NASA dementuje odkrycie śladów życia na Marsie

Kategorie: 

Ślady po pobraniu próbek w kraterze gale - Źródło: NASA

Zgodnie z zapowiedziami NASA poinformowała dzisiaj oficjalnie, jakie odkrycie dokonano na Marsie za pomocą łazika Curiosity i jego wyposażenia pomiarowego. Oficjalnie poinformowano, że nie odnaleziono nic ciekawego czy też przełomowego.

 

Wszyscy oczekiwali potwierdzenia odnalezienia śladów potwierdzających istnienie życia na Marsie. To taki jest zresztą podstawowy cel misji Curiosity. Na konferencji w Pasadenie zaprezentowano możliwości łopatki, która jest w stanie pobrać próbki gleby i umieścić ją w spektrometrze SAM, który jest w stanie dokonać chemicznej oceny dostarczonego materiału.

 

Według oficjalnych informacji dotychczasowe kopanie w kraterze Gale doprowadziło do odkrycia skomplikowanego składu marsjańskiej gleby. Ustalono, że znajduje się w niej woda oraz związki siarki. Odkryto również substancje zawierające chlor. Na razie ani śladu substancji pochodzenia organicznego.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika fikumiku

telefon drrrryn Co wy NASA

telefon drrrryn Co wy NASA gadatliwi tacy sie zrobiliście co ? chcecie zament na świecie zrobić ?,religie rozwalić ?,katolicy posłuszeństwo stracą ,na elty przestaną pracować ,księża z torbami pójdą ,na wojnach z arabami przestaniemy zarabiać bo fanatycy islamscy w imię Allacha przestaną nas atakować odwołać mi to  zaraz ,dyrektor ma się na najbliższym spotkaniu grupy Binderberg na dywanik   stawić a tego naukowca co tak kłapie dziobem na zbitą mordę wylac 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

:)   Powiem tak...:  - Jestem

:)   Powiem tak...:
 - Jestem pracownikiem NASA i bardzo lubię wiedziec co ludziska myslą o Wszechświecie...
  Mam niezły ubaw jak czytam jakie to niesamowitości nasuwa im fantazja...
 Wiara w zycie w kosmosie widzę jest tak duża i w najdziwniejsze konfiguracje kosmosu tak pełna uniesienia, że poprosiłem kolegów, by coś puścili na to młyńskie koło.... Jutro puścimy wam, że odkrylismy galaktyczny równik...
 A nasze spec-służby podkręcą HAARPA, byście zobaczyli co chcecie zobaczyć... Już niedługo....
 I to będzie wasz ostatni obraz jaki ujrzycie...

Portret użytkownika Dorodna Grusza

Powiem tak... Jestem

Powiem tak...
Jestem pracownikiem Nieba. Widziałem jak Bóg sam kosmitów robił i śmieszą mnie strasznie opinie takich ludzi jak ty. Będziesz na pewno miał niezły ubaw, jak ci zielonoskórzy zrobią wjazd na chatę.
A poważnie...
Żaden pracownik NASA nie ma monopolu na wszechwiedzę. Wiedza, jaką posiada ludzkość o kosmosie to śmiech na sali. Oparta jest przede wszystkim na przypuszczeniach, domysłach, fantazjach. Przypuszczam też, że NASA nie zatrudnia 10 latków z kompleksami i poważnymi problemami natury psychicznej. Niezła próba zwrócenia na siebie uwagi, sprowokowania fali krytyki, którą się karmisz i dowartościowania się, czy też naiwna wiara w to, że na kimkolwiek zrobisz wrażenie. Reakcja typowego przedszkolaka, kiedy jego kolega się przechwala.
 
P.S: NASA zleciło ci tajną misję, polegającą na obrażaniu i oświecaniu ludzi na takich portalach? Spędzasz tu strasznie dużo czasu jak na kogoś, kto rzekomo jest dorosły i pracuje. 
Smile

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Jaki owoc taki wpis,...

Jaki owoc taki wpis,... Grusza zwykle jest słodka i boli po niej brzuch... Jak po twoim wpisie... Matołki, grusze i inne jakieś tam... nie znają sie na drwinach...
 Ale łatwo uwierzyli w moja NASA-owską posadkę...Gratuluję intelektu... porywający...
 Obrażajcie się, a obrażajcie... Drwina z waszych światopoglądów jest moim niezbywalnym prawem.... I admin nie ,ma podstaw mnie zbanować..
 A jak wam nie odpowiada co myslę o was... możecie omijac wzrokiem mój avatar...
( ps. odnosnie "dużo czasu spędzasz"... to nie tak...  W przeciwienstwie do ciebie moja myśl i palce sa baaardzo szybkie...)
... i mam podzielnośc uwagi.. To ozancza, że moge robić logicznie trzy czynności jednocześnie...

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

...nie...? 1.

...nie...?
1. rozmawiam...przez telefon komórkowy
2. w czasie jazdy...
3. ogladając ze zrozumieniem mecz piłki nożnej w samochodowym telewizorze... 4. i zatrzymuję sie na czerwonym świetle...
 to cztery... przepraszam... cierpię da dyskalkulię...

Portret użytkownika Hej

Albo dysmózgię... Te twoje

Albo dysmózgię... Te twoje opowiastki są nawet zabawne. Raz jesteś lwem, innym razem pracujesz w NASA, jeszcze innym razem nie chorujesz, nie miewasz katarów, teraz potrafisz odpierdalać fikołki jadąc samochodem. Gratulacje. Zgłoś się do "Mam talent".

Strony

Skomentuj