Najstarszym mieszkańcem Ziemi okazał sie 112-letni były więzień Auschwitz

Kategorie: 

https://twitter.com/GWR/status/708283972489498624/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw
Ocalały z Holokaustu 112-letni Israel Kristal został uznany za najstarszego człowieka na świecie. W polskich archiwach znaleziono dokumenty, z których wynika, że mieszkał on w Łodzi w 1918 roku jako piętnastolatek.

 

 

Israel, urodzony w dniu 15 września 1903 roku w Żarnowie, przeniósł się wraz z rodzicami do Łodzi. Tam pracował w fabryce cukierków. W czasie okupacji niemieckiej Krystal wraz z żoną trafił do Auschwitz. Jego małżonka nie przeżyła obozu.

 

Po uwolnieniu mężczyzna przeniósł się do Izraela. W swojej nowej ojczyźnie otworzył cukiernię i ożenił się ponownie. Wcześniej uważano, iż najstarszym człowiekiem na Ziemi był Yasutaro Koide z Japonii, który zmarł w styczniu 2016 roku w wieku 112 lat.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika tomasz26

najstarszymi mieszkańcami

najstarszymi mieszkańcami ziemi byli(możne są) ci którzy przylecieli do tej dzikiej krainy i zasili ziarno cywilizacji ,a przy okazyj ich własna pycha przysłoniła im co nie co...czy chcemy czy nie przeznaczanie pcha nas torem ich losu ..to takie swoiste deja vu naszych wspólnych losów dziejowych

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj