Najszybsza sieć na świecie pobiera 43 terabajty danych na sekundę

Kategorie: 

xc0re.wordpress.com
Zespół naukowców z Uniwersytetu Technicznego w Danii opracował sieć, która jest w stanie przesyłać aż 43 TB (terabajty) danych na sekundę. Tak niesamowitą prędkość uzyskano poprzez zastosowanie wielordzeniowych światłowodów i tym samym udało się pobić dotychczasowy rekord.

 

Trudno sobie wyobrazić, abyśmy mogli pobierać pliki z sieci z prędkością 43 TB na sekundę. Ściągnięcie przykładowego filmu o wadze 1 GB zajęłoby nam dosłownie 0,2 milisekundy. Jak słusznie zauważyły media, pojedyńcze mrugnięcie okiem trwa od 100 do 400 milisekund a więc duńscy uczeni opracowali technologię, która pozwoli nam pobrać w tym czasie tysiące filmów.

 

Rekordowa prędkość 43 TB/s została osiągnięta przy zastosowaniu wielordzeniowego światłowodu, opracowanego przez japońską firmę Nippon Telegraph and Telephone Corporation (NNT). Światłowód ten jest standardowej wielkości ale posiada aż siedem rdzeni. Eksperci z Danii zdołali pobić rekord prędkości, którzy dotychczas należał do naukowców z Karlsruhe Institut für Technologie z Niemiec i wynosił 32 TB/s.

 

 

Źródło: http://gizmodo.com/the-worlds-fastest-network-lets-you-download-a-movie-in-1614039292

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Ractaros96

Takie światłowody stosuję się

Takie światłowody stosuję się tylko jako autostrady internetowe na lądzie i w morzu łączące wszystkie serwerownie na świecie w jedną całość. Ten światłowód to prototyp i trochę jeszcze potrwa zanim zacznie się takich kabli używać. Obecnie większość takich lądowo-morskich międzynarodowych autostrad to światłowody o przepustowości kilkudziesięciu GB/s, a pragnę zauważyć że Terabajt jest 1000 razy większy od Gigabajta.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika abc

Jak słusznie niektórzy

Jak słusznie niektórzy zauważają wszelkie standardowe urządzenia końcowe, czy też początkowe jak dyski czy karty sieciowe oczywiście będą wąskim gardłem i  przeciętny PC nie będzie w stanie ani nie bedzie potrzebował wysyłac 43TB/s danych. Ta przepustowość wykorzystana zostanie raczej w sieciach szkieletowych, do przenoszenia ruchu wielu strumieni milionów użytkowników. Czyli do tworzenie dużych arterii tego internetowego krwioobiegu.   

Portret użytkownika 777

to jest przygotowanie do

to jest przygotowanie do przyszłego świata gdzie ludzie będą podłączeni do sieciu umysłami i będą mieć wypisane na czole liczbę, no wiecie jaką liczbę, bestii
Wielu ludziom spędzała sen z powiek zagadka, co Jan miał na myśli, pisząc: "Tu jest potrzebna mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: 666" (Ap 13,18). Czy liczba 666 zawiera zakodowaną informację o tożsamości Antychrysta, którą powinniśmy „odkodować”, aby wiedzieć skąd płynie zagrożenie? Na ten temat pisano i wysnuwano najbardziej fantastyczne teorie, których omówienie zajęłoby wiele stron

Portret użytkownika qismo

Jezeli powołujesz sie na

Jezeli powołujesz sie na biblię to znaj aktualne jej tłumaczenie. Najlepsza biblistka na świecie, której nazwiska zapomniałem udowodniła, że liczba antychrysta jest tak naprawde 777 a nie 666.
Nie pamiętam jak to wytłumaczyła ale jest to oparte o źródła historyczne. Natomiast zapamiętałem, że Bóg nie stworzył nieba ani ziemi tylko oddzielił niebo od ziemi.

" Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana. "
Ap 2:9
 

Portret użytkownika maxi172

Nie ma na świecie dysku

Nie ma na świecie dysku twardego i wiele lat jeszcze nie bedzie który by miał taką moc zapisu, żeby taką ilośc danych ogarnął w jednej chwili. Dla zwykłego człowieka jest to technologia która długo jeszcze nie będzie w jego zasięgu. Co innego serwerownie i tego typu sprawy. 

Skomentuj