Największa od 50 lat chmura pyłu z Sahary uderzyła w Karaiby

Kategorie: 

Źródło: @TonyPannWBAL

Ogromna chmura pyłu saharyjskiego pokryła Karaiby. Obecnie kieruje się ona w stronę Stanów Zjednoczonych. Wiele wskazuje na to, iż Amerykanie zmierzą się wkrótce z żywiołem o skali nie spotykanej od 50 lat.


Jakość powietrza na Karaibach drastycznie spadła. Mieszkańcy dotkniętych regionów zostali zamknięci w domach oraz zachęca się ich do korzystania z filtrów powietrza. Zgodnie ze słowami lokalnego specjalisty z Uniwersytetu Puerto Rico, Pablo Méndez Lázaro:

Jest to najbardziej znaczące zdarzenie tego typu od ostatnich 50 lat. Warunki są bardzo niebezpieczne na wielu z karaibjskich wysp.

Wielu naukowców obawia się, że pył z Sahary może zagrozić między innymi ofiarom nowego koronawirusa SARS-COV2, chociażby poprzez wzmożenie symptomów choroby COVID-19. Oczekuje się, że najgorszy okres dla Karaibów już mija jednak kolejne w kolejce są Stany Zjednoczone.


Każdego roku wiatr niesie setki milionów ton pyłu z Sahary. Przemieszcza się on przez Atlantyk, powiększa plaże wysp karaibskich i nawozi glebę Amazonii. Zgodnie z odczytami satelit NASA, chmura mierzy ponad trzy tysiące kilometrów. Według Goddard Space Flight Center, została utworzona przez silne prądy wznoszące, a następnie została zabrana przez zachodnie wiatry.

 
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika baca

no tak jeśli matka natura

no tak jeśli matka natura przesypuje piach z afryki na ameryki to jest tragedia... ale kiedy żydy sprowadzają do arabii saudyjskiej piach z australii no to jest ok... bo kasa się zgadza...

tyle piachu z sahary poleciało z wiatrem i nie wpadł ani jeden szekl... no to chyba idzie koniec świata bo lichwiarzom nie tylko wiatr teraz w oczy wieje ale również piach Smile

 

Portret użytkownika keri

Trza policzyć, ile wirusów

Trza policzyć, ile wirusów zmieści się na jednym pyle piaskowym ROFL

Potem obliczyć, ile pyłów piaskowych jest w jednym gramie, a następnie przemnożyć to przez 1000000 (będzie tona) i jeszcze przez setki milionów.

Dociążenie wirusami to będzie waga wirusów na jednym pyle razy 1000000 razy setki milionów.

Hehehe, art bez covida jest stracony, może niepunktowany, niemonetyzowany? Biggrin

Portret użytkownika drako_tr

 Każdego roku wiatr niesie

 Każdego roku wiatr niesie setki milionów ton pyłu z Sahary....

...a w tym roku dodatkowo przyniesie wirusa  Biggrin ... nieważne, że wirusy giną od promieni UV...nie ważne, że giną w temperaturze 20-30°C ...ten jest jednak wyjątkowy i nie zna granic...zupełnie jak ludzka głupota.

Skomentuj