Narządy wewnętrzne każdego człowieka są warte prawie 46 milionów dolarów

Kategorie: 

Źródło: Internet

Redaktorzy magazynu „Wired” postanowili obliczyć wartość rynkową ponad 50 składników ludzkiego ciała. Konkluzje są dość zaskakujące.

Osoby odpowiedzialne za obliczenia założyły, że 100 procent narządów i składników budujących ludzkie ciała można odzyskać, by je ponownie wykorzystać. W wyliczeniach nie uwzględniły też „kosztów wydobycia surowców z ludzkiego ciała” ani praktyczności takich działań.

Najmniej warte są podstawowe składniki chemiczne. Fosfor zawarty w naszym ciele jest wart 7,12 dolara, potas - 5,95  dolara, a kilkanaście innych substancji jest wartych w sumie około czterech dolarów. Łączna „wartość chemii” w naszych ciałach, to 17,18 dolara.


 

O wiele większa jest wartość ludzkich narządów. ​Nasze płuca są warte 58 200 dolarów za każde, serce 57 000 dolarów, a nerki 91 400 dolarów. Cenniejsze od narządów są płyny ustrojowe, tkanki i białka. I tak, choć wątroba ma wartość rynkową 54 100 dolarów, to jest także źródłem nieco ponad 22 gramów transferyny, potrzebnej organizmowi ludzkiemu do przetwarzania żelaza. Gram transferyny jest wart 18 900 dolarów, a więc jej łączny koszt, to 419 920,20 dolara. Przewyższa ona ponad siedem razy wartość samej wątroby.

Jeszcze wyższą wartość ma ludzkie DNA. Wynosi ona ponad 9 milionów dolarów.  Najbardziej drogocenny jest szpik kostny, wart 23 miliony dolarów.

Sumując to wszystko wychodzi, że „wartość rynkowa człowieka”, rozpatrywana w tych kategoriach, to 45 618 575 dolarów, czyli prawie 46 milionów.

Dużo to czy mało?

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika vv vv

... tak ustalili handlarze,..

... tak ustalili handlarze,... a czy dany człek taką wycenę siebie i takie zadysponowanie sobą akceptuje i przyjmuje do stosowania... to już jego indywidualna sprawa,..to jego wola lub już jego bezwola... jeżeli to drugie,.. to winien się ponownie zastanowić czy aby nie odzyskać utraconej woli i władzy nad sobą samym.. "co mu na dziś i to miejsce pasuje".. czy wygodniej, korzystniej mu być nadal bezwolnym i bezwładnym,.. czy  przywraca sobie należny mu tron i detronizuje uzurpatorów których wiednie sobie lub bezwiednie sobie nad siebie ustanowił,.. czy też dalej będzie se tkwił w niewoli z własnej woli.. i se na tych wrednych onych dalej narzekał i rozczulał nad sobą,.. ze taki biedny, ... że taki nierozumiany,.. zę taki oszukiwany,.. a łony takie niesprawiedliwe i bezlitosne.. wolna wola..

Portret użytkownika znawca

EU nie prowadzi katalogów

EU nie prowadzi katalogów urzędniczych, dla cen ludzkich narządów.

Jak większość - zadałbym pytanie wprost, czy jeśli EU pobiera podatki, dosłownie na wszystko, tworzy przy tym etatystyczne Bizancjum i biurokracji i zbędnych przepisów prawnych, to czy EU przy poborze podatków może się kierować interesem społecznym ?

Pytam o ten interes społeczny, bo może np. ludzie powinni wiedzieć ile co kosztuje i powinni mieć możliwość weryfikacji wiedzy, w państwowym urzędzie ?

I dlatego z uwagi na powyższe uważam, że nie mogą rządzić nami socjaliści - bo oni nawet "w swojej działce" reprezentują działania anty obywatelskie, anty państwowe i oczywiście anty ekonomiczne również.

Internet nie służy do inwigilacji, a jeśli to prawda, że nie da się tego osiągnąć, to wolę by był on dostępny tylko z urzędu, w środowisku pracy oraz w biznesie.

Portret użytkownika Kwazar

Otóż niosę ci złą nowinę !

Otóż niosę ci złą nowinę ! Pożądam łonego twoja, jak boziu kocham.I żaden ból głowy twój święty mnie dzisiaj nie przekona ! Bo pożądanie mną rządzi namijętne do wnętrza twego albio i tak samo innego.Nie jedno ono, to i zbyt drogie i cenne to, to też nie jest.Przykro mi ! A ty się lepiej grubo zastanów.

Każdy człowiek żyje, wierząc w to, co wie, oraz w to, czego doznaje. Sumę tych doświadczeń zwie rzeczywistością. Lecz wiedza i poznanie to pojęcia niejednoznaczne, są niczym więcej jak tylko ułudą, iluzją wykreowanego przez siebie świata.

Strony

Skomentuj