Największy od II wojny światowej kontyngent armii niemieckiej będzie stacjonować na terenie Polski

Kategorie: 

Źródło: wikipedia

Spory kontyngent niemieckich sił zbrojnych znajdzie się wkrótce na terytorium Polski. Bundeswehra weźmie udział w wielkich ćwiczeniach „Saber Strike”, jakie odbędą się w czerwcu w Drawsku Pomorskim. W sumie na polskiej ziemi znajdzie się 1700 żołnierzy niemieckich.

 

W polskich mediach tak znaczny kontyngent przedstawia się jako coś dobrego i sygnał ostrzegawczy dla Rosji. Nie wiadomo jeszcze jakie rodzaje wojsk niemieckich wezmą udział w ćwiczeniach "Saber Strike", ale już teraz mówi się, że będzie to największa operacja wojsk niemieckich po zakończeniu II wojny światowej.

 

Co więcej już teraz mówi się, że słynna ustawa 1066, która zezwala na operowanie na terenie Polski obcym służbom i formacjom mundurowym, powstawała właśnie na okoliczność wystąpienia kryzysu jaki został sprowokowany przez zainicjowanie zamachu stanu na Ukrainie. Mówi się poza tym o stworzeniu polsko-niemieckch jednostek wojskowych, które będą stacjonowały na terenie naszego frontowego niestety kraju.

 

Aż trudno uwierzyć, że dożyliśmy czasów, gdy niektórzy Polacy cieszą się, iż dzięki obecności wojsk niemieckich na naszej ziemi będą mogli poczuć się bezpieczniej. Z drugiej strony wiadomo, że polska armia została w ostatnich latach praktycznie rozbrojona i jest tam więcej biurokratów niż prawdziwych żołnierzy.

 

Poza tym niemal całe dowództwo polskiej armii zginęło w dwóch podejrzanie wyglądających katastrofach, co czyni nasze wojsko jeszcze bardziej bezbronnym. W tak trudnych czasach jak obecne nasi rządzący nadal zamierzają zwalniać do cywila szeregowców i nie przeszkadza im, że ze stutysięcznej armii do walki możemy wystawić najwyżej 35 tysięcy jednostek liniowych, które mogłyby pójść na front. To nawet mniej niż walczy w armii Noworosji.

 

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Andrew198940

A ja uważam, że prędzej czy

A ja uważam, że prędzej czy później skończy się dominacja elit poprzez jakiś wstrząs, później nastąpi okres normalizowania się życia, a po tym okresie zaczną tworzyć się nowe kasty i tak to perpetum mobile będzie trwało, dopóki jakaś asteroida nie zakończy istnieniea naszej planety.... Za monitorami możemy pisać wszelkie mądrości, nawet jeśli mają co niektórzy racje co do swoich przekonań, to nikt dziś nie zostawi swojego dotychczasowego życia, nie wybiegnie na ulice i nie zacznie nawracać ludzi, nikt nie pójdzie w ślady Brunona.... jesteśmy jak rośliny, patrzymy na własną wegetacje, w pełnej świadomości, wiedząc że nie mamy na nic wpływu. Ruchów społecznych bym się nie spodziewał, bo "naród" (niemożliwe jest wskrzeszenie tożsamości gdy nie obcy nas uciskają, a uciskamy sami siebie) kształtuje się w bólach, w sytuacjach podbramkowych.... Obecnie jesteśmy zbyt zaślepieni przez świat jaki jest nam przedstawiony, wykreowany przez garstkę, wydaje nam się że nic więcej nie jest nam potrzebne... zmanipulowani, możemy krzyczeć że lepsza jest prawica czy lewica.... koryto jest jedno, niezmienne, zmieniają się przy nim tylko świnie. Cała historia naszej ludzkiej rasy pokazuje, że jedna cywilizacja następuje po drugiej. Przez miliony lat przewija się ten sam schemat. Pozostaje nam żyć, cieszyć się chwilą i w momentach gdy chcemy z siebie wyrzucić gorycz, wbić na znz czy medium itd. i dać upust wewnętrznym emocjom.

Portret użytkownika ewab

Masz rację, tego się

Masz rację, tego się trzymajmy. Politycy rządzą, a my możemy sobie pokrakać  jak mamy ochotę odreagować i póki się da, to cieszyć się drobnostkami naszego życia osobistego. Żyć poprostu najlepiej jak umiemy i możemy.
 

Portret użytkownika Ja

W1939 polska stawiła opór gdy

W1939 polska stawiła opór gdy niemiecka armia wkroczyła na jej teren...
 
P.S. Wyprawy krzyżowe, pierwsza i druga wojna światowa inspirowane i wprowadzane w życie przez naszych sąsiadów w celem eliminacji ludów słowiańskich...

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika syriues

Ja naszczescie nie mysle o

Ja naszczescie nie mysle o kwestii co teraz,tylko co dalej
Mysle,ze walka o wplywy wywola kolejne konflikty.Trudno powiedziec kto jest zamieszany w ataki terrorystyczne.Trudno powiedziec kto i dlaczego
Po co odbierany jest nam pokoj.Samo myslenie i ocenianie juz boli,a co dopiero patrzenie na ten caly teatr
Prawdziwi ziemianie kochaja ziemie i szanuja to co jest w niej i na niej tak samo jak szanuja swoje zycie.
Co jest nie tak to juz sami wiecie.

Portret użytkownika rent5555

Faszyści z zachodu chcą pomóc

Faszyści z zachodu chcą pomóc faszystom z UPAdłej ukrainy ! Nie przepraszam zgodnie z nową historią  Polacy to faszyści !
 Ludzie! pomóżmy rolnikom i górnikom przegonić tych zdrajców! Przyjaciel ze Szwajcarii którego nauczyłem biegle po polsku mówi żebym uciekał ale ja chcę rewolucji !

Tym My Słowianie różnimy sie od was chazarów, że potrafimy pomagać innym nie oczekując niczego w zamian!

Strony

Skomentuj