Najwyższe budowle, jakie mogą powstać w przyszłości

Kategorie: 

Źródło: Internet

Wielu ludzi jest zafascynowanych projektami architektonicznymi o gigantycznej skali. Nie wszystkie zostaną zrealizowane, ale warto przyjrzeć się tym najbardziej śmiałym.

Dubai City Tower - to wieżowiec, którego projekt zaproponowano w 2009 roku. Budynek ma mieć 2,4 kilometra wysokości. Na ten moment to jedyna konstrukcja, która realnie jest możliwa do wzniesienia w niedalekiej przyszłości. Początek budowy zapowiedziano na lata 2025-2026.

X-Seed 4000 - to gigantyczna konstrukcja, której wysokość miałaby wynosić 4 kilometry, zaś szerokość 6 kilometrów. Budynek byłby wyższy od japońskiej góry Fudżi o ponad 200 metrów. Gdyby powstał, mogłoby w nim jednocześnie zamieszkać od  500 000 do nawet miliona mieszkańców. Miałby stanąć w Tokio, a szacowany koszt budowy, to 300-900 miliardów dolarów.

Tokyo Tower of Babel - to projekt budowli, której wysokość miałaby wynieść aż 10 kilometrów. Byłaby więc ona o ponad kilometr wyższa od Mount Everest. Szacuje się, że jej budowa zajęłaby nawet 100-150 lat. Gdyby powstała pomieściłby około 30 milionów ludzi. Koszt jej stworzenia to około 20 bilionów dolarów.

StarTram - hipotetyczny system startu kosmicznego przy pomocy magleva. Tor kończyłby się w rozrzedzonym powietrzu na wysokości 22 km, wspierany przez magnetyczną lewitację, zmniejszając tym samym przyspieszenie grawitacyjne, podczas każdego przejścia kabiny pojazdu kosmicznego z sondy próżniowej do atmosfery. Gdyby jego budowę zaczęto już teraz, ukończenie tego projektu, byłoby możliwe w latach 2030-2040.

Pętla Lofstroma  - to projekt wyrzucania obiektów na orbitę za pomocą ruchomego systemu podobnego do kabla umieszczonego wewnątrz osłony przymocowanej do Ziemi na dwóch końcach i zawieszonej nad atmosferą w środku. Przewiduje się, że mógłby mieć długość prawie 6000 kilometrów i wznosić się na wysokość 80 kilometrów.

Kosmiczna winda - najwyższa do tej pory zaproponowana konstrukcja. Miałby to być niezwykle długi kabel, zakotwiczony na równiku lub w jego pobliżu, podtrzymywany przez ruch obrotowy Ziemi ze stacją kosmiczną na szczycie. Miałby wysokość (długość) aż 100 000 kilometrów.

Czy kiedykolwiek którykolwiek z tych kolosów stanie się realnym obiektem? Jeśli ktokolwiek zdecyduje się na jego budowę i ją dokończy, bez wątpienia zapisze się w historii.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Quark

Historia znowu się powtarza

Historia znowu się powtarza ukazując , że tak naprawdę charakter ludzki przez te tysiąc lecia WCALE się nie zmienił ! Dalej kombinują jakby tu "wierzę babel" wybudować i najlepiej aby przez to sąsiadom "gul skoczył" ... A dlaczego nie przyjdzie im do głowy myśl : co tu zrobić , żeby nie trzeba było niczego absurdalnie wielkiego budować ?? A sprawa jest łatwa do rozwiklania .. 1 - przestać się rozrastać jak pleśń na serze . 2 - odtajnić patenty schowane przed ludźmi na "wieczne nigdy". 3 - porzucić infantylne pomysły typu "po drabinie do kosmosu" itp. na rzecz urządzeń możliwie najmniej materiałochłonnych a najbardziej ekonomicznych i przedewszystkim absolutnie niezbędnych ! 4 - porzucić zgubną gospodarkę konsumpcyjną opartą o kup , zużyj , wyrzuć i kup znowu - na rzecz gospodarki racjonalnej czyli produkującej rzecz trwałe dające się łatwo naprawić i przetworzyć oraz zużywające możliwie najmniej surowców. 

Przykład najoczywistrzy i do załatwienia na już , od razu bez wydawania pieniędzy : Komputery wymyślono poto (m.in) by nie trzeba było tworzyć trudnych do przeszukiwania , zajmujących miejsce i papier archiwów na dokumenty . A jak jest ? Wszystko "musi" być wydrukowane i jeszcze skopiowane ! Po co ?

Przykład drugi motoryzacja: jakiś czas temu producenci zrezygnowali z możliwości rozmontowania jakiegoś podzespołu TYLKO dlatego by , gdy się zużyje , trzeba było wymienić calość ! Co np. ? Piasty kół - gdzie już nie da się w wielu modelach wymienić JEDYNIE łożyska , pompy cieczy chłodzącej (to samo) , przepustnice powietrza , pół osie napędowe (nierozbieralne) itp.

Sprzęt AGD , skręcony na wkręty których odkręcić się nie da .. bo mają "łepek" z ząbkami tylko w jedną stronę - na specjalny "śrubokręt". 

I rzecz najważniejsza : wielomateraiałowe i jeszcze kolorowo malowane opakowania spożywcze , kto to porozdziela ? i co zrobić z lakierowanym tworzywem (szczególnie w samochodach itp.) 

To są wszystko problemy stworzone na potrzeby konsumpcji , która działa i owszem ale na krótką metę !

A żeby zmniejszyć zużycie wody i energii to trzeba się nauczyć , że przed wrzuceniem do wora np. kubka po jogurcie (butelki itp.) trzeba to opłukać wodą (w misce - z wodą do wielokrotnego użycia - można nią potem podlewać grządki , trawnik itp.) co sprawi , że : 1 - śmieci nie będą śmierdzieć. 2 - sortownie zużyją ZNACZNIE mniej wody na umycie zeschnietego brudu ! 3 - Zakłady przetwórstwa odpadów zużyją O WIELE mniej detergentu i wody czyli wytworzą MNIEJ scieków do których oczyszczenia niezbędny jest przecież prąd i miejsce. 

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Co ma piernik do wiatraka.

Co ma piernik do wiatraka. Wieża Babel umożliwia ziemianom ekonomiczne wyjście na orbitę i dalej w kosmos. Co w tym jest infantylnego? Co z tym mają wspólnego jogurty i trzymanie w domu jakiejś obleśnej miski z pomyjami do podlewania trawników. Problemem jest to, że połowa ludzkości wykonuje zbyteczne prace. Rząd potworzył niesamowite wprost ilości biurokratycznego gówna, które musi być obsługiwane przez niezliczone ilości etatów. To właśnie TO jest czystym marnowaniem zasobów, bo to tak jakby spalać dla zabawy tony papieru, hektolitry ropy, marnować tony cementu i betonu, przy czym to nawet nie jest zabawne. Państwo to czysta patologia, dopóki ludzie tego nie pojmą to będą pleśnią.

Portret użytkownika Ractaros96

Wątpię czy zrealizujemy

Wątpię czy zrealizujemy jakikolwiek z takich dużych projektów. Za dużo kasy przeznaczamy na konsumpcję i co najgorsze strzelamy sobie w stopę jako gatunek faworyzując miliarderów, a nie starając się realnie wyciągać ludzi z biedy i dać im szansę dać coś z siebie społeczeństwu. Moje pokolenie będzie prawdopodobnie pierwszym, które będzie miało ogólnie gorzej niż ich rodzice. Utopieni w kredytach z wynagrodzeniami realnie stojącymi w miejscu.

Jeśli już zbudują jakiś wielki projekt, to jako schronienie dla najbogatszych przed gniewem zwykłych ludzi i przestępczością do której doprowadzą destabilizując społeczeństwo. Jak ta stacja Elizjum z filmu o tym samym tytule z 2013 roku.

Chciałbym być optymistą w tej kwestii, naprawdę, ale znając się trochę na współczesnej ekonomii po prostu nie widzę jak może być lepiej przy odbieraniu zwykłym ludziom resztek bogactwa, które daje wolność.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika baca

świat myśli o najwyższych

świat myśli o najwyższych budowlach na świecie a w Polsce najwyżsi mysliciele myślą o "najwyższych" władzach w Polsce...
oj... jak poruszono temat kochanków prezesa Jarosława to zaraz w parafi zrobiło się cicho Smile
ale i tak warto obejrzeć żeby ogarnąć bezmiar tego dziadostwa...
https://www.youtube.com/watch?v=NS4Wo61p5tY
na szczęście karma nad "nietykalnymi" czuwa i ten kurdupel który do Suwerena szczeknął "spieprzaj dziadu" sam się spieprzył dość boleśnie z samolotu...
a teraz kolejny "naucza" o prawie i sprawiedliwosci a sam zakochuje się w żydkach z WSI jak leci...

 

Portret użytkownika mentor

Bacuś chłoptasiu żubry tak

Bacuś chłoptasiu żubry tak sprały ci mózg że wolisz kobiety z brodą a  twoi koledzy mówią że masz głębokie gardełko   ,nono duży chłopczyk a bawi się pisiorkami innych . Człowieku jesteś tak pusty i infantylny jak wiekszość na tym portaliku kółeczko wzajemnej adoracji +bolszewicki pomiot pilot . Baca już na innemedium robiłeś z siebie debila i dalej ciągniesz ten wątek tylko tobie podobni są wstanie cię zrozumieć . 

Portret użytkownika mentor

Baca zawsze zastanawiało mnie

Baca zawsze zastanawiało mnie skąd się biorą takie ścierwa jak ty kto cię wysrał glucie . Twoja hipokryzja i wrodzony debilizm to karma dla reszty takich jak ty ,ten portal stał się dla ciebie typowym  ściekiem gdzie możesz wylewać swoją  niepełnosprawność intelektualną . Inni biją ci brawa wrecz stałeś się ich guru dlaczego ?swój swojego zawsze pozna . Może ty masz ciągotki by ktoś cię przycwelił zawsze możesz poprosić piedronia ,nawet możesz go przyjać doustnie .Trochę ciężkich słów po twym adresem ale chaciałem byś poczuł się jak gówno -bo tym właśnie jesteś zarozumiałym chamem przesiąkniętym hipokryzją 

Strony

Skomentuj