Należy przypomnieć Polakom przelaną krew za ich wolność

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

"Dopóki będziemy przedstawiali siebie i myśleli o naszych dziejach w kategorii wiecznych przegranych, czekających na obcą pomoc, to nigdy nie odzyskamy niepodległości i gatunku godnego życia oraz rozwoju".

 

Czego się boicie? Rozmawiając z ludźmi słyszę, że dzisiaj nic nie da się zrobić, ponieważ jesteśmy mocno powiązani gospodarczo z UE ... pomyślcie czy napewno? Ile jest "przemysłu" polskiego, a ile zagranicznego - czytaj: głównie niemieckiego? Pytam się was, czy o taką Polskę nasi przodkowie walczyli!? Żeby dzisiejsze pokolenia "nowoczesne" oddali Nasze ziemie z uśmiechem na ryju mówiąc - Lubie to!? Takiej Polski chcecie dla Waszych dzieci ?

 

"Odzyska ziemie dziadów wnuk" - takie powinno być nasze motto na co dzień. Walka się nie skończyła, chociaż wróg jest nie widoczny. Trzeba przeciwstawić się ohydnej propagandzie pod naszym adresem. Wmawiają nam: "Wy Polacy jesteście gorsi od wszystkich" albo "Daj Polakowi rządzić to sam się wykończy" - czy napewno? Przyzwyczali naród do strachu, tak to robi się z niewolnikami. A czy Ty Polaku jesteś niewolnikiem? Trzeba uwierzyć, że w naszych rękach jest potęga. Jedni zapytają - jak to przecież, jestem zwykłym człowiekiem, nie mam władzy. W rękach rodaków jest władza tylko musimy w to uwierzyć i przestawić się z myślenia niewolniczego na myślenie o naszej wolności. W tym miejscu trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie... czego chcemy - gonitwy za niepewną przyszłością, za pieniądzem, który nie ma wartości? Czy jak bezwolne golemy ufając, że jakoś to będzie... ale pamiętaj, to Ciebie nie ominie. Dla ilu z Was ważne są korzenie? Nie tylko rodzinne, ale przede wszystkim narodowe, Honor i Ojczyzna. Naprawiać trzeba od środka, a nie z dalekich rubieży zachodu.

 

Przestancie patrzeć to na wschód, to na zachód... tu i teraz zwróć swój wzrok na swój kraj. Nie bądz bierny Rodaku.

Polacy wysysają wolność z mlekiem matki. Rozumiemy jak mało kto, że wolność jest uniwersalnym prawem każdego człowieka. Jeszcze jest czas żeby się w końcu ocknąć i przestać pozostawać na usługach obcych mocarstw (nie pozwólmy, by obce interesy były bliższe niż nasze własne). Był taki czas kiedy ekspansja turecka na Europę była realnym zagrożeniem i każdy wie kto ich przegonił - niemal od zawsze byliśmy strażnikami prawa w naszej części świata. A dzisiejsze elity zachodu co robią? Masowo ściągają nachodzców na swoje ziemie prosząc się o wpier**l - i dobrze, mają do tego prawo, ale my nie mamy moralnego obowiązku pomagać w tym zidiocieniu. Zostawmy tych co nie podrodze było z naszymi interesami, zostawiając na nas na pastwe losu - niech się wykrwawiają.

 

Nie godzę się na to, by Polska była niemiecką gubernią.

Poska może wrócić w należne jej miejsce odebrane podstępem i przemocą przez zawszańców (bezpaństwowców) -  kiedyś podobny schemat doprwadził do rozbiorów. Nie pozwólmy, by nasz kraj był jak to jabłko - piękne z zewnątrz, a w środku zgniłe. Na pochybel warcholstwu wyzyskującym mój kraj. Jestem dumny z bycia Polakiem, ale nie czuję żeby moja Ojczyzna była w pełni wolna. (...) Demokracja to nie rządy ludzi tylko grup interesu - widzimy na co dzień jak to wygląda. Monarchia jest jedyną właściwą drogą którą powinny podążać wolne narody.


Czy polski Ród czeka na kolejnego bohatera narodu? Czy już się poddali uważając za przegranych???

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (8 votes)
Komentarze

Portret użytkownika Marek22

Woja gospodarcza USA  kontra

Woja gospodarcza USA  kontra Niemcy a sprawa Polska .

Kilka dni temu kongres USA przegłosował sankcje dla firm finansujących Nord Stream 2 . Czyli 2 firm Niemieckich , jednej austryjackiej i jednej innej . D. Trump zagroził również sankcjami Niemcom na ich samochody mówiąc , iż wprowadzi podatek 35 procentowy . Teraz stała się ciekawa sytuacja geopolityczna ? Jeśli Trójmoże będzie stało na swoich nogach to przy pomocy USA jesteśmy w stanie zablokować budowę tego gazociągu . Druga sprawa do USA może przyłączyć się Anglia , której to pomoże w łatwiejszy sposób opuścić UE i mogą mieć ciekawy oręż w rozmowach z UE . Według The times Niemcy chciały ukarać Polskę i Węgry sankcjami a następnie wykluczeniem tych państw z UE jeszcze w roku 2017 za czym opowiadała się A. Merkel , która jest wściekła na Polskę za budowę Trójmorza . Teraz Niemcy szukają sojuszników w grupie G20 myśląc o sankcja z USA , gdyż Niemcy wymachują szabelką i odgrażają się USA odpowiedzią na sankcje gospodarcze . Arcy ciekawa sytuacja w geopolityce a tym samym Polski , gdyż jesteśmy w centrum tej wojny . Należy jednak pamiętać o naszym koniu trojańskim wewnątrz Polski stawka jest wysoka . Pozdrawiam i śledzę tę wojnę . Jak zachowają się Japończycy , Australia , Kanada i G20 oraz Trójmorze ? Czas pokarze ?

Portret użytkownika Marek22

Wojna gospodarcza USA Niemcy

Wojna gospodarcza USA Niemcy a sprawa Polska ?

Scenariusz jest taki . Niemcy hegemon Europy chce podporządkować inne kraje UE jak w przypadku Nord stream 2 . Tu by nie było nic do powiedzenia , gdyż kraje trójmorza są zbyt słabe . Sytuacja się jednak zmieniła kilka dni temu , gdy D. Tramp zagroził sankcjami Niemcom i Austrii a właściwie tym firmom , które wspierają Nord stream 2 sankcjami . Kongres USA dał 3 dni temu zielone światło D. Trampowi na takie sankcje . Teraz sytuacja wygląda dużo bardziej ciekawie dla Polski . Tu można spodziewać się też kilku wariantów . USA i Niemcy wchodzą w wojnę gospodarczą o Europę środkowo-wschodnią a raczej w wojnę o osłabienie Rosji i Niemiec . Niemcy teraz boją się , że jeżeli g20 poprze USA Niemcy mogą zostać bardzo  silnie osłabione a w rezultacie mogą być tam zamieszki z uwagi na pogarszającą się sytuacje gospodarczą . Wszystko zależy od 2 czynników a może 3 .1 czynnik to czy trójmorze będzie spójne jeśli się rozpadnie to Tramp będzie szukał innych sprzymierzeńców . 2. Niemcy są w bardzo trudnej sytuacji politycznej przecież takie sankcje nie pomogą w rozmowie z Anglią i jej brexitem . Sytuacja jest naprawdę ciekawa i chodzi o dużą stawkę dla Niemiec i Polski . Niemcy są tak złe na Polskę , że the Times i jego dziennikarze dotarli do dokumentu , w  którym  jeszcze w 2017 roku Polska i Węgry miały zostać usunięte z UE lub zamknąć im gębę . Oś USA Anglia , Australia Kanada Trójmorze skutecznie zablokuje zapędy Niemiec jako hegemona ale czy będziemy w tej koalicji ? Tak więc ciekawe arcy ciekawe czasy na świecie . Wygranym mogą być Chiny . Jak to mówią pokorne ciele dwie matki ssie .

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Eva11

a dlaczego wolisz ? i

a dlaczego wolisz ? i dlaczego wy wszyscy wymuszacie jakies chore wybory ?

My nie potrzebujemy zadnych ,,guberni ,, z po za granic Kraju !

Polska musi byc Polska !

ani ruska, ani jamerykanska czy szwabska !

to jest dokladnei o czym napisal kolega ,jakis kompleks narzucony przez tych co nas okupowali !

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika sceptyyk

Ewciu, więcej wyrozumiałości

Ewciu, więcej wyrozumiałości Smile  AMR ma już swoje lata... Starzy ludzie, najpiękniejsze swoje lata przeżyli na łańcuchu... AMR, nie potrafi się odnależć bez tej uwięzi... Wyczekuje z utęsknieniem, za swoim panem z Kremla. Wierzy, że jego pan powróci, że zapnie mu łańcuch, przywiąże do budy i będzie tak jak było.  Ewciu, proszę o więcej wyrozumiałości...   Smile

Portret użytkownika Eva11

staram sie jak moge i juz

staram sie jak moge i juz bardziej nie potrafie Sceptyyku ...

niech sobie zapinaja jakie chca fancuchy ,ale niech nie wmawiaja ludziom,ze te ruskie lepsze !

a przede wszystkim niech nie mowia ,ze my musimy te lancuchy razem z nimi zalozyc !

 

ale co sie dziwic ,co niektorzy nie wiedzieli co to wolyn dopoki banderowska flaga nie napisala tego na znz ...

moze trzeba im przypomniec ,jak nasza historia wyglada po brataniu sie z ,,bratankami,, zwlaszcza tymi rosyjskojezycznymi ! 

pozdrawiam Sceptyyku

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika babka

Na łańcuch to uwiązali nas

Na łańcuch to uwiązali nas przyjaciele z zachodu i zostawili na pastwę losu na wiele lat ,potem pomogli się uwolnić, żeby uwiązać nas na swoim łańcuchu, ale jak widać ten łańcuch bardziej się Wam podoba, bo to przecież łańcuch zachodni.Za komuny było biedniej,ale jadło się smacznie i zdrowo i nie trzeba było tyrać od rana do wieczora,żeby przeżyć.

Szczekacie na ,,komunę,,a gdyby nie komuna to tyralibyście za miskę strawy u burżujów,bo nie sądzę , że pochodzicie z uprzywilejowanej klasy.Takich jak wy komuna uwłaszczyła ,dała szansę na zdobycie wykształcenia i lepsze życie.

 

Strony

Skomentuj