Narodowy Bank Polski w tajnej operacji przewiózł do Polski 100 ton złota

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Dzisiaj poinformowano, że NBP sprowadził do Polski część złota posiadanego przez skarb państwa, które było przechowywane w skarbcu w Londynie. Cała operacja była utajniona. Konwój ze złotem przejechał przez Polskę i spoczęło ono w skarbcu w Warszawie. 

Nie poinformowano z jakiego powodu sprowadzono 100 ton polskiego złota, które było zdeponowane w Wielkiej Brytanii od drugiej wojny światowej. Nie wiadomo również czy do Polski przyjedzie pozostałe 100 ton tego kruszcu, który należy do naszego kraju.

 

Złoto bardzo rzadko trzyma się we własnym skarbcu. Jest ono przechowywane w kilku lokalizacjach, przeważnie w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych. Jednak od kilku lat pojawia się tendencja prowadząca do sprowadzania rezerw złota do kraju jego właścicieli. 

Tak na przykład zrobili Niemcy, którzy zażądali zwrotu swojego złota zdeponowanego w USA. Co zaskakujące, nie było to wcale proste, bo strona amerykańska robiła co może, aby złota nie oddać. Spowodowało to podejrzenia, że złota nie ma. Nie wpuszczono nawet urzędników, którzy chcieli dokonać inspekcji sztabek, na przykład w celu sprawdzenia, czy w ich środku nie znajduje się wolfram, czyli metal o zbliżonej gęstości i masie, co złoto. 

 

Ostatecznie, w ciągu kilku lat niemiecki Bundesbank sprowadził do kraju złoto zdeponowane w Paryżu i Nowym Jorku, o łącznej masie 600 ton. Wygląda na to, że teraz Narodowy Bank Polski idzie tą samą drogą, ściągając z Londynu do Warszawy część polskiego złota. 

 

Nie jest to jednak zbyt jasne dlaczego zdecydowano się na taki krok. Przechowywanie złota za granicą w naszej sytuacji jest dużo bezpieczniejsze. Rezerwy te mogą przecież paść łupem kraju, który spróbuje podbić nasz kraj. Ewakuacja złota może być dużo trudniejsza niż w 1939 roku. W sieciach społecznościowych nie brakuje też złośliwych opinii, że złoto zostanie oddane w ramach spłaty pewnych roszczeń, o których mądrzej nie wspomnieć. 

 

Oficjalnie Polska posiada 228 ton złota. Co ciekawe w latach 2018 i 2019 zasoby tego kruszcu wzrosły aż o 125 ton. Powoduje to, że znajdujemy się na 23 miejscu na świecie pod względem ilości posiadanego złota. Mniej tego kruszcu ma na przykład Belgia czy Szwecja. Najwięcej złota mają Stany Zjednoczone, aż 8133 tony, a zaraz za nimi Niemcy z zasobami szacowanymi na 3366 ton. 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Normin

ZŁO TO > To ZŁO… a jak bardzo

ZŁO TO > To ZŁO… a jak bardzo rozpala emocje… ale jak, ale po co, ale dlaczego… no chyba każdy kuma że ukraść złoto ze STRZEŻONEGO BANKU szczególnie będąc w łokupacyjnym nieSZĄCIE… no to bardzo ciężka sprawa… ale jak ONO już będzie u NAS… nooooo… to wtedy WSZYSTKIEGO KOŻERNEGO można się  spodziewać… a co, a co… a góNWO kogo to obchodzi… wtedy to już kniesietowe natsorce bendom DECYDOWAĆ!!!

https://www.youtube.com/watch?v=PV7B_xfOn3k

Portret użytkownika PrawNIK

1. Złoto przdwojenne w

1. Złoto przdwojenne w całości zostało wykorzystane do pokrycia kosztów sfromowania i utrzmania polskiej armii na zachodzie. Resztę tego długu spłacił rząd PRL w kilka powojennych lat.

2. Złoto sprowadza się do kraju w jednym z dwóch przypadków:

- realnej groźby upadku papierowgo systemu walutowego

- planowania napastniczej (wtedy nikt nie da broni za gotówkę a ryzyko zajęcia przez nieprzyjaciela jest niskie)

Portret użytkownika Lisek

Polska kupiła podobno 117 ton

Polska kupiła podobno 117 ton złota w tym roku co zostało oficjalnie potwierdzone!!! Do Polski przywieziono 100 ton złota z czasów przed II wojną światową.. ( zdeponowane było 96 ton o ile pamiętam )  

Pytanie: Gdzie jest ponad 100 ton złota?             Juz poleciało/popłyneło do........ 447?

Portret użytkownika Słowianka

Przeraża mnie fakt, że to

Przeraża mnie fakt, że to złoto tu wróciło. Oznacza to jedno i dobrze to sobie zapamiętajcie. Nadciąga wielki kryzys. Widocznie analitycy założyli, że cywilizacja nasza cofnie się o kilka dekad i znów wartość pieniądza będzie określana w złocie. Nie ma innego wytłumaczenia dlaczego ściągają nasze złoto do kraju. W innym wypadku, to tak jak byś wypłacił wszystkie oszczędności z banku, schował w skarpetę i walnął wielkie ogłoszenie w lokalnej prasie, że to zrobiłeś. Ale w sytuacji, kiedy zacznie się wielki kryzys, kiedy wszystko stanie w globalnym chaosie, to za coś trzeba będzie się ratować. To tak jak na wojnie. Ten kto miał pieniądze, mógł się nimi co najwyżej podetrzeć. Ci co mieli złoto, kosztowności, mogli za pierścionek kupić chleb, leki a nawet życie.

Moja rada? Róbcie to samo. Jeśli kraj tak robi, tym bardziej my powinniśmy. Wypłaćcie oszczędności i kupcie złoto i broń czarnoprochową.

 

Sanktuarium mojej duszy stoi niewzruszone w świetle Bytu Bytów.

Portret użytkownika Kmieć

Przechowywanie złota za

Przechowywanie złota za granicą w naszej sytuacji jest dużo bezpieczniejsze. Rezerwy te mogą przecież paść łupem kraju, który spróbuje podbić nasz kraj. Ewakuacja złota może być dużo trudniejsza niż w 1939 roku. 

Muryka jest zbankrutowana i w zasadzie bezsilna. (Pluton w głowicach termojądrowych potrzebuje odświeżania a USA straciły technologię i kadrę do przeprowadzania tego procesu). Dlatego "eskimo" wynoszą się z USA (m.in. do III RP, żeby nie użyć nazwy stosowanej oficjalnie przez pRezydenta A.D. ...). Złoty Cielec to ich fetysz. Ale to jest ICHNI fetysz. To złoto NIE należy do Polaków (rdzennych), chociaż za nie zapłacili.

I właśnie z tego powodu to złoto NIE posłuży do (kryminalnej i bezprawej) ewentualnej 447! Bo jak można cokolwiek spłacać NIE swoim?!
Polacy zapłacą za 447 (kryminalna grabież) polską ziemią. Swoim Państwem. Po prostu Polska (jej jeszcze istniejąca atrapa) przestanie raz na zawsze istnieć - bo o to chodzi "wierzycielom"!!!

A odnośnie cytatu z początku mojego wpisu.
W 1939 roku, można powiedzieć, że "polskie" złoto zostało ewakuowane. Bo było ono podobnie polskie, jak i to dzisiejsze...
Gdyby wtedy było to naprawdę złoto polskie, i ówczesny rząd był polski, to by to zostało w kraju. Owszem, niemiecka III Rzesza Hitlera zrabowałaby to złoto, ale po wojnie Niemcy musieliby to złoto zwycięskiej Polsce ODDAĆ.

A tak, złotem tym "polski" rząd londyński zapłacił władcom London City za to, że Polacy umierali w "Bitwie o Anglię" (wartość sprzętu: samoloty, amunicja, aprowizacji, mundurówki, itd.). A i tak tego złota zabrakło, bo Churchill wystawił za polską krew taki rachunek, że jeszcze rząd PRL dopłacił brakującą resztę!!! 
 

 

 

"Wybiórczość empatii dyskwalifikuje moralnie."
Internauta Oscar

Portret użytkownika Mam k.... dość

Jak wspomniałem we

Jak wspomniałem we wcześniejszym wpisie, jestem regularnym czytelnikiem Waszego serwisu i wysoko cenię sobie, część artykułów. Zawsze bliżej jest mi do prawej strony, jednak z niepokojem obserwuję co dzieje się z Polakami obecnie... Totalna obojętność i co najgorsze- nawet po prawej stronie , każdy kłóci się między sobą. Podam Wam przykład: wczoraj napisałem ( jakże nie lubianą prawdę... ) do pewnej prawicowej TV na youtube. Realizuję wraz ze znajomymi fajny i ciekawy pomysł piłkarski, który może aistnieć w Polsce. Wspomniana przeze mnie TV od początku istnienia, głośno krzyczy co odcinek o wpłaty itd, bo yt ją banuje. Zrozumiałe, że media narodowe mają pod górkę w dzisiejszych czasach. Zaproponowałem współpracę, z racji tego,że mają fajne zasięgi. Zero odzewu, zero maili itd. Kiedy to napisałem pod ich filmikiem, mimo, że sercem jestem za Polską, dostaję taki hejt i to z "prawej" strony, że to masakra... Na koniec "wywodu" zadam pytanie...

Polacy co się z nami dzisiaj dzieje?! Czemu tak bardzo jesteśmy skłóceni ze sobą?!

Pozdrawiam wszystkich ( już co raz mniej ) normalnych

Portret użytkownika euklides

U wszystkich jest apata

U wszystkich jest apata albowiem rozczarowani są własnymi "ch...mi" pomysłami. Fałszywe światło nie dało szczęścia i stąd w ludziach agresja. "Prawa" strona jest tylko pozornie "prawa". Prawi są naprawdę nieliczni...

Portret użytkownika Ha$s

Zastanówmy się: jeżeli miało

Zastanówmy się: jeżeli miało byc to pod rozbujnicze wymuszenie 447 to w Żydosławiu Londyńskim bliżej jest do lejka żeby wlać złoto w holoszwindel industrie.  Więc po co ? Ivan jak wjedzie i zajuma to po czasie i tak się znajdzie to to w Londku Żydosławskim. Więc po co ? A może coś duużego ma wpaść do wody i przelać się przez Time square ? 

Portret użytkownika Kmieć

Głupiś człecze.

Głupiś człecze.
Leżało (podobno) w USA i przywieziono, żeby wróciło do Trumpka?... Weźże się puknij...
Złoto "wróciło" bo rzeczywiści (nie Polacy, ani nie polski rząd - takiego nie ma od 1989 roku) właściciele wiedzą, że tu będzie bezpieczniejsze, niż w zbankrutowanym siedliszczu dmokracji.

 

 

"Wybiórczość empatii dyskwalifikuje moralnie."
Internauta Oscar

Strony

Skomentuj