Najstarszy ślad homo sapiens został znaleziony w Afryce Południowej

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Najstarszy ślad Homo sapiens został odkryty w Afryce Południowej przez międzynarodowy zespół naukowców. Odkrycie to, które ma wiek 153 000 lat, jest niezwykle istotne dla naszego zrozumienia ewolucji człowieka.

 

Naukowcy przeprowadzili badania na terenie Parku Narodowego Garden Route w Republice Południowej Afryki, gdzie odkryli odcisk stopy datowany na 153 000 lat. Jest to najstarszy odcisk przypisywany Homo sapiens, co przesuwa granicę naszej wiedzy na temat obecności naszych przodków na Ziemi.

 

Co ciekawe, wcześniejsze przekonania naukowców ograniczały wiek śladów Homo sapiens do około 50 000 lat. Jednak obecnie mamy już 14 śladów stóp, które mają ponad 50 000 lat i są przypisywane naszym przodkom. Wszystkie te ślady zostały odkryte w różnych miejscach Afryki.

 

Przez wiele lat uważano, że najstarszy ślad Homo sapiens znajduje się na południowym wybrzeżu Kapsztadu i ma około 117 000 lat. Jednak nowe odkrycie w Afryce Południowej sugeruje, że nasza obecność na Ziemi jest jeszcze starsza, niż sądzono.

Odkrycie śladów stóp Homo sapiens nie jest jedynym zaskoczeniem. W okolicy, gdzie znaleziono najstarszy ślad, naukowcy odkryli wiele innych skamieniałości, w tym ślady innych przodków Homo sapiens datowane na około 71 000 lat.

 

To odkrycie otwiera nowe perspektywy dla badań nad ewolucją człowieka. Daje naukowcom możliwość lepszego zrozumienia zmian, jakie zachodziły w organizmach Homo sapiens na przestrzeni tysiącleci. Potwierdza również hipotezę, że to właśnie Afryka jest kolebką ludzkości.

 

Naukowcy będą kontynuować badania w celu zgłębienia tajemnic naszej przeszłości. Odkrycie najstarszego śladu Homo sapiens w Afryce Południowej stanowi kamień milowy w naszej wiedzy o ewolucji człowieka i otwiera nowe perspektywy dla dalszych badań.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj