Największe od 90 lat trzęsienie ziemi pod kanałem La Manche

Kategorie: 

Źródło: twitter

Obszar w okolicy kanału La Manche, znajdujący się niedaleko wybrzeży Normandii i brytyjskich wysp Jersey i Guernsey doświadczył trzęsienia ziemi o magnitudzie 4.1 stopni. Jest to największe w tym regionie trzęsienie ziemi w ciągu ostatnich 90 lat.

 

Wstrząs wystąpił 11 lipca o godzinie 12:54. Ostatnie podobne wydarzenie sejsmiczne odnotowano w 1927 roku. Wtedy w okolicy Guernsey magnituda wstrząsów doszła do wielkości 5,6 w skali Richtera. Hipocentrum znajdowało się na głębokości 12 km, a epicentrum mniej więcej 20 km od miasta St Helier, stolicy wyspy Jersey. Wstrząsom towarzyszył głośny huk. Domy drżały a wraz z nimi szyby w oknach.

Wstępne informacje wskazują na to, że brak straty lub uszkodzeń, ale władze poleciły mieszkańcom sprawdzenie stanu technicznego budynków w poszukiwaniu ewentualnych pęknięć murów. Mieszkańcy byli zszokowani tym incydentem i wszyscy pytają, czy to już koniec, czy też trzeba się przygotować na kolejne takie zagrożenia.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj