NASA i SpaceX zbadają asteroidę 70 tysięcy razy droższą niż cała gospodarka Ziemi

Kategorie: 

Źródło: Internet

Górnictwo kosmiczne, to wciąż dziedzina bardziej teoretyczna niż praktyczna. Jednak pierwszy wielki krok w kwestii jej urealnienia, zostanie zrobiony jeszcze w tej dekadzie.

W pasie asteroid między Marsem a Jowiszem, znajduje się obiekt o nazwie 16 Psyche. Asteroida ta zawiera zasoby o łącznej wartości 70 tysięcy razy większej od wartości całej gospodarki naszej planety, czyli około 10 trylionów dolarów.

Obiekt ten ma średnicę 225 kilometrów i zbudowany jest w całości z żelaza i niklu, który wykorzystywany jest w przemyśle motoryzacyjnym, medycynie oraz w produkcji urządzeń elektronicznych.

Już w sierpniu 2022 roku NASA rozpocznie misję sondy, która na 16 Psyche dotrze w 2026 roku i przez prawie dwa lata będzie ją badać. Sonda wyruszy w kierunku tego ciała niebieskiego z pomocą rakiety Falcon Heavy od SpaceX.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już za kilka lat możemy wkroczyć w erę prób pozyskiwania surowców poza Ziemią, co w perspektywie nieco bardziej odległej przyszłości, pozwoli nam przekształcić się w cywilizację międzyplanetarną i wymusi radykalne reformy w globalnej ekonomii.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

"70 tysięcy razy droższą niż

"70 tysięcy razy droższą niż cała gospodarka Ziemi" Tylko spokojnie,bo dzięki Banksterom produkującym pieniądze z NICZEGO  na Ziemi To ta asteroida to trochę za mało ! Ze dwie to mało i niczego to nie zmieni.Jak szarak był w karczycho jumany tak i będzie w biedzie,robocie i znoju. 

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Dajcie mi jeden dowód na to,

Dajcie mi jeden dowód na to, że ci ko(s)miczni magicy są w stanie określić skład chemiczny materii oddalonej o miliony kilometrów. Szkoda że ta ko(s)miczna technologia nie jest używana tu na ziemi do bezinwazyjnego poszukiwania surowców. Czas zejść na ziemię i przestać żyć bajkami od naza

 

Szacuje się że  co drugi człowiek na ziemi zachoruje na raka a ty ciągle wierzysz w naukę i postęp cywilizacyjny?

 

Portret użytkownika emel

SpaceX nie będzie, wbrew

SpaceX nie będzie, wbrew nagłówkowi, niczego badał. Zapewnia jedynię rakietę do umieszczenia sondy na orbicie ku tej asteroidzie.

Wiązanie tej misji z górnictwem kosmicznym to jedynie próba wzbudzenia sensacji wśród czytelników.

Portret użytkownika jaceks77

Co powoduje , że coś jest

Co powoduje , że coś jest drogie lub nie , jego podaż , wiec nie można przyjmować , ze jeżeli tak dużo żelaza i niklu przetransportowane na ziemię będzie kosztowało tyle ile dziś. Wg mnie nadwyżka popytu nad podażą spowoduje, że ta asteroida będzie niewiele warta. To tak samo jakby nagle okazało się , że Ziemia przejmuje kometę ze złota, ceny złota w dół. Niestety przewidywanie , że w 2026 będzie można eksplorować kosmos, to wróżenie z fusów. Tak jak drugi raz lądowanie na księżycu (przyjmując , że był pierwszy).

Portret użytkownika wieslaw zwolak

z tych wszystkich bzdur

z tych wszystkich bzdur wypisywanych tutaj mozna tylko wysnuc jeden wniosek, jak malo jestescie oswieceni podaje dlaczego tak jest amerykanie sa w calym systemie slonecznym czyli w naszej galaktyce to ze znalezli jakis kawalek skaly to tak dla zmydlenia publiki.od dawna robia interesy z innymi cywilizacjami,handel kwitnie handluje sie wszyskim,od uprowadzonych dzieci kobiet mezczyzn po zadkie metale.wszystkie rzady tego swiata biora w tym udzial.i prosze ludzie otwuzcie oczy na calym swiecie , niech wreszcie przestana nas klamac w bialy dzien

Portret użytkownika MlotoWiertara

i pomyslec ze za komuny taki

i pomyslec ze za komuny taki tekst przechodzil :

WC LAZIENKA

Pozoranci fetyszyści syf
Pozabijać ich pozabijać ich
Pokolenie konformistów syf
Pozabijać ich pozabijać ich
Ideały twe eh

Pozabijaj je pozabijaj je
Czas już czas
Pozabijać was
Czas już czas
Pozabijać was
Czas już czas
Pozabijać was
Czas już czas
Pozabijać was

 

a dzis niedlugo za pytanie Panie Ministrze dlaczego ... pojdzie sie siedziec.

I jakos nikt nie zauwazyl jak zamordyzm zacisnal petle w ciagu 30 lat.

Strony

Skomentuj