Najstarsze zwierzę lądowe na świecie ma 190 lat

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Żółw olbrzymi z Seszeli o imieniu Jonathan, żyjący na Wyspie Świętej Heleny na południowym Atlantyku, skończył 4 grudnia 190 lat. Chociaż nikt nie zna dokładnej daty jego urodzenia, uważa się, że Jonathan urodził się około 1832 roku. Według Księgi Rekordów Guinnessa Jonathan jest najstarszym żółwiem, jaki kiedykolwiek istniał.

 

Dom gubernatora wyspy, w którym Jonathan spędził większość swojego życia, został otwarty na trzy dni, aby uczcić „historyczny rekord". Również z okazji rocznicy na wyspie wydano serię pamiątkowych znaczków.

 

Oficjalnie uważa się, że Jonathan urodził się około 1832 r., a na Wyspie Świętej Heleny mieszka od 1882 r. – wtedy on, pochodzący z Seszeli, został pokazany Sir Williamowi Gray-Wilsonowi, późniejszemu gubernatorowi wyspy. Jednocześnie Jonathan może mieć więcej lat - według szefa działu turystyki St. Helen's żółw ma już 200 lat.

 

Poprzednim rekordzistą był Tui Malila, promienny żółw, który dożył co najmniej 188 lat. Podarowany rodzinie królewskiej Tonga przez brytyjskiego odkrywcę kapitana Jamesa Cooka około 1777 roku, żółw zmarł w 1965 roku. Jonathan jest jedną z atrakcji Świętej Heleny. Starsze zwierzę mieszka z trzema innymi gigantycznymi żółwiami: Davidem, Emmą i Fredem.

 

Choć ze względu na podeszły wiek Jonathan jest już prawie ślepy i stracił węch, to nadal ma doskonały słuch - doskonale reaguje na głos swojego weterynarza. Według niego, pomimo tego, że niektóre zmysły Jonathana zawiodły, zwierzę nadal ma dużo energii. Chociaż to zależy od pogody. W ciepłe dni lubi się opalać, wyciągając długą szyję i łapki z muszli. Ale w chłodne dni woli zakopać się w liściach lub skoszonej trawie i pozostać tam przez cały dzień.

 

Dodał, że Jonathan, mimo sędziwego wieku, nadal ma niezłe libido i często widuje się go w parze z Emmą.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika OjciecDyrektor

Jest gówno burza o to, czy

Jest gówno burza o to, czy coś się urodziło, czy wykluło.

Jesteście już tak zaprogramowani, że szukacie w każdym aspekcie dziury w całym. Byle dowieźć swojej racji, byle "udowodnić".

Media nas urobiły, że nie jest absurdem poróżnienie się w kwestii tak błachej, jak "urodziny" cyz "wylędziny" czy "chujwieco".

Ogarnijcie się proszę, bo wy tu pitu pitu, a ustawa o ochronie ludności wchodzi już od 1 stycznia, w tym dniu również rosną podatki ... a wy pierdolicie jak w telewizji.

Jak będzie przymusz, to chcę zastrzyk w pośladek. Zawsze będę szczerze odpowiadał, że mam szczepionkę w dupie.

Portret użytkownika spokoluz

Jest ogromna różnica między

Jest ogromna różnica między wykluciem się a urodzeniem - ty powinieneś to wiedzieć - chrzcicie człowieka czy żyworodne ssaki i jajorodne dla zniewolenia ? Odpowiem za Ciebie - chrzcicie tylko człowieka aby go zniewolić więc przestań pierdolić. Na samym początku to zrzeknijcie się konkordatu a to pomoże całemu polskiemu narodowi ! Złodzieje i degeneraci.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Jak będzie przymusz, to chcę zastrzyk w pośladek. Zawsze będę szczerze odpowiadał, że mam szczepionkę w dupie.

Portret użytkownika SurvivorMan

Ruszając na nas z ofensywką

Ruszając na nas z ofensywką tylko dlatego że sobie o żółwiach i o polszczyźnie pogadaliśmy, wydaje mi się że to raczej Ty wspomniałeś o styczniu i o Ustawie o Obronie Ludności na zasadzie "tu i teraz"... Zupełnie jakby od stycznia miało się dziać nie wiadomo co, z powodu tej ustawy... Spokojnie!
Temat jest o żółwiu, to piszemy o żółwiu a nie o jakichś ustawach! Na większości forów tematycznych za taki offtopic, leci od razu ban na posta od moderacji.
Mówmy na temat...
Natomiast patrząc (jak to mówisz) "horyzontalnie" to prawdopodobnie czeka nas nowy korpo komunizm pod batutą Klausa Schwaba... Będą korporacje, plebs i zero klasy średniej, a własność prywatna dla plebsu właściwie nie będzie istnieć. Oczywiście NIE NA PEWNO! Po prostu wiele na to wskazuje... Ale NIE NA 100%.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika SurvivorMan

To takie samo nic nie

To takie samo nic nie wnoszące gadanie, jak niektórzy gadają że zwierzęta nie umierają tylko zdychają Głupek
Widziałeś gdzieś, gdziekolwiek... W jakimś magazynie przyrodniczym, albo gdzieś indziej, żeby ktokolwiek używał określenia "rocznica wyklucia".
Używanie określenia 190-te urodziny wobec żółwia nie jest żadnym błędem... Takie określenie oddaje zwierzęciu należny szacunek!
Po cholerę podkreślać w tym przypadku że żółw wykluwa się z jaja? Nie ma to żadnego znaczenia!

 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika spokoluz

pitolenie ale ....

pitolenie ale .... wyszczególnij błąd gramatyczny - nie wyszczególnisz bo go nie ma .

Stałeś się oponentem moim po tym jak ci napisałem , że mam w doopie twoje testy z broniąę itd....testować to się możesz na kurwida a nie mnie ,  jestem wolnym człowiekiem , mam swój światopogląd , który jest wynikiem analizy tego co się dzieje i w żaden sposób nie wpłyniesz na mnie - szukaj innych do tych "W WĘGRZECH" aby było po Twojemu i zgdonie z Twoją gramatyką.

Ale pomimo tego jak piszesz z sensem masz zawsze plusa - minusów nie daje nikomu , ze względu na to  , że każdy ma prawo do swojego światopoglądu nawet jak ja sam się nie zgadzam z kogoś wpisem.

 

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika Endymion

Gdzieś Ci napisałem, że "NA"

Gdzieś Ci napisałem, że "NA" stosowano do krajów zależnych i to zwyczajowo ulęgło się w mowie. I to dotyczy tylko bliskiego otoczenia Polski. Nie mówimy NA Walii, tylko W Walii. NA stosuje się do kilku tylko krajów, które były zależne od innych i stąd jest NA. Tu nie chodzi o gramatykę, a o historyczny podtekst takiego, a nie innego określenia. Moim zdaniem, jak ktoś mówi Wolna Ukraina i potem jedzie NA Ukrainę jest dysonansem logicznym. Ukaina to sztuczny twór, ale nie odbieram im prawa do państwowości i samodzielności, chociaż z tą samodzielnością jest problem, mają pieniądze na opłacanie kopaczy piłki, a o uzbrojenie żebrzą po całym Świecie, aby dostawać za darmo.. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj