Największa rafineria ropy w Indonezji doszczętnie spłonęła

Kategorie: 

Źródło: BPBD INDRAMAYU

Największa rafineria ropy naftowej w Indonezji stoi w płomieniach. Lokalne władze informują, że do pożaru doszło po eksplozji spowodowanej uderzeniem pioruna. Płomienie szybko wymknęły się spod kontroli, w wyniku czego 5 osób zostało poważnie rannych. Dokładna przyczyna pożaru jest obecnie nieznana.


Wiadomo jedynie, że tuż przed wybuchem zaobserwowano ulewny deszcz i błyskawice. Stąd też wziął się wniosek, że pożar został spowodowany uderzeniem pioruna. W trakcie ewakuacji okolicznej ludności około 1000 osób musiało uciekać z domu. Zgodnie z doniesieniami jeden z mieszkańców zmarł na zawał serca. W mediach społecznościowych pojawiły się wezwania do dokładnego śledztwa w sprawie przyczyn pożaru.

 

Rafineria Balongan jest jedną z największych rafinerii w Indonezji i państwową spółkę naftowo-gazową. Dziennie przerabiała ona około 125 000 baryłek ropy. Na konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek, rzeczniczka państwowej firmy Pertamina odpowiedzialnej za te placówkę, stwierdziła że ​​pożar nie naruszył zdolności przerobowych rafinerii. Władze firmy, mają nadzieję, że operacje powrócą do normy w ciągu najbliższych dni.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Napewno piorun ... Wszystko

Napewno piorun ... Wszystko tam jest metalowe a na dokładkę są piorunochrony , więc jakby co cała energia "spływa" sobie do ziemi bez oporu . I jak to jest , że tytuł mówi: "... rafineria doszczętnie spłoneła" , a kilka zdań później czytamy : " ... że pożar nie naruszył zdolności przerobowych rafinerii". Według mnie jest to przykład szumu informacyjnego polegającego na aplikowaniu czytelnikowi wzajemnie się wykluczających bo sprzecznych informacji ! I skoro ja to widzę , to dlaczego "nie widział" tego autor tekstu ?

Portret użytkownika demodemo

Piorun uderzył i się zapaliło

Piorun uderzył i się zapaliło . Rafineria - szerego urządzeń podłączonych do wysokiego napięcia , wysokie temperatury ( rafinacja najlżejszych oparów paliwa do najćięższych to tak po krótce ) i te urządzenia nie mają zabezpieczeń przeciwgromowych !? No mają i to na najwyższym poziomie zabezpieczeń , tam nawet iskra nie ma prawa przeskoczyć z ładunku elektostatycznego a co do piero uderzenie pioruna.

Portret użytkownika Nezłastrona

Dokładna przyczyna pożaru

Dokładna przyczyna pożaru jest obecnie nieznana ? jak nie jest znana jeśli wcześniej jest wklejone z innej stronki że pożar wywołal piorun więc albo ja czegoś nie rozumiem albo autor nie przeczytal ino na kolanie zrobił kopiuj wklej z innej strony ? Na ten portal już nawet świnie nie srają.

Portret użytkownika drako_tr

"Na ten portal już nawet

"Na ten portal już nawet świnie nie srają." -  no właśnie widzę, że jedna się zesrała, w dodatku jakaś głupawa, bo czytać ze zrozumieniem nie potrafi.

Uderzenie pioruna jest jedną z możliwych przyczyn pożaru, ale dokładna przyczyna pożaru, nie jest jeszcze znana.

Portret użytkownika baca

podczas ewakuacji jeden z

podczas ewakuacji jeden z mieszkańców zmarł na zawał serca?
jak się nazywał ten dzielny bohater który mieszkał w rafinerii?
a może to literówka: jesteś pewny Matiz że to nie było podczas ejakulacji?
bo starsi malezyjczycy tak często mają kiedy się napalą na młodą dzieweczkę i już opłacą hotel, drinki i transport no i idą skonsumować młodą dzieweczkę...
z fujarą

 

Skomentuj