Narasta krytyka wobec Izraela w związku z nielegalnymi osadami żydowskimi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Polityka Izraela dotycząca budowania osiedli żydowskich na terenach, gdzie Palestyńczycy chcą utworzyć własne państwo, budzi coraz większe kontrowersje ale jakoś nikt nie potrafi rozwiązać tego problemu. Gdy ktoś rzuca kamieniami na znak protestu - jest on uznawany za terrorystę, a gdy Unia Europejska zagroziła w przeszłości bojkotem Izraela, premier Benjamin Netanjahu określił groźby jako "hitlerowską politykę".

 

W zeszłym roku Unia Europejska zażądała, aby Izrael powrócił do granic sprzed 1967 roku. Osiedla żydowskie znajdujące się poza tzw. zieloną linią, są ogólnie uznawane za nielegalne. Jednak władze Izraela nie przejmują się krytyką a niedawno zatwierdzono nowe plany budowy 1.500 mieszkań - jest to odpowiedź na pojednanie się palestyńskich organizacji.

 

Po raz kolejny zwrócona została uwaga iż nielegalne osiedla żydowskie są poważną przeszkodą w osiągnięciu porozumienia między Izraelem a Palestyną. Przypomnijmy, że Stany Zjednoczone wiele razy naciskały na władze tego kraju, aby odwieczny konflikt został wreszcie rozwiązany. Grożono również bojkotem Izraela, co zostało porównane przez premiera Benjamina Netanjahu do hitlerowskiej polityki, która ma na celu zniszczenie państwa żydowskiego, oraz "przykładania broni do głowy".

 

Ambasador Unii Europejskiej w Izraelu ostrzegł, że coraz więcej krajów rezygnuje z inwestowania w żydowskie osiedla. Na dzień dzisiejszy są to Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania oraz Holandia. Skoro Izraelowi nie zależy na wygaszeniu konfliktu z Palestyną, zastanawiające jest, dlaczego nikt nie nałożył jeszcze żadnych sankcji na ten kraj?

 

 

Na podstawie: RT.com

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika g-lo

Czy w czasach gdy Polska była

Czy w czasach gdy Polska była okupowana przez ruskich, prusy i austryjaków też namawiałbys ludzi do zaprzestania mówienia o tym? Obecnie gdy jest okupowana przez czerwoną i tęczową chołotę i watachy służb specjalnych obcych mocarstw, to także starasz się ludziom zamknąć usta? Tak na marginesie to problem Palestyński nie jest wcale taki nudny, no może dla ignorantów, bo jawnie pokazuje fałsz, zakłamanie, hipokryzję zarówno żydów, amerykanów jak i innych bojowników o tzw. "wolność" i "demokrację" Zresztą pisałem już o tym nie jednokrotnie, jak najeźćca i okupant może walczyć o wolność, gdy sam zniewala podbity naród ??? Przecież to już na wstępie, aż po oczach bije kłamstwem i hipokryzją. Jak już się zagłębisz w problem żydowsko palestyński, odżucisz ignorancję i sięgniesz do źródeł, to się okaże, że jednak jest on mocno interesujący.

Portret użytkownika dzidzia

Jako że chyba piłeś do mnie,

Jako że chyba piłeś do mnie, to ci odpowiem: raczej mało wiesz o Palestynie i problemach jej mieszkańców, skoro uważasz temat żydowskich osiedli (oraz powyższy sposób jego przedstawienia), wałkowany bez przerwy i do zarzygania przez reżimowe mendia (najpewniej jako temat zastępczy dla okrucieństw, niesprawiedliwości i innych dziejacych się tam rzeczy), za fascynujący i godny papugowania na rzekomo “niezależnym” portalu, jakim się mienią znz. Najwyraźniej sam jesteś ignorantem, który nie jest nawet w stanie zrozumieć mojego komentarza.

Portret użytkownika blueeyes

Oni i tak nikogo nie

Oni i tak nikogo nie posłuchają...

PS Nie wiem skąd wzięliście to zdjęcie ale Żydzi to Azjaci i jako tacy mają ciemne oczy i włosy. Niebieskooki Żyd to jak niebieskooki Irańczyk czy Egipcjanin. Może wskutek krzyżowania genów i tacy się trafiają niemniej jest to dziwne tak samo jak niebieskooki arab (a i tacy są). "Europeizacja" Żydów w mass mediach przybiera różne formy, ten obrazek to jedna z nich, nie ma jednak sensu rozpowszechniać tej propagandy...

Portret użytkownika Medium

To wierutne kłamstwo! Żydzi

To wierutne kłamstwo!
Żydzi chcą w tej rozgrywce sprytnie przejąć prawdziwą kulturę setki i tysiące lat poprzedzającą czas ich stworzenia!
Z muzeów starożytnych krajów atakowanych przez Usrael masowo giną unikalne precjoza i eksponaty, co potwierdza drastyczną linię polityczną nastawioną na zniszczenie wszystkiego, co było przed nimi.

Portret użytkownika Isabella

Odkopany palac krola Davida

Odkopany palac krola Davida to typowy plac krolow Skandynawskich.
W Israelu sa tez kregi takie jak robili Goci to dla nich kamienie mialy duza moc.
Goci od Gutones prastarej nazwy rzeki Odry co oznacza ,ze Goci to Odrzanie , czyli Pomorzanie.
Krol David byl z polnocy a jego zona byla Zydowka, dlatego Zydzi maja pochodzenie po matce!

Portret użytkownika Medium

No proszę! Tej historii

No proszę! Tej historii akurat nie znam.
Wiem jednak, że aryjska uroda spotykana w różnych zakątkach świata, czy to w Egipcie, Iranie czy Indiach jest dowodem na fakt, że nasze plemiona były w wielu miejscach świata i zostały wyparte, jak Etruski z Rzymu. I to oni byli dla pozostałych bogami, także tymi z Olimpu.
O dziedziczeniu żydowskim po matce większość chyba wie (instytut hebrajskich żon), to pomogło temu narodowi uszlachetnić krew. Jest jednak pokolenie Lewitów, gdzie wygląda to ciut inaczej.
A, i Wałęsa wcale żadnym Żydem nie był. Nie wiem, komu było na rękę rozprzestrzeniać takie bajki?
Co do ostatniego mesjasza, to kogo za niego uznano?
 

Portret użytkownika Isabella

Zydzi posiadaja 2 Mesjaszy co

Zydzi posiadaja 2 Mesjaszy co oznacza w jezyku aramejskim potomkow.
Mesjasz= potomek
1 .to potomek Jozefa , czyli moze tu chodzic o potomka
Jozefa tego ktorego znamy jako meza Marii, lub Ottona , ktory
u Zydow jest tez znany pod imieniem Jozef.
Ma on zjednoczyc wszystkie 12 plemion kodu genetycznego R1a, czyli takze wchodzic w to beda Zydzi wschodnioeuropejscy
Jozef ma wysprzatac wszystkie bezecenstwo ze swiata
ponoc tez pogonic falszywych ksiezy
i przygotowac swiat na ponowne przyjscie Boga
2. to potomek Davida on ma polaczyc Zydow Safaryjskich
 

Strony

Skomentuj