Największy wulkan w Azji rozpoczął emisję popiołu

Kategorie: 

Wulkan Kluczewska Sopka - ITAR TASS

Na Kamczatce Wulkan Kluczewska Sopka wyrzucił popiół na wysokość 5 km. Istnieje realne zagrożenie dla znajdujących się w okolicy osiedli. Agencja Itar-Tass donosi, że znajdująca się na Kamczatce Kluczewska Grupa wulkanów zaczyna wykazywać większą aktywność.

 

Słup pyłu i gazów emitowany z kraterów obserwowano w godzinach wieczornych 29 maja. Dało się zobaczyć go dokładnie z wsi oddalonej od wulkanu o ponad 32 kilometry. Wulkan wykazuje umiarkowaną aktywność sejsmiczną. Wystosowano ostrzeżenie dla ruchu lotniczego, ponieważ popioły i gazy, jakie do atmosfery są niebezpieczeństwem dla silników lotniczych.

 

Kluczewska Stopka to najwyższy aktywny wulkan w Eurazji. Jego wysokość wynosi 4750 m nad poziomem morza. Wulkan wybucha zwykle, co 5-6 lat. Ostatni okres aktywności giganta zakończył się w listopadzie 2010 roku. Kluczewska Stopka to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie, odnotowano erupcje, którym towarzyszyło wydostawanie się lawy i silnych emisji popiołu. Wulkan jest stale monitorowany.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Skomentuj