Nałożone na Iran międzynarodowe sankcje zostały zniesione

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wczoraj prezydent Hassan Rouhani ogłosił, że Iran otwiera nowy rozdział w swoich stosunkach ze światem. Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (IAEA) stwierdziła że ta islamska republika podjęła stosowne kroki aby ograniczyć swoje ambicje nuklearne. Jednocześnie Stany Zjednoczone i Unia Europejska oficjalnie powiadomiły o zniesieniu sancji gospodarczych.

 

Raporty agencji IAEA wskazują, że Iran wywiązał się z porozumienia atomowego, jakie zostało zawarte w zeszłym roku. Wcześniej ogłoszono również, że irański program jądrowy rzeczywiście miał charakter pokojowy, choć Izrael i Arabia Saudyjska nalegały na opcję militarną twierdząc, że kraj jest coraz bliżej opracowania broni atomowej.

 

Dokładnie wczoraj wieczorem Zachód zdjął sankcje gospodarcze, które zostały nałożone lata temu. Od teraz Iran znów będzie mógł eksportować ropę naftową i odzyska zamrożone miliardy dolarów. Jednocześnie rząd w Teheranie zapowiedział że uwolni kilku obywateli USA, których oskarżono o szpiegostwo. Wśród nich znajduje się Jason Rezaian, reporter gazety Washington Post.

 

Porozumienie nuklearne i zniesienie sankcji nie oznacza jednak, że stosunki na linii Iran-Zachód są w najlepszym porządku. Izrael uważa, że Iran nadal będzie mógł pracować nad bronią nuklearną, choć agencja IAEA wykluczyła już taką możliwość. Natomiast Stany Zjednoczone rozważały ostatnio nałożenie nowych sankcji w związku z testami irańskiej rakiety balistycznej Emad. Zachód chce aby Teheran odpowiedział za naruszenie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ z 2010 roku, która zabrania Iranowi prac nad technologią tego typu.

 

 

Źródło: http://edition.cnn.com/2016/01/16/middleeast/vienna-iran-iaea-nuclear-deal/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Bucefał

Hahaha szach mat to by moze

Hahaha szach mat to by moze byl gdyby wydobycie ropy w rosji nie kosztowalo 50 usd podczas gdy koszt na rynkach za barylke za chwile bedzie ok 10 usd. Niestety zacofanie technologiczne ruskiego chlopa wychodzi.

Portret użytkownika Pieklo

To jesli zostaly zniesione

To jesli zostaly zniesione sankcje to jak pisza ropa poplynie na swiat i wiadomo bedzie taniej duzo taniej
to nie bardzo rozumiem po co nasz rzad podpisal z ruskimi kontrakt na rope.tak krotko widzi nasz rzad.
przeciesz nie trzeba bylo sie tak spieszyc.niebardzo rozumiem tego posuniecia.albo znowu nas wydymali
 

Portret użytkownika brutal

Widze że co niektorych ta

Widze że co niektorych ta sytuacja bardzo podnieca ,a może niech każde państwo samo dba o swoje surowce??? wtedy zobaczymy kto odpadnie z gry ,ameryka wyciągnie racice jako pierwsza i za nią wszystkie kraje rozwinięte ,które są największymi złodziejami tego swiata ! to są właśnie te hydry które dzieki nam istnieja ,a co niektórzy tu cieszą sie jak ropa idzie w dół ,ropa idzie w dół a co ty jeden z drugim z tego masz ????????? ,smiech ja mam smiech z takich jak wy .

Portret użytkownika Waldorfus

Lakonicznie  bo do

Lakonicznie  bo do przemyślenia

Kiedyś, gdy ropa „szła” w dół, Polska miała szansę stać się niepodległą.  To że potem jedni chodzili na wybory, a drudzy pozwolili aby inni za nich wybierali, to jest już zupełnie inna sprawa; choć związana z podległością – przez całe 25 lat.
 

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika Waldorfus

Znowu to głupie USA –

Znowu to głupie USA

– znowu zadziera z Iranem...

Iran będzie teraz robił dodatkową konkurencję umiłowanej „słowiańskiej” Rasyji Pana Johna Molla... USA o tym wie – poza tym – wie o tym że dzięki temu zdychająca już, obłożona sankcjami rosyjska gospodarka będzie dużo słabsza.

Stany Zjednoczone nie nałożą już żadnych nowych sankcji na Iran. Nie zrobią tego, gdyż im się to zwyczajnie nie opłaca (podobnie jak z Iranem stało się i z  – República de Cuba), tak i, nie opłaca się to mojemu krajowi Polsce: im słabsza Rosja, tym silniejsza Polska, i inne zagrożone przez Rosyjskiego „słowiańskiego” agresora kraje: Ukraina, Estonia, Litwa...

Za to Rosja ma w oku siebie coraz więcej wrogów: Po za republikami nadbałtyckimi, zdążyła już spalić połowę Ukrainy; wcześniej zrobiła to samo z Gruzją i Czeczenią; Japończycy żądają zwrotu swoich wysp; Chiny pamiętają o swojej Syberii (przynajmniej część jej uważają za swoją).

Tylko ci Niemcy... tak jak za czasów paktu Ribbentrop/Mołotow: To ciche (przynajmniej medialnie) gazowe kondominium Rosji i Niemiec. To tylko Rosji pozostało; to, – zresztą – często jest przyczyną braku zbieżności interesu niemieckiego i Stanów Zjednoczonych: Niemcy kupują od Rosji gaz, wzmacniając jednocześnie rosyjską gospodarkę; silna gospodarka rosyjska, to z kolei silna rosyjska armia. To właśnie z tego powodu – nie z miłości do Polski – Niemcy będąc w nieformalnym kondominium z Rosją, przeszkadzają USA zbroić nasz kraj: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nato-rozmiesci-w-europie-tarcze-antyrakietowa-wskazujac-zagrozenie-ze-strony-korei-polnocn#comment-297637

Sypie się miłość polskich „braci” Słowian do rosyjskich „braci Słowian”... – Panie John Moll... Chociaż ci drudzy, bardziej mongołów przypominają – niż Słowian: biorąc przynajmniej pod uwagę to jak traktują jeńców wojennych, obchodzą się z ludzkimi zwłokami... Gruzja i Czeczenia były tego dobitnym przykładem – pisałem już o tym: jeńcy czeczeńscy wleczeni na linie za samochodami tak długo aż wnętrzności im wypadną, palone domostwa, matki gwałcone na oczach mężów i dzieci... tak postępują na świecie tylko Rosjanie na wpół mongolski lód – wyzbyty wszelkiego człowieczeństwa.

„(...)Natomiast Stany Zjednoczone rozważały ostatnio nałożenie nowych sankcji w związku z testami irańskiej rakiety balistycznej Emad. Zachód chce aby Teheran odpowiedział za naruszenie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ z 2010 roku, która zabrania Iranowi prac nad technologią tego typu.” – napisał John Moll. Ależ to była naiwna i zarazem żenująca propaganda...

Gdyby Zachód miał czegoś chcieć, to był by to najwyżej Izrael, Niemcy i Arabia Saudyjska. Tylko tym krajom zależy na skłóceniu USA z Iranem i wywołaniu nowej wojny.
 

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika excar

@ waldorfus .Głupiś trolu i

@ waldorfus .Głupiś trolu i niedoinformowany. Albo doinformowany inaczej. Iran i tak wchodzi w układy: ropa za towar a 30miliardów odblokowanych idzie na zbrojenia ....w Rosji. Już Irańczycy zapowiedzieli ustami prezydenta że żadnych interesów z USA nie będą prowadzić!!! Oni już wiedzą od dawna (poczytaj te plugawe pisemko zwane biblią i księgę Estery) że wchodzenie w interesy z żydami to samobójstwo. W czasach biblijnych kosztowało ich to ogromny majątek i śmierć 75.000szlachty. To byli Słowianie. Wtedy Persja była słowiańska. To był taki holokaust słowiańskich Persów. Dlatego Izrael tak miesza koło Iranu bo wie że prawo karmy działa. Oni świętują co roku tę rzeź jako święto Purim, ale zęby swędzą ze strachu bo zegar histori tyka tic-tac tic-tac. Myślisz że takimi pseudo analizami skłócisz Słowian ? Że u kogoś osłabisz ducha? Ty jednak musisz byc z tych co im brakuje kawałka skóry w portkach bo to co piszesz z takim zapałem to typowa hasbara żydowska. Tylko im na tym może zależeć. Patrz na giełdy światowe jak znikają miliardy pejsom i jak bedą znikac coraz szybciej. Prawda że to są takie wirtualne miliardy ,mistyczne ,można powiedzieć. Jak wiesz co to mistyka finansów.
A co do Czeczeni ,to skąd w takim razie te milionowe wiece poparcia dla Rosji?
A slyszał kolega o Dudajewie ..to taki islamski bojownik co ciagał tych Czeczenów za samochodem za pieniądze Z USA. Obecnie jakieś resztki tych dudajewowców walczą w faszystowsko -banderowskich batalionach po stronie Kijowa mordując Rosjan na Donbasie. Potem jak wracają to i tak dostają "zaproszenie" bez możliwości odmowy do słynnej piwnicy Kadyrowa. Tam się nawracają ...na zawsze
A  o Sakaszwilim ,piesku Waszyngtonu waldorfek słyszał?  Obecny gubernator Odessy kumpel żyda Walcmana -Poroszenki . Tego co od 8-16 robi jako prezes Upadłej a od 16 ej jako oligarcha . On to Michaił "pożeracz krawatów" na polecenie Waszyngtonu zaatakował Cchiwale zabijając setki cywilów i 76 rosyjskich  zołnierzy misji stabilizacyjnej za co Gruzja dostała wpiedol od Rosjan a Sakaszwili uciekł ze zdefraudowanymi pieniędzmi i jest w Gruzji przestępcą poszukiwanym listem gończym. Twój rodak? bo też beznapletkowiec. Ty i tobie podobni stanowią zagrożenie dla Polski juz od 800lat!!
Jakie jeszcze kłamstwa historyczne  tu przedstawisz  trolu Waldorfusie?

Strony

Skomentuj