Największy radioteleskop świata zarejestrował powtarzające się sygnały z kosmosu

Kategorie: 

Źródło: Agencja Xinhua

Sferyczny radioteleskop z 500-metrową aperturą, ( ang. Five-hundred-meter Aperture Spherical Radio Telescope ) w skrócie FAST, jest obecnie największym radioteleskopem działającym na Ziemi. Został oddany do użytku w Chinach w 2016 r., i już pod koniec sierpnia tego roku dokonał pierwszego ważnego odkrycia. Udało się zlokalizować ponowny szybki rozbłysk radiowy.

Szybkie rozbłyski radiowe - FRB - to potężne źródła promieniowania elektromagnetycznego, które trwają przeważnie zaledwie kilka milisekund. Zdecydowana większość z tych zjawisk występuje jednorazowo i znika, ale niedawno astrofizycy zaczęli odkrywać nowy rodzaj FRB - powtarzające się szybkie rozbłyski radiowe. Mają one kluczowe znaczenie dla zrozumienia tych zjawisk. Chińscy astrofizycy dołożyli swoją cegiełkę do ich poznania.

 

Specjaliści badali miejsce, w którym w 2015 roku za pomocą radioteleskopu Arecibo, odkryto rozbłysk znany jako FRB 121102. Od sierpnia do września bieżącego roku udało im się odkryć ponad 100 emisji z tego miejsca. To największa ilość powtórzeń FRB o jakiej wiemy.

Jest bardzo wiele hipotez odnośnie przyczyn powstawania szybkich rozbłysków radiowych. Poszukiwano ich w zderzeniach gwiazd neutronowych, czarnych dziur, a nawet w aktywności obcych cywilizacji. Ostatnia teoria na temat powstawania FRB zakłada, że mają one związek z magnetarami, gwiazdami neutronowymi o ekstremalnie silnym polu magnetycznym. Anomalię radiową zwaną jako FRB 121102 najłatwiej wytłumaczyć właśnie w ten sposób.

 

Radioteleskop FAST, zlokalizowany jest w naturalnej głębokiej depresji w prowincji Guizhou w południowo-zachodnich Chinach. Astronomowie obiecują sobie po nim bardzo dużo. Oprócz badań FRB, teleskop FAST ma pomóc w obserwacjach fal grawitacyjnych, egzoplanet oraz wysokoenergetycznego promieniowania kosmicznego.


 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika skorpion

Czytam czasami ten portal,

Czytam czasami ten portal, tematy ciekawe jednak opracowanie ich już daje wiele do życzenia...Ale ok to da się przeżyć, można samemu wygooglać jeśli ktoś chce więcej szczegółów, dokladniej. Ale czytając komentarze tu to aż traci się wiare w ludzką inteligencje...Dosłownie kopara opada..Czy wiekszość osób tylko ma zamiar pisać komentarze polityczne, rasistowskie, religijne, lub po prostu hejtowe? Nie ważny jest temat tylko żeby komuś przypier.....A gdzie normalna, czystoteoretyczna, logiczna dyskusja dotycząca tematu, a nie pisanie pierdupałów, i ciągle tych samych bez przerwy, to aż niedobrze się robi czytając komentarze niektórych powtarzające swoją durną ideologie w każdym poście.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika baca

"Five-hundred-meter Aperture

"Five-hundred-meter Aperture Spherical Radio Telescope ) w skrócie FAST"

czytając takie sprawy jak wyżej to coś mi się wydaje że ten radioteleskop gada z żydowskim łazikiem a nie obcą cywilizacją... bo łazik na to że

- Five-hundred-meter Aperture Spherical Radio Telescope ) to bedzie w skrócie FASRT

a radioteleskop na to:

 - tu Five-hundred-meter Aperture Spherical Radio Telescope ) w skrócie FAST

wówczas potłuczony łazik swoje:

- Five-hundred-meter Aperture Spherical Radio Telescope ) to będzie w skrócie FASRT

ale że teleskop nie gada w judish to nadaje swoje:

- halo tu fast

- fasrt

- fast

- fuck you farst

- fursk you to fast...

no i kontakt został nawiązany, to historyczna chwila kiedy dziura w ziemi mogła pogadać sobie z potłuczonym łazikiem z wytwórni filmowej holybrud Smile

 

 

Portret użytkownika inzynier magister

Cywilizacja obcych może być

Cywilizacja obcych może być prawdą ale jako cywilizacja aniołów bardziej niż istot materialnych jak ludzie ! Pohodzących z innego wymiaru Tritos Uranos ! Zanim Bóg stworzył materialny wszechświat i pierwszych ludzi, powołał do istnienia inteligentne stworzenia, które znacznie nas przewyższają. Są od nas potężniejsze i podobnie jak Bóg, żyją w sferze, do której nie mamy dostępu i której nie możemy zobaczyć (Hioba 38:4, 7). Biblia nazywa te istoty „duchami” oraz „aniołami” * (Psalm 104:4). Ilu jest aniołów? Mnóstwo. Liczba aniołów znajdujących się w pobliżu tronu Boga wynosi „miriady miriadów”, czyli dziesięć tysięcy dziesiątek tysięcy (Objawienie 5:11). Jeśli potraktować tę liczbę dosłownie, to istnieją setki milionów aniołów! Bóg często posługiwał się aniołami jako rzecznikami albo posłańcami *. W Biblii czytamy też, że dokonywali oni cudów. Bóg posłał anioła, żeby pobłogosławił Abrahama i powstrzymał go od ofiarowania Izaaka (Rodzaju 22:11-18). Anioł ukazał się Mojżeszowi w płonącym krzewie i przekazał mu wiadomość, która zmieniła jego życie (Wyjścia 3:1, 2). Kiedy proroka Daniela wrzucono do jamy pełnej lwów, „Bóg posłał swego anioła i zamknął lwom paszczę” (Daniela 6:22).  Nie wiemy o wszystkim, co aniołowie robią obecnie. Jednak z Księgi tej wynika, że są zaangażowani w pomaganie szczerym osobom, żeby poznały Boga (Dzieje 8:26-35; 10:1-22; Objawienie 14:6, 7). Jehowa sprawił, że patriarcha Jakub zobaczył we śnie aniołów wchodzących i schodzących po drabinie łączącej niebo i ziemię (Rodzaju 28:10-12). Sen ten wskazuje, że Jehowa zleca im różne zadania na ziemi. Działają oni dla dobra lojalnych osób, które potrzebują Jego pomocy (Rodzaju 24:40; Wyjścia 14:19; Psalm 34:7).

https://youtu.be/bA-DvUe_NU4

Dzisiaj aniołowie już nie ukazują się ludziom. Ale Bóg nadal się nimi posługuje, żeby pomagać swoim sługom. W Biblii czytamy: „Anioł Jehowy obozuje wokół tych, którzy boją się Boga, i ich ratuje” (Psalm 34:7). Dlaczego potrzebujemy ochrony? Dlatego, że mamy potężnych wrogów, którzy chcą nam zrobić krzywdę. Kim oni są? Skąd się wzięli? Jak chcą nas skrzywdzić? Żeby odpowiedzieć na te pytania, musimy sobie przypomnieć, co się stało krótko po stworzeniu Adama i Ewy.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Solo8o

Ten Twój Bóg to niezły czub,

Ten Twój Bóg to niezły czub, nadaje się na więzienny oddział zamknięty. 

28

1 Pan mówił tak do Mojżesza: 2 «Oznajmij Izraelitom następujące rozporządzenie: Czuwajcie nad tym, by składać Mi w określonym czasie dary ofiarne, moje pokarmy jako ofiary spalane, na miłą woń dla Mnie.
 

Ofiary codzienne

3 Oznajmij im: Ofiary spalane, które winniście składać Panu, są następujące: dwa roczne jagnięta bez skazy codziennie na nieustanną ofiarę całopalną. 4 Jedno jagnię ma być złożone na całopalenie rano, a drugie wieczorem. 5 Do tego jako ofiara z pokarmów dziesiąta część efy najczystszej mąki zaprawionej oliwą według miary jednej czwartej hinu oliwy wyciśniętej z oliwek. 6 To jest ustawiczne całopalenie, które już na górze Synaj składano Panu jako miłą woń ofiary spalanej. 

Historia lubi się powtarzać...Prawda? Nieprawda. Historia nie jest jakimś nadrzędnym ożywionym tworem, nie jest zbiegiem przypadkowych sytuacji. Zdarzenia są skutkiem czegoś, co było wcześniej planowane.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Nie ma żadnego "innego

Nie ma żadnego "innego wymiaru".. Nie ma żadnych "istot duchowych"... Zamiast tego wszechwiat jest dwuwymiarowy w trójwymiarowej przestrzeni ( wstęga Mobiusa) A co do "istot duchowych" trzeba mieć świadomość, że są to istoty materialne, posiadające zdolnośc panowania nad materią (telekineza, telepatia, teleportacja, przenikanie przez przeszkody stałe, czy ciekłe, oddziaływania energetyczne etc...)

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Pierdolenie pochlastanych

Pierdolenie pochlastanych wyznawców Diabła! Opowiem Wam historię, jaka mi sie przydarzyła...

 Pewnej nocy wracając, nie pamiętam skąd, szedłem sobie alejką ( powstańców śl we wrocławiu). Po prawej miałem tory tramwajowe, po lewej jezdnię. W pewnym momencie skręcając w prawo w kierunku domu już miałem wkroczyć wprost pod dzwoniący tramwaj, którego ani nie widziałem, ani nie słyszałem zatopiony w myślach (byłem oczywiście absolutnie trzeźwy) i czuję, że ktoś mnie szarpie za prawe ramię i wyciąga niemal spod kół tramwaju.. Oglądam się ( była 2:30 w nocy, pusto , ani jednego człeka) a za mną przystojny młody  mężczyzna w garniturze i białej koszuli uśmiecha się bez słowa do mnie.... Podziękowałem serdecznie i ruszyłem naprzód. Oglądnąłem się za siebie a tu ani żywego ducha.. Gość jakby rozpłynął się w poietrzu... Nadmieniam, że już wtedy zdeptałem krzyż z trupem obecnego króla i spaliłem wszystkich świętych w domu...i ze złością na was, wg waszego terminu "bluźniłem" i złożeczyłem okrutnie waszym demonom zła

Siły duchowe, z którymi mamy do czynienia NIE MAJĄ ŻADNEGO ZWIĄZKU Z BEŁKOTEM RELIGII, bo one wszystkie nie są prawdziwe I!!!

 Od kiedy pognałem waszego diabła, którego nazywacie "Bogiem" wszystko zaczęło się układać w zyciu, odzyskałem empatię, wewnętrzną siłę i pogodę ducha... Zacząłem bowiem liczyć na siebie i Głos Boga we mnie. Wy jesteście zgubieni i przeznaczeni na pokarm demonów!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Dzideczku, nie pierdol

Dzideczku, nie pierdol głodnych kawałków... To było lat temu może 20-25. Nawet nie wiem, czy to był nocny, czy jakiś do zajezdni. Nie piszę by wierzył. Opowiadam to co przeżyłem i co wryło mi się w pamięci. Szuakłem przez chwilę tego faceta w różnych kjierunkach, bo mnie zdziwiło jego zniknięcie.

Strony

Skomentuj