

Niestety odnoszę wrażenie, że Ziemia jest na takiej ruchliwej autostradzie i ciągle coś przelatuje blisko naszej planety i niestety duża część tych obiektów nie jest nawet zaobserwowana czy obserwowana jak np. kilkusetmetrowa skała która sobie bodaj w zeszłym roku minęła Ziemię i została dostrzeżona przez jakiegoś amatora z lunetą jak już opuszczała orbitę Ziemi a przeleciała sobie ta skała pomiędzy Księżycem a Ziemią czyli bardzo blisko.

I tyle są warte te różne programy badania przestrzeni i szukanie grożnych dla nas obiektów, oczywiście muszą być te agendy, bo nic nie robić to już w ogóle byłaby padaka.

Jeżeli przez 20 lat zaobserwowano 2 tysiące nowych skał minimum 1 km+ wielkości, to ile odkryjemy za kolejne 20 lat?

I to jest tylko kwestia czasu kiedy coś walnie w Ziemię i w każdej chwili może to nastąpić - taka kilometrowa skała to mogłaby całą Europę rozwalić - oby nie, pół kilometra wystarczy na Polskę.

I jak tutaj być optymistą?

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika Q.

No ale co Ty chcesz ?

No ale co Ty chcesz ? Przecież ziemia jest ogromna w porównaniu do człowieka i jego obserwatoriów. Pamiętaj też że lądy zajmują zaledwie 25% powierzchni ziemi - reszta to oceany. Jak więc patrzeć tam w kosmos gdzie nikogo nie ma ?? Nie ma też możliwosci technicznych by nawet z lądu obserwować tą całą przestrzeń nad nami i to na bierząco. Patrzeć na raz da się tylko w jednym konkretnym kierunku. A tak małe obiekty (w porównaniu do ziemi) nie świecą, nie bzyczą ani sygnałów też nie wysyłają.. Myślisz że tak łatwo jest coś takiego wypatrzeć ? Jaki obszar "nieba" jesteś w stanie monitorować przez teleskop ze swojego podwórka ? Poza tym nie bój, nie bój.. kiedy ostatnio coś dużego walnęło w ziemię - potrafisz coś przypomnieć ? 

Portret użytkownika ba

Czy koniec świata to nauka

Czy koniec świata to nauka Biblijna ?

Czy w Biblii występuje taki zwrot jak koniec świata Mat. 24:3 ?

Czy Ziemię czeka zagłada?

„KONIEC świata nigdy nie wychodzi z mody, przynajmniej w przemyśle filmowym” — napisał felietonista John Scalzi. Dlaczego apokaliptyczne filmy cieszą się takim zainteresowaniem? Wspomniany autor wysnuł wniosek: „Ponieważ odwołują się do naszych lęków”. Czy ty też tak uważasz? Czy mamy podstawy do niepokojenia się o to, jak i kiedy Ziemia i znajdujące się na niej życie ulegnie zagładzie?

Niemal codziennie słyszymy o klęskach żywiołowych siejących spustoszenie w różnych rejonach świata. W telewizji i Internecie często można zobaczyć materiały filmowe ukazujące straszne zniszczenia. Kiedy ciągle widzi się realistyczne obrazy ukazujące ofiary i zrujnowane miejsca, łatwo można zacząć postrzegać koniec świata jako prawdziwe zagrożenie, a nie jedynie wymysł filmowców.

Naukowcy jeszcze podsycają te obawy, tworząc różne scenariusze zagłady naszego globu. Niektórzy spekulują nawet o domniemanej „dacie ważności” Ziemi. W marcu 2008 roku na łamach czasopisma o tematyce astronomicznej opublikowano prognozy dwóch uczonych, zdaniem których za 7,59 miliarda lat nasza planeta wyparuje, pochłonięta przez Słońce (Monthly Notices of the Royal Astronomical Society).

Czy Ziemia rzeczywiście któregoś dnia przestanie istnieć?

Czy nasza planeta ma „datę ważności”?

Biblia zapewnia: „Pokolenie przychodzi i pokolenie odchodzi, a ziemia trwa po wszystkie czasy” (Koheleta [Kaznodziei] 1:4, Biblia Tysiąclecia). Jehowa „założył ziemię na jej ustalonych miejscach” i zaprojektował ją, by istniała „po czas niezmierzony, na zawsze” (Psalm 104:5). Czy te słowa natchnione przez Boga są zbyt piękne, żeby mogły być prawdziwe? Dlaczego możemy wierzyć, że Ziemia nie ulegnie zagładzie, skoro niektórzy naukowcy twierdzą co innego?

Pomyśl o produktach leżących na sklepowej półce. Niektóre oznaczone są datą ważności. Kto ją ustalił? Czy było to jedynie przypuszczenie kierownika sklepu? Oczywiście, że nie! Ową datę wyznaczył producent. Polegamy na niej, ponieważ wytwórca najlepiej zna swoje wyroby. O ileż bardziej powinniśmy ufać Twórcy naszej planety! Jego Słowo wyraźnie oznajmia, że On ‛mocno utwierdził ziemię’, aby trwała po wieczne czasy. Nasza planeta nigdy się nie „przeterminuje”! (Psalm 119:90).

Ale czy nieodpowiedzialni ludzie nie mogą tak zrujnować naszego globu, że nie da się go już naprawić? W żadnym razie! W przeciwieństwie do człowieczych twórców Jehowa ‛może zrobić wszystko’ (Hioba 42:2). Dlatego dał nam zapewnienie: „Tak też będzie z moim słowem, które wychodzi z moich ust. (...) Pomyślnie spełni to, z czym je posłałem” (Izajasza 55:11). Możemy być przekonani, że „nasz Twórca” usunie każdą przeszkodę stojącą na drodze do realizacji Jego zamierzenia co do Ziemi (Psalm 95:6). Na czym polega to zamierzenie i jak Bóg je spełni?

Wspaniała przyszłość dzięki Królestwu Bożemu

Oprócz zagwarantowania, że Ziemia nigdy nie przeminie, Słowo Boże oznajmia, iż Stwórca „ukształtował ją po to, żeby była zamieszkana” (Izajasza 45:18). Co prawda nasza planeta jest zamieszkana już od tysięcy lat, ale nie oznacza to, że Boże zamierzenie zostało ostatecznie zrealizowane.

Jehowa jest „szczęśliwym Bogiem” i „miłuje sprawiedliwość” (1 Tymoteusza 1:11; Psalm 37:28). Pragnie, aby wszyscy ludzie żyli w szczęściu i nie doznawali niesprawiedliwości. W celu zrealizowania swego zamiaru przepowiedział, że ustanowi w niebie Królestwo, które obejmie władzę nad całą Ziemią (Daniela 2:44). Jezus podczas swej ziemskiej służby stale mówił o królewskim rządzie Bożym. Zachęcał uczniów, aby modlili się o przyjście tego Królestwa, ponieważ wiedział, jakich błogosławieństw zazna ludzkość pod jego panowaniem (Mateusza 6:9, 10; 24:14). Wymieńmy kilka z nich.

▪ Powszechny pokój i bezpieczeństwo, gdyż Bóg położy kres wojnom (Psalm 46:9).

▪ Obfitość pożywienia dla każdego (Psalm 72:16).

▪ Koniec problemów ze zdrowiem — „żaden mieszkaniec nie powie: ‚Jestem chory’” (Izajasza 33:24).

▪ Zniknie żałoba i smutek, gdyż „śmierci już nie będzie” (Objawienie 21:4).

▪ Poddani Boga pobudują dla siebie domy, będą żyć bezpiecznie i ‛weselić się na zawsze’ (Izajasza 65:17-24).

Niewątpliwie chciałbyś żyć w warunkach przedstawionych powyżej. Jehowa gorąco pragnie dokonać wszystkiego, co przepowiedział (Izajasza 9:6, 7). Być może jednak zastanawiasz się: „Od czasu spisania obietnic biblijnych minęło już tysiące lat. Dlaczego jeszcze się nie spełniły?”.

Cierpliwość Boga prowadzi do naszego wybawienia

Możemy być pewni, że „Jehowa nie jest powolny w sprawie swej obietnicy”. Biblia wyjaśnia, że On miłosiernie okazuje nam cierpliwość. Dlatego jesteśmy zachęcani, by ‛cierpliwość naszego Pana uważać za wybawienie’ (2 Piotra 3:9, 15). Ale dlaczego cierpliwość Boża jest niezbędna do wybawienia?

Przede wszystkim Bóg wie, że zanim zapewni prawym ludziom bezpieczny i zasobny dom, będzie musiał ‛doprowadzić do ruiny tych, którzy rujnują ziemię’ (Objawienie 11:18). Ale ponieważ kocha ludzi, „nie pragnie, żeby ktokolwiek został zgładzony”. Dlatego jako nasz niebiański Ojciec cierpliwie stara się „ostrzec niegodziwego przed jego niegodziwą drogą”. W tym celu zatroszczył się, żeby aż po dziś dzień na całym świecie była ogłaszana dobra nowina o Jego Królestwie (Ezechiela 3:17, 18)*. Wszyscy, którzy zareagują pozytywnie na przestrogi od Boga i dostosują życie do Jego prawych zasad, zostaną wybawieni i będą żyć wiecznie na Ziemi przeobrażonej w raj.

Zwróć się ku Bogu, by dostąpić wybawienia

Nie ulega wątpliwości, że Biblia zawiera „dobrą nowinę” (Mateusza 24:14). Daje nam niezawodne Boże zapewnienie, że Ziemia nigdy nie ulegnie zagładzie! Ponadto dzięki proroctwom biblijnym możemy wierzyć, że „jeszcze tylko chwilka, a już nie będzie niegodziwca”. Wkrótce tylko osoby prawe w oczach Bożych „posiądą ziemię i naprawdę będą się wielce rozkoszować obfitością pokoju” (Psalm 37:9-11, 29; Mateusza 5:5; Objawienie 21:3, 4). Do tego czasu Bóg będzie cierpliwie nawoływał: „Nawróćcie się do mnie i bądźcie wybawieni, wy wszyscy na krańcach ziemi” (Izajasza 45:22). Jak na to zareagujesz?

Kaznodziei 1:  Pokolenie odchodzi+ i pokolenie przychodzi,+ lecz ziemia stoi aż po czas niezmierzony.+

Kaznodziei 1:  Pokolenie odchodzi+ i pokolenie przychodzi,+ lecz ziemia stoi aż po czas niezmierzony.+

Kaznodziei 1:  Pokolenie odchodzi+ i pokolenie przychodzi,+ lecz ziemia stoi aż po czas niezmierzony.+

Psalm 104:5  Założył ziemię na jej ustalonych miejscach;anic nią nie zachwieje po czas niezmierzony, na zawsze.b

Psalm 104:5  Założył ziemię na jej ustalonych miejscach;anic nią nie zachwieje po czas niezmierzony, na zawsze.b

Psalm 104:5  Założył ziemię na jej ustalonych miejscach;anic nią nie zachwieje po czas niezmierzony, na zawsze.b

 

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika Q.

Koniec świata będzie wtedy

Koniec świata będzie wtedy jak cię ktoś do domu wpuści. Dlaczego nie możesz zrozumieć że NAMOLNOŚĆ jest formą agresji (!) a okazujący ją człowiek (?) nigdy i nigdzie nie będzie mile widziany. Co to ma wspólnego z byciem dobrym człowiekiem i wiarą w Boga ??? Ty wierzysz w swojego demona jehowę i dlatego jesteś tak upierdliwy - jak każdy sługa w służbie "zła". Dostałem kiedyś dwie książeczki od twoich kolegów po fachu - spaliłem je w piecu bo wstyd było to w domu trzymać. Przez czas jakiś cię tolerowałem, ale miarka się przebrała.. Albo zacznij normalnie wypowiadać się na konkretne tematy związane z artykułem albo wypad stąd ! 

Ps. Dostajesz minusa pod każdym wylanym tu biblijnym bełkotem.

Wypad stąd i zamkni dzwi - Memy.pl

Portret użytkownika ba19

A ty wiesz czym jest

A ty wiesz czym jest demokracja w USA? , bo ta fotka zaprzecza twoim wywodom , były prezydent USA Barack Hussein Obama  to demokrata a nie dyktator z Korei Północnej aby miał twoje zamysły :  oczywiście z nami rozmawiać nie musi , ale nam w USA tego nie zabrania pukać do ludzi z naszej strony:

Dzieje Apostolskie 10: 37  Wiecie, o czym mówiono po całej Judei — począwszy od Galilei po chrzcie głoszonym przez Jana+38  mianowicie o Jezusie z Nazaretu, jak Bóg go namaścił duchem świętym+ i mocą, a on szedł przez kraj, czyniąc dobro i uzdrawiając wszystkich ciemiężonych przez Diabła;+ albowiem był z nim Bóg.+

Marka 13: + 10  I wszystkim narodom musi być najpierw głoszona+ dobra nowina.+

Dzieje Apostolskie 5: 38  Toteż w tej sytuacji mówię wam: Nie mieszajcie się w sprawy tych ludzi, lecz ich zostawcie (bo jeśli ten zamysł lub to dzieło pochodzi od ludzi, zostanie obalone,+ 39  ale jeśli pochodzi od Boga,+ nie zdołacie ich obalić);+ w przeciwnym razie mogłoby się okazać, że w rzeczywistości walczycie z Bogiem”.+

 Hebrajczyków 10: 31  Straszliwa to rzecz wpaść w ręce Boga żywego.+

Portret użytkownika ba

Katastrofe to każdy ma jak

Katastrofe to każdy ma jak umiera , a o komety czy asteroidy sie nie martw,  bo to nie twoje zmartwienie ! a wystarczy poczytać twoje wpisy ,  a one świadczą o twojej inteligencji , pewnie z krymianłu ją nabyłeś , bo to mowa kryminalistów !

Efezjan 4: 29  Niech z waszych ust nie wychodzi żadna zgniła wypowiedź,+ lecz wszelka wypowiedź dobra ku zbudowaniu, stosownie do potrzeby, aby słuchającym udzielić czegoś korzystnego.+

Kolosan 4:  Niech wasza wypowiedź zawsze będzie wdzięczna,+ przyprawiona solą,+ abyście wiedzieli, jak powinniście każdemu odpowiedzieć.+

 

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika ba19

Najgorsi to ci , co uważają

Najgorsi to ci , co uważają ze mają zawsze racje ! i innym ubliżją :

Mateusza 18:  Ale kto by zgorszył jednego z tych małych, którzy wierzą we mnie, pożyteczniej byłoby dla niego, żeby mu zawieszono u szyi kamień młyński,+ jaki bywa obracany przez osła, i utopiono go w szerokim, otwartym morzu.+

Kolosan 4:  Niech wasza wypowiedź zawsze będzie wdzięczna,+ przyprawiona solą,+ abyście wiedzieli, jak powinniście każdemu odpowiedzieć.+

 

Portret użytkownika ba

Co czeka ludzkość :

Co czeka ludzkość :

Psalm 22: 27  Wszystkie krańce ziemi wspomną i zawrócą do Jehowy.+I pokłon ci oddadzą wszystkie rodziny narodów.+ 28  Albowiem władza królewska należy do Jehowy+i on panuje nad narodami.+

Rzymian 10: 13  Gdyż „każdy, kto wzywa imienia Jehowy, będzie wybawiony”.+

Rzymian 14: 12  Tak więc każdy z nas sam za siebie zda sprawę Bogu.+

Rzymian 14: 11  bo jest napisane: „‚Jako żyję — mówi Jehowa+ — ugnie się przede mną każde kolano, a każdy język otwarcie wyzna Boga’”.+

Jana 17:  To znaczy życie wieczne:+ ich poznawanie+ ciebie, jedynego prawdziwego Boga,+ oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa.+

Objawienia 1:  „Jam jest Alfa i Omega”,+ mówi Jehowa Bóg, „Ten, który jest i który był, i który przychodzi,+ Wszechmocny”.+

Objawienia 22: 12  „‚Oto przychodzę szybko+ — a zapłata,+ którą daję, jest ze mną — aby każdemu oddać według tego, jakie jest jego dzieło.+

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika Dalia Nugat

Panie profesorze emelu

Panie profesorze emelu

prosimy nie przejmować się tym co piszą do pana wredni foliarze bo my normalni czytelnicy my wiemy że tylko pan ma rację a nie płaskoziemscy antyszczepionkowcy. Ja nawet na studiach byłam i sporo słyszałam naukowych wypowiedzi. Ja co dziennie oglądam naukowe programy w telewizji i głupia nie jestem, cztery razy się już zaczipowałam códem nowoczesnej medycyny. Jak to dobrze że mamy tak wspaniałych naukowców jak pan bil gejc i doktor fauci. Tak trzymać profesorze emelu brawo i do dzieła.

Portret użytkownika ANTY ANU

JAK CERES BĘDZIE SIĘ ZBLIRZAĆ

JAK CERES BĘDZIE SIĘ ZBLIRZAĆ DO ZIEMI TO PIERWSZE ROZKURWI KSIĘŻYC

ŻEBY CWELUCHY NA ZIEMI WIEDZIAŁY ŻE ŻARTY SIĘ SKOŃCZYŁY A

WSZYSTKIE KAWAŁKI KSIĘŻYCA I CERES SPADNĄ NA ZIEMIE

BĘDZIE TO SEKWENCJA KOŃCZONCA DLA CYWILIZACJI UPOŚLADÓW KOSMICZNYCH!!!!!!!!!

Strony

Skomentuj